Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Далеку е дека Јоветич е предводник на Фиорентина. Тој не е ни прва постава, пред него го пуштаа и Марко Маркиони ( :) ), но сега со голот против Спортинг, па и овој за Црна Гора, мислам дека првотимскиот статус му е загарантиран. И да, би сакал да дојде :drk:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Нас ни треба еден играч како Милош Красиќ сеа го гледам за Србија стварно е добро крило нешто што нас ни треба,игра во Русија само незнам во која екипа беше,ептен талентиран играч !
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Милан има замена за Леонардо
- Шпанскиот дневник "Ас" Објави дека Милан веќе има замена, доколку новиот тренер упадне во криза со резултати.....
( хм, не е до трењерот. Играчи немаме. )

Ван Бастен кон Милан: „Без трансфери нема успех“
- Легендарниот напаѓач на Милан, Марко ван Бастен (44) ги предупреди челните луѓе на Милан за погрешните потези кој ги повлекоа ова лето, изјавувајќи дека без инвестиции во засилувања следи сезона без успеси...
( На кој му кажуваш )
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Нас ни треба еден играч како Милош Красиќ сеа го гледам за Србија стварно е добро крило нешто што нас ни треба,игра во Русија само незнам во која екипа беше,ептен талентиран играч !
CSKA Moscow многу добар фудбалер :smir::helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
очекувам нови засилувања во јануари... барем едно. Добро би дошло искуството на Бекам, оти и онака ќе сака да се бори за да настапува на последното светско првенство за него, и еден страничен бек да се земе за помирно да се заврши сезоната... а за тренерската позиција, очекувам Леонардо да успее да се клалификува за ЛШ што значи дека ќе остане цела сезона па од следната да се мисли на друг тренер оти е многу подобро Лео да се занимава со тоа за што е најдобар и да носи играчи :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Добар играч е тој Красиќ, доколку би имале малце мозок нашиве газди ќе го соберат заедно со Акинфеев. :) :)

Инаку да ве прашам нешто, има ли некој во Италија или Милан, играно со тројца централни дефанзивци во одбрана? Вака нешто:

Неста-Ониеву-Силва
???
:pos2::pos2:

Зошто стварно неможам да ги поднесам страничните бекови на Милан, ми го скратија животот. :drk::drk:

Ќе може ли некој да ја преведе оваа вест? http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11714

Има нешто за Луис Суарез од Ајакс, ама не ми работи сега googletranslate :toe:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Добар играч е тој Красиќ, доколку би имале малце мозок нашиве газди ќе го соберат заедно со Акинфеев. :) :)

Инаку да ве прашам нешто, има ли некој во Италија или Милан, играно со тројца централни дефанзивци во одбрана? Вака нешто:

Неста-Ониеву-Силва
???
:pos2::pos2:

Зошто стварно неможам да ги поднесам страничните бекови на Милан, ми го скратија животот. :drk::drk:

Ќе може ли некој да ја преведе оваа вест? http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11714

Има нешто за Луис Суарез од Ајакс, ама не ми работи сега googletranslate :toe:
Вика дека Суарез ке оди во милан,интер или лион..
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Шиткам ВАКОВ дрес, оригинал адидас од Сан Сиро.

п.с Без бројка, заинтересирани по пп. :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Пирло вчера бил играч на натпреварот против Бугарите, оценет е со највисока оценка.
Човеков како игра во променлива форма, ако игра за Милан добро тогаш за Италија игра лошо или обратно,

Инаку Бориело пак чуствува силни болки во грбот и поради тоа ќе одсуствува 2 недели. Баш ми е жал за човеков, добар напаѓач е многу ми се свиѓа начинот на игра ама од коа се врати од Џенова малер го следи, џабе му е и бројот 22 што го зема.. ете сеа шанса за Хунтелар.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Силва е супер играч, само искрено не гледам место за него во оваа концепција на Милан. Он е класично крило, аи некако многу ми е стаклен тој, ке му ги ебат ногете у италија. Али ај да видимо со ќе се деси.

За Суарез сум со двете раце ЗА, дечкото е добар.


Акинфеев сум го гледал 2-3 пати ништо посебно, не играјте многу менаџер :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
хаеххахеа мислам дека зборовите “Милан’’ “купува’’ и цифрата “30 милиони’’ во една реченица, до сеа бар требаше да знаете дека не идат заедно.
Мислам, уозбилете се ве молам, вака трипавте и за Фабрегас пред некое време па ви се смееа сите :icon_lol:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Шиткам ВАКОВ дрес, оригинал адидас од Сан Сиро.

п.с Без бројка, заинтересирани по пп. :)
Ех, да не ме зафатеше економскава криза ќе праевме бизнис. :tv:
Пирло вчера бил играч на натпреварот против Бугарите, оценет е со највисока оценка.
Човеков како игра во променлива форма, ако игра за Милан добро тогаш за Италија игра лошо или обратно,

Инаку Бориело пак чуствува силни болки во грбот и поради тоа ќе одсуствува 2 недели. Баш ми е жал за човеков, добар напаѓач е многу ми се свиѓа начинот на игра ама од коа се врати од Џенова малер го следи, џабе му е и бројот 22 што го зема.. ете сеа шанса за Хунтелар.
Браво за Пирло, да продолжи да игра и во Милан вака!

И после некој викаше дека не ни треба напад, така? :)
Силва е супер играч, само искрено не гледам место за него во оваа концепција на Милан. Он е класично крило, аи некако многу ми е стаклен тој, ке му ги ебат ногете у италија. Али ај да видимо со ќе се деси.

За Суарез сум со двете раце ЗА, дечкото е добар.


Акинфеев сум го гледал 2-3 пати ништо посебно, не играјте многу менаџер :smir:
За Силва нема шанси... инаку ми е еден од поомилените играчи. :smir:

Се согласувам со тебе за Суарез, ама не знам дали ќе се снајди најдобро оти не знам дали ќе се снајде Јужно Американец во Милан(а посебно Уругваец), а да не е од Бразил...знаеме како завршија другарчињата Кардачо и Виудез...

А Акинфеев мора да си го смешал со некој друг голман. :helou: Можеби со Малафеев, иако и тој не е лош голман. :) :helou:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Пирло вчера бил играч на натпреварот против Бугарите, оценет е со највисока оценка.
Човеков како игра во променлива форма, ако игра за Милан добро тогаш за Италија игра лошо или обратно,
Да ама играше како полу-шпиц, а Леонардо го има во предвид тоа и може да го проба уште следниот натпревар.
Би играл веднаш позади Пато и Хунтелар/Роналдињо.
Link :helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Пирло со улога на Кака т.е. Роналдињо хмм интересно, баш сакам да видим и тоа како ќе функционира, само кој ќе играат позади него, мора 3ца а Гатузо не е туе па ќе мора Сидорф да затвори позади.

Инаку според некои англиски извори, враќањето на Бекам во Милан е завршена работа
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=11743
може ќе се најде, а и може Лео да го окапе на клупа и да не види Светско =))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom