Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Грип фатил коњастиот нема да игра со Болоња, Сидорф пак почнува значи.Хунтелар мора да игра од почеток и да му се намести гол по секој цена за да се ококори малце и да живне за понатака. Мислам дека ќе тепаме глатко. Од таа Болоња само Ди Ваио е као опасен а и тој сезонава поима нема. Мислам дека Неста ќе го изеде.
На Телма идеме у недела 15.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не дека е заради грипот, страм му е на клупа да седи xD
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Грип фатил коњастиот нема да игра со Болоња, Сидорф пак почнува значи.Хунтелар мора да игра од почеток и да му се намести гол по секој цена за да се ококори малце и да живне за понатака. Мислам дека ќе тепаме глатко. Од таа Болоња само Ди Ваио е као опасен а и тој сезонава поима нема. Мислам дека Неста ќе го изеде.
На Телма идеме у недела 15.
Ja колку што знам Ди Вајо беше повреден, и ова му прва утакмица сезонава.

И ја се надевам дека ке тепамо глатко. Пејбек тајм бичс:zlo:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
- СпортДенес формациски ви ги представува фудбалерите кој највеке се истакнаа во текот на првото коло од Лигата на шампионите..........




Формација: 4-4-2​

Прва постава:

Буфон

Мелберг Киву Неста Цисоко

Фернандо

Роналдо Чави Милер

Графите Инзаги
:vozbud:

Алесандро Неста - Милан
Неверојатно смирен и сконцентриран во одбраната, делуваше како да во најдобрите денови и нималку не изгледаше дека му фалат натпреварите кој ги пропушти низ целата измината сезона.

Филипо Инзаги - Милан
Што може да се каже за Супер Пипо? Ветеранот стигна до легендарниот Герд Милер во Евро куповите, постигнувајќи два гола на дуелот во вторникот. Уникатен по својот стил на игра, секогаш на вистинското место, буквално сам го „расплака“ Велодром со два клучни гола кој резултираа со три бода за Милан во премиерното коло од Лигата на шампионите.

Супер ПИПО !!!!
извор: спортденес
Кој е овој играч бе? Да не беше еден "штрбав црнец"? А Пеце? Со кој го направивме најдобриот потег ова лето, не дадовме 15 факинг милионс во була.

BTW Таму треба да стои Замброта, јас не знам кај гледаат оние од ЛШ, врска немаат од фудбал. :toe:
Инаку овие Волзбург коа не сакаа да ни го дадат Џеко сеа нека сисаат стапот, само 2 победи имаат сезонава а и Џеко не сјае сезонава покрај Графите и Мартинс у тимот како минатата година па почнаа пак шпекулации кој го поврзуваат со Милан во зима, секако ако Хунтелар не го исполни очекуваното.
Ова би било најдобриот потег во последните години на Милан, т.е. купување на Един Џеко. Мора сега да се земе, ова е моментот. А и не е така ужасен, мислам дека до сега има два гола на 5-6 утакмици, а и за Босна има неколку гола.
А Хунтелар од утакмица во утакмица ме убедува дека не го бива.
Пак се шпекулира дека рафиња и хернанес ке дојдат во јануари во милан..
Тоа му треба на Милан, десен бек и играч од средината што може да игра на повеќе позиции. Рафиња мислам дека ќе стане еден од трите најдобри бекови на светот, како Замброта. :kesa: А пак Хернанес ќе можи да ги мења Пирло, а и Роналдињо, а ако и двајцата играат во добра форма или не се повредени, ќе претставува замена за Кака. :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ах Сисоко. Кога гледав Лион - Андерлехт у квалификације душава ми плачеше. Каква зверотиња пропуштивмо. Ист Мајкон е само Лево што игра :tapp:

А и глеав вчера Панатинаикос - Галатасарај. Тој Елано растура, сеа колку е меродавен противник Панатинаикос незнам, али ќе го земевмо за 8 милиони :tapp:

Роналдињо ис грејт чемпион не губите надеж .... :icon_lol:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
К
А Хунтелар од утакмица во утакмица ме убедува дека не го бива.
Хах...Колко утакмици има изиграно хунтелар? две и тоа по 3 минути само чекај ке се види во недела против Болоња ке игра од 1 минута па ке видиме дали го бива или не....
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Хах...Колко утакмици има изиграно хунтелар? две и тоа по 3 минути само чекај ке се види во недела против Болоња ке игра од 1 минута па ке видиме дали го бива или не....
Ајде да видиме, и јас сакам да го бива, сакам да дава по 2 гола у утакмица, како порано, кога Адебајор и Фабијано не знаеа што е фудбал... :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ајде да видиме, и јас сакам да го бива, сакам да дава по 2 гола у утакмица, како порано, кога Адебајор и Фабијано не знаеа што е фудбал... :)

Aуууу, закачуење до грло ( од позади )

:pusk:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Ах Сисоко. Кога гледав Лион - Андерлехт у квалификације душава ми плачеше. Каква зверотиња пропуштивмо. Ист Мајкон е само Лево што игра :tapp:

А и глеав вчера Панатинаикос - Галатасарај. Тој Елано растура, сеа колку е меродавен противник Панатинаикос незнам, али ќе го земевмо за 8 милиони :tapp:

Роналдињо ис грејт чемпион не губите надеж .... :icon_lol:
Ќути еј, јас сум повеќе напизден од тебе за Сисоко. :) Баш ја гледав и утакмицата Лион-Фиорентина, сегде го имаше Сисоко, растур правеше, одбрана-напад, напад-одбрана... :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=12018

Сега читам Робињо за Роналдињо тоа би било добар потег на роналдињо а на друг сајт читав дека Берлускони размислувал да го продаде роналдињо,па ако биде оваа трампа одлично Робињо со Пато..:vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=12018

Сега читам Робињо за Роналдињо тоа би било добар потег на роналдињо а на друг сајт читав дека Берлускони размислувал да го продаде роналдињо,па ако биде оваа трампа одлично Робињо со Пато..:vozbud:
Незнам колку е добро за Милан, ова циганчево лакомо и размазено може да растури атмосфера у тим лесно аи у последно време многу се повредува.

И он сака да игра скроз у напад. Шо ќе праемо со Робињо и Пато у напад ??

Робињо да прае индијанска и Пато да се качи и да рипне да удри топка со глава ??
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Незнам колку е добро за Милан, ова циганчево лакомо и размазено може да растури атмосфера у тим лесно аи у последно време многу се повредува.

И он сака да игра скроз у напад. Шо ќе праемо со Робињо и Пато у напад ??

Робињо да прае индијанска и Пато да се качи и да рипне да удри топка со глава ??
Па Пато и Робињо би биле SS(second striker), а некој од Хунтелар, Бориело и Инѕаги, истурени. :)
Е сеа Робињо шо има расипан карактер, има, ама убеден сум дека ќе игра два пати подобро од зубацот.
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
Па Пато и Робињо би биле SS(second striker), а некој од Хунтелар, Бориело и Инѕаги, истурени. :)
Е сеа Робињо шо има расипан карактер, има, ама убеден сум дека ќе игра два пати подобро од зубацот.
Момци стварно не би сакал ова да го сфатите како провокација, ама вие зборите трампа за Робињо-Роналдињо како да е тоа релано. Робињо играч за кој лани се потрошени 40 милиончиња, и Роналдињо чија сегашна пазарна вредност изнесува 5-10 милиони. Ако тоа ви го дозволат, одма у пакет да барате и трампа Бориело-Адебајор, и тоа со нивна доплата. Овие граѓаниве стварно се луди кога даваат пари, али ова е S F ...:salut:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Момци стварно не би сакал ова да го сфатите како провокација, ама вие зборите трампа за Робињо-Роналдињо како да е тоа релано. Робињо играч за кој лани се потрошени 40 милиончиња, и Роналдињо чија сегашна пазарна вредност изнесува 5-10 милиони. Ако тоа ви го дозволат, одма у пакет да барате и трампа Бориело-Адебајор, и тоа со нивна доплата. Овие граѓаниве стварно се луди кога даваат пари, али ова е S F ...:salut:
Добро бе шо лупате вакви празни не ми е јасно.

Убаво пишува све у текстот погоре, само незнам кој го прочитал. Па дошол да ми лупа овде зелени.

Као прво пишува дека Робињо сакал самиот да си замине од Сити, т.е изразил желба. Дефакто цената му се намалува, никој не ти дава 40 мил за играч кој не сака да ти седи :smir:

И пишува дека Милан ке доплати плус 10 мил евра . Сума сумарум многу реален трансфер и нималку СФ
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Добро бе шо лупате вакви празни не ми е јасно.

Убаво пишува све у текстот погоре, само незнам кој го прочитал. Па дошол да ми лупа овде зелени.

Као прво пишува дека Робињо сакал самиот да си замине од Сити, т.е изразил желба. Дефакто цената му се намалува, никој не ти дава 40 мил за играч кој не сака да ти седи :smir:

И пишува дека Милан ке доплати плус 10 мил евра . Сума сумарум многу реален трансфер и нималку СФ
Пиши научна фантастика :baeh:

Инаку Милан се интересирал за некој 17 годишен играч-Кеита. Изгледа играл у Троја, а договорот му завршувал во јуни 2010 :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom