Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Цисоко ти е прашањето?

Ја сеуште стојам на тоа дека најдобар потег направивме што не го земавме, тоа што едно коло бил во надобрите 11 не значи ништо, и Роналдињо прво коло беше во најдобрите 11.
Нас ни треба средина, немаме контра, а не бекови, 200 бека имаме, ама ја немаме контрата на Кака, имаме тркачи како Фламини, ГАтусо и Амбросини, ниту еден од нив не знае да дрибла а камо ли да додава.

доволно или ...
Аууу

Точно дека имаме бекови, ги имаме најдобрите во цел свет:Замброта и Јанкуловски, а ако го додадиме и одличниот Одо, неверојатно брзиот млад играч-Абате, Фавали кој што е еден од подобрите леви бекови во Италија, а има и одлично искуство, кое е потребно за Милан во овој период, а тука исто така е и младиот Антонини....

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Flamini, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Pato, Inzaghi.

Официјално..... ајде со Среќа нека ни е па да дадеме 2 гола..:milan::милан:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.164
Ај некој фин дечко да понудит стрим овде, со послаб квалитет нека е, битно да не ми сецкат.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Треба Абате у средина место Амбросини, а доле десно да си дојде Замброта, значи само Амбросини у аут и Абате у средни и добитна комбинација
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Каква победа бе, не сонувајте, гледајте нерешено да извадиме!

Инаку стварно Пеце, не знам дали ти тука со сите нас се драпаш, или стварно тоа го мислиш, ако е ова второто, може и ќе сфатам зошто и мајка ти не те сакала!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не те разбирам ја тебе дечко, ја мислам дека ти си имаш неркој проблем со мене, кажи ми што толку лошо напишав сеа, стварно, кажав мое мислење како би требало да истрчаме денес, не те разбирам
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
На Џастин по 10 сек ќе се блокира и тапа е, некој друг стрим би бил добро дошол
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
MILAN: Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Flamini, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Pato, Inzaghi.
Голман супер, странични бекови тиња, среден ред добар освен господин "slow motion", напад-само со тоа располагаме, Хунтелар не сакам да го смислам!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Голман супер, странични бекови тиња, среден ред добар освен господин "slow motion", напад-само со тоа располагаме, Хунтелар не сакам да го смислам!
Хахахахахахахах, со каков тип ја се замарам, ахаххаахахахахха, не ми се обраќај повеќе не ти се обраќам :nesvest:

Адтхе и Иракголс најавуваат стрим за Милан - Цирих така да ќе икма избор изгледа
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Ај не го дрви со Адебајор и Сисоко
Не се они наши играчи, а ако свршуеш дома на нив немора и овде :wink:
И од дома ми викаа така, па дојдов тука...сеа не знам кај да одам да го дрвам со нив двајца. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom