Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
:pos: :pos: :pos:

Ау мајко неможам да престанам да се смеем. Сакав да го цитирам али му го избришаја постот.

Навивач на Манчестер пишува на фан клуб Милан "Пациенти имало и ќе има"

Па добро бе мајку му со кој памет бе Дено бе со кој памет, од тебе барем не очекував автогол бе мајку му:pipi:
Немоќта е чудна работа. Во немоќ луѓето прават работи кои нормално се очекувани од нив. Значи очекувано е ти да се изнасмееш на тоа пациенти, бидејки и ти самиот си пациент. Тип кој им ги лиже тестисите на Иосоноинтериста, Син и уште полошо ДЕКО не може мене да ме нарекува пациент. Тип кој пред утакмица кења, а после утакмица го нема нигде. Такви како тебе ги има многу. А уште потрагично е што знам дека ни малку не си глуп, али ова што го пишуваш не знам дали е за да се докажеш на фан клуб Интер али сепак...
Пак ке кажам бидете реални. За разлика од пред три години, Милан е многу послаба екипа со многу послаб трењер. А додека ние го изгубивме Роналдо точно, ама истите вие тврдите дека Гатузо го стаи Роналдо у џебот(нешто што што јас се сложувам). Значи ако одам по вашата логика чим го нема Роналдо значи ние ке триумфираме.
Ако си следел како шо треба ПЛ ке знаеш дека Манчестер беше оштетен директно во дуел со Челзи(екипа која за тебе е непобедлива) и требаше да земат три бода од стемфорд.
Знаеш што, ке се изненадиш кога ке видиш на колку посложна и покомпактна екипа ке налетате во Февруар. Ако не ти е јасно што зборувам. Гледај само што му направивме на Интер лани на Џузепе со Руни на клупа. Не се знаеше кој е домакин кој гостин.
Милан е екипа која може да игра добро против тим полн со индивидуалисти и ѕвезди. Докази има премногу, сезонава со Реал, пред три години со Манчестер и тн и тн. Ама кога ке налетате на организирана екипа као Цирих..... :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Немоќта е чудна работа. Во немоќ луѓето прават работи кои нормално се очекувани од нив. Значи очекувано е ти да се изнасмееш на тоа пациенти, бидејки и ти самиот си пациент. Тип кој им ги лиже тестисите на Иосоноинтериста, Син и уште полошо ДЕКО не може мене да ме нарекува пациент. Тип кој пред утакмица кења, а после утакмица го нема нигде. Такви како тебе ги има многу. А уште потрагично е што знам дека ни малку не си глуп, али ова што го пишуваш не знам дали е за да се докажеш на фан клуб Интер али сепак...
Пак ке кажам бидете реални. За разлика од пред три години, Милан е многу послаба екипа со многу послаб трењер. А додека ние го изгубивме Роналдо точно, ама истите вие тврдите дека Гатузо го стаи Роналдо у џебот(нешто што што јас се сложувам). Значи ако одам по вашата логика чим го нема Роналдо значи ние ке триумфираме.
Ако си следел како шо треба ПЛ ке знаеш дека Манчестер беше оштетен директно во дуел со Челзи(екипа која за тебе е непобедлива) и требаше да земат три бода од стемфорд.
Знаеш што, ке се изненадиш кога ке видиш на колку посложна и покомпактна екипа ке налетате во Февруар. Ако не ти е јасно што зборувам. Гледај само што му направивме на Интер лани на Џузепе со Руни на клупа. Не се знаеше кој е домакин кој гостин.
Милан е екипа која може да игра добро против тим полн со индивидуалисти и ѕвезди. Докази има премногу, сезонава со Реал, пред три години со Манчестер и тн и тн. Ама кога ке налетате на организирана екипа као Цирих..... :)


Од кај свати жити све за ова со тестисиве ти се молим, со Син немам некојси муабет, Деко го имам на мсн , а со иосоно на форумов си имаме муабет од поодамна, тоа што тие навиваат за конкурентниот тим не значи дека ја треба да се мрзим со нив или да ги мрзим сите што не навиваат за Милан, ко Чомбе ваш или Тимче.
Ок енивеј ирелевант

Идемо сеа сериозно, не е битно колку е Милан слаб, кој е тренер у каква е форма Мила и што ти ја знам. Факт е дека Манчестер никогаш , пази НИКОГАШ не го прошол Милан у нокаут фазата, значи одма само по себе е смешно некој навивач на Манчестер овде да пише дека Милан биле пациенти :toe:

Онда идемо даље, за разлике од пред три години и Манчестер е многу послаб, го изгубивте Роналдо, Гигс, Сколс и Рио се 3 години постари а и последниве двајца аут оф форм, Оши и Флечер се стандардни првотимци, мислим не си ти во некоја посебна положба ко да е Манчестер супер фаворит па да ми попуеш овдека, реално гледано на работите.

Судијата на мечот беше катастрофален и го изјеба и ЧЕлзи и Манчестер така да тоа не ти е некое оправдуење, ондак освен тој Меч кој друг бил Манчестер оштетен, факт е дека имате помош од судиите дали свесно или несвесно и некоја среќна звезда го прати Ферги незнам.
Неможеш Милан и Интер да ми ги споредуеш овде, кој општо познато е дека Милан во ЛШ и СА се сасвим две различни екипе и дека Милан е поим за ЛШ со Реал сакале вие или не.
Го исплескавте Интер тоа да не викам не, али исто неможеш да го занемариш фактот ти дека и Милан има многу подобар скор на гости сезонава, така да не им е многу ни на нив битно кој домаќин кој гостин.

Милан игра добро со добри екипи у право си, е сеа ако си го ставаш ти тимот рамо до рамо со Цирих, ондак признавам ќе ни биде тешко.

Пак се враќамо на она за што ја почнавмо дискусијата, да напишеш ти овде дека Милан се пациенти, ти е идентично на Автогол, значи пред фактите и боговите клечат, а по ова прашање фактите се на моја страна.

Али како и да е да спуштимо секирите до фебруар, оваа дискусија во овој момент е банална :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ама и вие се филмате малце, најдобриот играч ви замина, играч кој ве држеше цели две години, само судиите се факторот поради кој сте вие на тоа второ место, ќе им гледавте у грб на едни Астон Вила и Тотенхем да немавто толку ебана помош од судиите у Англија, нормално и енормна доза на среќа.

И со тој Ферги мудата цитрони ми ги напраевте, па нема Ферги да игра бе. Ферги па Ферги, големи такви. И пред тоа бил Ферги па сте го сисале ка циганче лижавче, и пред тоа во историјата кога не бил Ферги пак сте го сисале, и тн. и тн.

Фејс ит ноќна мора е Милан за вас, и со многу посилен Манчестер сте губеле а не со овој каде главен играч ви е Гигс кој патем е постар и од Неста, и кој неможе да сврже 2 добри утакмице.
Koj посилен Манчестер паметњаковичу еден, со еден куп повредени играчи пред 2 години и пред тоа, кога бранеше Керол и кога играа Џемба-Џемба и Клеберсон и Ричардсон, кога правевме смена на генерација, тогаш ли беше посилен? :tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Алооо марс, повредите се составен дел од фудбалот фак ит. А незнам па одкаде сте годинава силни бе Чомбе просветли ме. Овен , Оши, Бербатов, Флечер....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Алооо марс, повредите се составен дел од фудбалот фак ит. А незнам па одкаде сте годинава силни бе Чомбе просветли ме. Овен , Оши, Бербатов, Флечер....
Не реков колку сме силни(ама и вие не сте нешто посебно), кажувам дека кога играше Јунајтед против Милан во едниот случај беше очаен(таа година последно коло обезбедија пласман во ЛШ) а другата година имаше повредена цела одбрана.
Нека е комплетен Јунајтед годинава па ќе видиме што како.

п.с. ние сме ја немале таа среќа да играме против вас кога сте дупка, како лани и пред таа година кога бевме шампиони, или во 99 година, а вас секогаш ви се погодувало да играте против нас кога сте во форма или немате повредени(ме сваќаш што сакам да кажам). Се надевам дека годинаваа нема да е така или ќе е обратно:helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Не реков колку сме силни(ама и вие не сте нешто посебно), кажувам дека кога играше Јунајтед против Милан во едниот случај беше очаен(таа година последно коло обезбедија пласман во ЛШ) а другата година имаше повредена цела одбрана.
Нека е комплетен Јунајтед годинава па ќе видиме што како.

п.с. ние сме ја немале таа среќа да играме против вас кога сте дупка, како лани и пред таа година кога бевме шампиони, или во 99 година, а вас секогаш ви се погодувало да играте против нас кога сте во форма или немате повредени(ме сваќаш што сакам да кажам). Се надевам дека годинаваа нема да е така или ќе е обратно:helou:

Све е тоа ок, те разбирам шо сакаш да кажеш, али како што реков погоре и повредите се составен дел од играва јебига, баш и ја се надевам дека ке бидете комплетни сезонава и да видимо до кај е работава.
Само мене ме иритира шо некои од вашите фанови овде се курчат ко да сте најбољи тим у универзум да го еба, а афакт е дека ова е еден од најслабите тимови на Манчестер од кога ја го гледам Манчестер. А Милан е во релативно добра форма , но некој тоа не сака да го види и се фатиле за тој цирих ко дворска будала за краљицу, што не се фатат за Марсеј, Реал, Рома , Сампдорија или било кој натпревар во последните 2 и нешто месеци кога Милан немаше пораз 13 натпревари.
И дека фантастично игра на гостински терен. Не викам дека Милан сигурен патник во 1/4 финалето, но факт е дека традицијата е на страната на Милан, дека овој Манчестер не брилијира и дека Милан е во повеќе од солидна форма барем во моментов.
И БТВ нека најде некој еден пост во темата Манчестер јунајтед со клипчиња од Барни, Агбонлахор, или да ви пишем дека сте пациенти ( а во овој случај сте)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Све е тоа ок, те разбирам шо сакаш да кажеш, али како што реков погоре и повредите се составен дел од играва јебига, баш и ја се надевам дека ке бидете комплетни сезонава и да видимо до кај е работава.
Само мене ме иритира шо некои од вашите фанови овде се курчат ко да сте најбољи тим у универзум да го еба, а афакт е дека ова е еден од најслабите тимови на Манчестер од кога ја го гледам Манчестер. А Милан е во релативно добра форма , но некој тоа не сака да го види и се фатиле за тој цирих ко дворска будала за краљицу, што не се фатат за Марсеј, Реал, Рома , Сампдорија или било кој натпревар во последните 2 и нешто месеци кога Милан немаше пораз 13 натпревари.
И дека фантастично игра на гостински терен. Не викам дека Милан сигурен патник во 1/4 финалето, но факт е дека традицијата е на страната на Милан, дека овој Манчестер не брилијира и дека Милан е во повеќе од солидна форма барем во моментов.
И БТВ нека најде некој еден пост во темата Манчестер јунајтед со клипчиња од Барни, Агбонлахор, или да ви пишем дека сте пациенти ( а во овој случај сте)
Не се гледа формата сега, туку формата во фабруари е важна така да мислам џабе дискутираме!
А за Реал, ако не беше BWin спонзор, друг муабет ќе праевме(или тие ја наместија со вас, или вие местевте со Цирих, трето нема)!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Не се гледа формата сега, туку формата во фабруари е важна така да мислам џабе дискутираме!
А за Реал, ако не беше BWin спонзор, друг муабет ќе праевме(или тие ја наместија со вас, или вие местевте со Цирих, трето нема)!

Ок Чомбе фала на друшто на тебе и на екипата, ќе се видимо у фебруар.
Аривидерчи!!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Оф леле, Манчестер ни се падна... Се сеќавате дека два пати ги победивме и ја освоивме Л.Ш?

Како и да е, очекувам дека Милан ќе покаже што знае. Одсекогаш сме играле добро во Л.Ш. па ќе видиме како ќе испадне сезонава. Мислам дека е време да си ја вратиме титулата назад.

Него, кај беа скептиците што типуваа дека Милан нема да го помине пласманот по групи и нема да има шанса за титулата во Калчото? Не велам дека имаме перфектен тим, имаме дупки во тимот, ама кој ке речи дека Милан не се покажа во право светло (според можностите и играчите) зборат само за инает.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Незнам кој живац го имате од сега да се препукавате...до 27 февруар...крв ќе падне ко што глеам :pos:
Едно е јасно,рано е да се каже кој има предност..а тоа паценти и доктори ептен маалски муабет е.Кога се игра у нокаут фаза нема фаворит или редовен пациент...секогаш се случува нијанси да го решат победникот.и да се паднеа Бордо со Милан или Севиља со Милан кој би рекол Сигурно поминуваме,ќе ги згазиме? само некој клинац...А ко демек фановите на јунајтед незнаат кои се Милан и обратно?Збориме за гиганти бе луѓе...незначи дека ако 2 пати Милан го тепал Ман Утд. дека сега пак ќе го тепа,или пак ако Ман утд го тепал интер лани и сега Милан ќе го тепа...нема везе тоа,дочекајте ја утакмицата порелаксирано..па за резултатот кажете ми како ќе го договорите пошто глеам не сте ги спомнале нигде:pipi:... со среќа у февруари...сега да се сконцентрираме на Фиорентина..а после тоа имаме уште 2 тешки утакмици ,против Џенова дома и против Јуве на гости..од овие 3 утакмици барем 2 победи и една нерешено да извадиме...Јуве мора да го начекаме на слабава форма а Џенова домашен терен..додека утре да ги искористиме повредените кај Фио..
Еве кои ги повикале за утре Фио мислам дека воопшто не се приметуваат разлики од стандардната фио (Agey, Avramov, Babacar, Castillo, Comotto, Dainelli, De Silvestri, Donadel, Frey, Gilardino, Gobbi, Jorgensen, Kroldrup, Montolivo, Mutu, Natali, Pasqual, Santana, Vargas. ) . Андиамо !:vozbud:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
После Севиља и Арсенал највеќе ги сакав Манчестер, од причина што како што би рекол Галијани неамаат шампиони во тимот. Со исклучок на Руни и чат-пат Евра и Андерсон немаат шампион. Очекувам Флечер и Карик да бидат посрамотени од Сидорф и Пирло. На Руни му го пуштаме Неста. Валенсија може да прикаже добри партии но не бидејќи е многу јак туку дека нашите леви бекови се очајни. Гигс е класа играч но веќе годините го газат и очекувам да нема посериозни проблеми за Замброта/Бонера/Одо. Мислам дека ако не набави Манчесер десен бек црно му се пишува, посебно ако Рони и во февруари игра како сега. Интересни ќе бидат и дуелите Пато-Евра и Бориело-Видиќ/Фердинанд.
Е ова стварно ме изнасмеа. Абе дечко ти пратиш фудбал уствари или?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom