Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Е сега веќе нејќам да освоиме скудето, дури сакам трети да завршиме, па тогаш ако не реагираат морониве нек си ебат мајката.


Абиати, Фламини, Инзаги... :lol:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Шо напрај бе овај Морганти ПИЧКА! Секоја можна одлука во корист на Парма, не дека некоја грешка напрај ама со вакво тенденциозно судење прашање на време е.
Реков јас прашање на време е. Сега следен натпревар без Пирло и Роналдињо, епа многу убо ни ја нареде Морганти. Е во вакви моменти колку сакам да бев некој мафијаш како од филм и да му ја киднапирам ќерката на ова копилето и да му ја ебавам во газот дури не ми умри на кур.

Иначе не го реши судијата натпреварот, ама со сигурност го реши следниот. Никогаш не сум можел да разберам како вакви екипи шо играт ваков антифудбал имат толку среќа, а то шо го напрај Абиати нема оправдување.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Бољи да не освојат Скудето,пак нема да земат ништо вакаа 2ро место е премија ако го гледаме составот.
Џабе е брат и второ место и све...и лани завршивме на делба на 2ро место и немаше засилувања, и сезоната пред тоа беше лоша и немаше засилувања...така ќе биде и оваа :uvo:
 
P

PewDiePie

Гостин
Што се нервирате толку бе? Парма не е ни малце наивен противник,а бога ми и со нашава игра и со играчкиот кадар со кои располагаме заслужено ни го чукнаа.
Искрено сега ми е се исто дали втори или трети ќе бидеме и онака во Л.Ш. ќе играме другата сезона,само сакам да видат Г и Б дека со Фавали,Одо,Замброта,Бориело......не се зема титула!!! Браво за Лео за чудата што ги правеше до сега!!
 
С

Спенсер

Гостин
Дида,Абиати,Рома,Каладзе,Замброта,Јанкуловски,Фавали,Бонера,Одо,Гатузо,
фламини,Абате,Пирло,Бореиело,Мансини се играчите кој што уште вечерва треба да ја напуштата планетата земја и да отидат на Марс џабе трошат воздух да им ебам мамата нив :mad::mad::mad::mad::mad:::mad::mad::mad::mad::mad::
12 играчи наброи... тоа е цел фудбалски тим со резерва...:pos2:

Какво олеснување е ова... тешко милан да му парира на Интер во борба за титулата во Сериа А,иако Интер ке игра и ЛШ...

ретко пишувам во туѓи фан клубови али...

молете се во следен трансвер период да купат некој салам играч... со пензионерчињава не ви иде... поздрав (ае,копиљот балотели ќе дое,али ке ви треба уште некој)
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
Нека идат нека се сликаат сега...имаа шанса и за прво место и ја усраа, имаа шанса и за титула и ја усраа...Може чао чао да кажат сега на скудетото


Море некои од тимот ја усрале уште кога дошле во Милан , а уште повеќе ја усрале оние кои ги донеле тука и сеуште ја серат , и не да кажат чао на скудетото туку 90 % од тимот дефинитивно треба да му кажат чао и на фудбалот воопшто , но се додека оние на врвот не сватат какви катастрофални грешки прават Милан нема да го видиме онаков каков што го знаеме , и се што во историјата Милан постигнал , овие 2-3 зесони ја зацрнија цела богата историја на Милан , не ми е јасно до кога ли вака ???
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Е во вакви моменти колку сакам да бев некој мафијаш како од филм и да му ја киднапирам ќерката на ова копилето и да му ја ебавам во газот дури не ми умри на кур.


Ќе најде некој Берлускони, ќе му напраи ГенгБенг на ќерка му ,Душу му јебем !

Иначе Абиати 4-5 пати така ја исфрли денес и фала богу ќе ти го пуштат еднаш ! ццц... Мизерија !
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
12 играчи наброи... тоа е цел фудбалски тим со резерва...:pos2:

Какво олеснување е ова... тешко милан да му парира на Интер во борба за титулата во Сериа А,иако Интер ке игра и ЛШ...

ретко пишувам во туѓи фан клубови али...

молете се во следен трансвер период да купат некој салам играч... со пензионерчињава не ви иде... поздрав (ае,копиљот балотели ќе дое,али ке ви треба уште некој)
Море тури си ку*от на цела нервоза уште ти ми фалиш !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
SASUKE;3424467[B напиша:
]Што се нервирате толку бе? Парма не е ни малце наивен противник,[/B]а бога ми и со нашава игра и со играчкиот кадар со кои располагаме заслужено ни го чукнаа.
Искрено сега ми е се исто дали втори или трети ќе бидеме и онака во Л.Ш. ќе играме другата сезона,само сакам да видат Г и Б дека со Фавали,Одо,Замброта,Бориело......не се зема титула!!! Браво за Лео за чудата што ги правеше до сега!!
Што збориш бее,па дај да играме со Ливорно наивен ко треба све да се тепа све ќе се тепа тоа е екипа нее падерчињата курот играат ко ништо да не е во прашање ауау тотално ме разочараа и ова беше пооследна утакмица за мене што ке ја гледам..:tapp::nerv:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
А зошто црвен на Пирло ? Заслужи или .. ?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што збориш бее,па дај да играме со Ливорно наивен ко треба све да се тепа све ќе се тепа тоа е екипа нее падерчињата курот играат ко ништо да не е во прашање ауау тотално ме разочараа и ова беше пооследна утакмица за мене што ке ја гледам..:tapp::nerv:

Догледање немора да го гледаш веќе МИЛАН
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Догледање немора да го гледаш веќе МИЛАН
Што бе догледање цел живот сум за Милан ама како оваа сезона што искршив мебел чаши и остали ствари никоја еден збор само СРАМОТА..
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што бе догледање цел живот сум за Милан ама како оваа сезона што искршив мебел чаши и остали ствари никоја еден збор само СРАМОТА..
Сам си рече дека нема да гледаш :smir: Разбирам дека во нервоза кажуваш де :pos:
 
P

PewDiePie

Гостин
Што збориш бее,па дај да играме со Ливорно наивен ко треба све да се тепа све ќе се тепа тоа е екипа нее падерчињата курот играат ко ништо да не е во прашање ауау тотално ме разочараа и ова беше пооследна утакмица за мене што ке ја гледам..:tapp::nerv:
Види,јас кажав и пред натпреварот со Наполи а и пред овој натпревар,дека ќе бидам задоволен со победи од по 1-0 ништо више.
Реално немаме никаква игра,ПИРЛО-ДРВО реализација од напаѓачите-НУЛА,последна ни беше таа со Киево што се ивадивме така.....
А за тоа дека нема да го гледаш веќе Милан чисто сумњам,во афект пишуваш.....јес да секој си има право да си гледа што сака. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom