Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Бориело труп Замброта труп Одо ТРУП-значи ме вади од контакт играчов :jaj: Следната нема да е лошо Хунтелар да почне а бога ми и Абате и Антонини по бековските позиции.
Не го чепкај Одо ќе добиеш црвенолут
Е што Абате само што знае да се избаци напред во одбрана е тутурутка незнам дали ја гледаше со Наполи....:kesa:
 
P

PewDiePie

Гостин
Не го чепкај Одо ќе добиеш црвенолут
Е што Абате само што знае да се избаци напред во одбрана е тутурутка незнам дали ја гледаше со Наполи....:kesa:
Па по мене Одо е дрво некастрено што треба да иде во пензија Абате е млад,може му се десило една лоша да изигра ама боље така него само една добра цела сезона како миленикот твој со Реал :tv:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Да сега ќе видиш како игра....ради новата фризура:pipi:



Пс. Заслужи црвенко!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па по мене Одо е дрво некастрено што треба да иде во пензија Абате е млад,може му се десило една лоша да изигра ама боље така него само една добра цела сезона како миленикот твој со Реал :tv:

Да но Одо игра затоа што е добар во дефанзива,ако приметуваш не ни оди многу напред така да добро игра според мене..
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Уфф ако го земеме овој во зима Милош Красиќ сме завршиле добра работа по таа десна страна ќе има мелење,мене многу ми прави кејф и онака немаме во среден ред некој јак техничар по десната страна.
:aplauz:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Може по потреба да игра и лево и позади шпицојте, ол-раунд играч за у средина е :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.224
Десно ги имаме Замброта, Одо, Абате и Бекам и евентуално Рафиња.
Овој Красиќ јасно е дека е добра прилика и се' тоа, ама не верувам дека би се пуштиле по него. Башка не може да игра ЛШ и нема европски пасош, што значи дека нема никакви шанси да го донесат сега.
Нека се фокусираат на лево само, таму сме ужас невиден, не може да се импровизира до Замброта веќе, он ни десна што му е појака страна не ја игра добро камо ли лева, с'клет ми е кога го гледам. Разлика од него до Одо е што Одо бар дефанзивно е ептен добар годинава, овој ни тоа не го игра, само смета на терен.
Иначе не сме лоши на другиве позиции, за овој цигојнеров нов сум многу оптимист, ако може да го мења Роналдињо на потреби(или па да го истисне, уште поубаво) на коњ сме.
Паузава мора да ја искористат асално за поставуање добра игра, оти сега до крај ни следуваат Палермо, Фиорентина, Сампдорија Јувентус а џокерите се истрошија на почеток на сезонава.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Десно ги имаме Замброта, Одо, Абате и Бекам и евентуално Рафиња.
Овој Красиќ јасно е дека е добра прилика и се' тоа, ама не верувам дека би се пуштиле по него. Башка не може да игра ЛШ и нема европски пасош, што значи дека нема никакви шанси да го донесат сега.
Нека се фокусираат на лево само, таму сме ужас невиден, не може да се импровизира до Замброта веќе, он ни десна што му е појака страна не ја игра добро камо ли лева, с'клет ми е кога го гледам. Разлика од него до Одо е што Одо бар дефанзивно е ептен добар годинава, овој ни тоа не го игра, само смета на терен.
Иначе не сме лоши на другиве позиции, за овој цигојнеров нов сум многу оптимист, ако може да го мења Роналдињо на потреби(или па да го истисне, уште поубаво) на коњ сме.
Паузава мора да ја искористат асално за поставуање добра игра, оти сега до крај ни следуваат Палермо, Фиорентина, Сампдорија Јувентус а џокерите се истрошија на почеток на сезонава.
Пеер споредуеш офанзивен играч со бек ... како да ти објаснам сакаш да не дојде тој зашто сме ги имале Замброта Абате Одо нема логика !

И за бекови кога збориме и кога викаме еден да дојде на таа друга страна ги имаме ... тоа е глупост после таа страна ќе биде лоша ние ќе пцуеме ќе примаме голови и сл. зборот ми е више кога се прави реконструкција треба да се земат и два бека:smir:

Пс Според мене Красич е она што му фали на Милан...Опасен по десна страна брз и ред др работи со Роналдињо би биле одлични!

Ппс Кога идат до Москва да ѕирнат и опција Акинфеев(рофл)


Едит! Ај бе не ме зезајте сега го видов изворов џабе паника ....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.224
Пеер споредуеш офанзивен играч со бек ... како да ти објаснам сакаш да не дојде тој зашто сме ги имале Замброта Абате Одо нема логика !

И за бекови кога збориме и кога викаме еден да дојде на таа друга страна ги имаме ... тоа е глупост после таа страна ќе биде лоша ние ќе пцуеме ќе примаме голови и сл. зборот ми е више кога се прави реконструкција треба да се земат и два бека:smir:

Пс Според мене Красич е она што му фали на Милан...Опасен по десна страна брз и ред др работи со Роналдињо би биле одлични!

Ппс Кога идат до Москва да ѕирнат и опција Акинфеев(рофл)


Едит! Ај бе не ме зезајте сега го видов изворов џабе паника ....
јок, викам дека покрај Абате и Бекам кои не се дефанзивци туку се негова позиција или нешто приближно, плус имајќи во предвид тоа што нема европски пасош и нема право да игра лига шампиони за Милан џабе го збориме овде.
Не дека нејќам да дојде, само ви кажувам дека не е изводливо во јануари, за јануари ни треба Рафиња и на лево одбрете си кого сакате :), овој на лето може да се брка кога ќе ослободи место.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Абе добро разбирам ама што ако до Јануари останеме во игра и во Сериа А ти стварно мислиш да гураме само со Абате кој само што знае да трча од дриблинг ни д (јака буква дека Димче се викам не за др. (рофл) ) а освен тоа ако го споредуваме центаршутот на Бекс тоа значи дека ќе биде закован на клупа и добра замена! ЈБГ и јас саскам да се најде играч кој би бил замена на МАлдини БАрези Костакурта- наши играчи! Ама овој дефинитивно освен брзината не поседува ништо друго! Значи да се вратам на поентата остануваш во игра до зима за сите титули дали мислиш дека Бекс кој му симнувам капа за тоа лани и Абате кој не е ни пола од Красич и Бекс се доволни?

И пак ќе пишам изворот не ми дава да размислувам озбилно за трансверов и што сме Милан и исходот од минатово лето не ми дава надеж дека би дале толку пари!
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Да сега ќе видиш како игра....ради новата фризура:pipi:



Пс. Заслужи црвенко!
СО црвенко наметнуваш авторитет... Јас колку што знам, фан клубов е да се дава мислење... И според мене Одо е многу слаб... Колку асистенции за гол има направено оваа сезона, за гол ич не правам муабет... Колку за споредба, види го со маикон од интер, или Серхио Рамос од реал, и многу многу други... Ако игра Одо, тешко дека ке догураме до далеку, човекот е борец, секоја чест за тоа, но ова не е кик-бокс, ова е фудбал, а неговата позиција е многу тешка за играње.... :smir:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Уфф ако го земеме овој во зима Милош Красиќ сме завршиле добра работа по таа десна страна ќе има мелење,мене многу ми прави кејф и онака немаме во среден ред некој јак техничар по десната страна.
:aplauz:
Со овој, Рафиња и уште еден лев бек(пр Малдонадо) и дефинитивно ќе имаме најдобар тим во Серија А! А и Хунтелар ако влезе во форма, или па да се продаде и да се донесе друг напаѓач кој што со Пато и Бориело ќе сврзе 40 гола у сезона. А може и Хунтелар да се продаде и да се има таман средства за овие тројца што ги споменав горе, а да се врати Палоски. Е тогаш....:smir:

А Одо е добар само во дефанзиваа, други квалитети нема, како и Абате само што е добар во офанзива(трчање ко мува без глава). Одо сега за сега е најдобар од сите странични бекови. Ама не е долгорочно решение, мора да се купува Рафиња. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom