Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ај бе оладете, уште ли од сега ќе почнувате. Имате време, да ги смислите глупостите што ќе ги пишувате...

Тешко ќе биде за Кака, особено ако дае гол... Пред некој ден мислам дека изјави дека не би шутирал пенал против Милан.

Се гледаме тогаш кога ќе играме(пошо незнам кога)
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Како и да е, ќе биде страшно добра утакмица, ќе се ужива у фудбалот, тоа е тоа, тхе грејт оф тхе грејт, најдобрите два клуба во светот еден против друг, и тоа не во само една утакмица, напротив ќе гледаме ДВЕ. :drk::drk:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Кака нема да има мотиваци да игра против МИЛАН,ке игра но ради реда како шо би се рекло ја така мислам...но ке видиме за еден месец...реал има пресилен тим но Лео би требало да има решение...така да се глеаме за 1 месец на Сан Сиро или Бернабеу нз како беше џД
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.211
Можеби немаме зборови да ти гарантираме дека Кака нема да игра исто против Милан,но за да ти стане јасно тоа мора прво да го видиш на тв,така да има време до 21 октомври ништо не се знае ,како што се вели секое чудо за 3 дена,можеби Кака ке се повреди.И ако не се повреди дај боже да е здрав нема да ви игра никаква улога во тимот ,целосно ке е загубен на Сан Сиро,верувајте :smir:
Знаеш, фудбалот е колективен спорт, а не поединечен. Кака ќе биде во придружба на уште 10 мадридски соиграчи, така да и да не игра тој како што треба, има доста добри играчи кој ќе го надоместат неговото.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
чим Пандев му го најде лекот на касиљас не се сомневам дека ПАТО нема....туку ке биде уште подобар,сакав да се паднеме со реал во група и ми се оствари....а тоа дека ке ги тепаме не се ни сомневам....зз:salut:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Многу сум среќен што сме во група со Реал Мардид.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Мојата претпоставка се оствари.
Баш ќе ми биде мило да ги победиме на сред Сантијаго Бернабеу па да го видам Гејналдо како плаче и да го гледам Кака што го предаде Милан и да го гледаме најтрофејниот клуб во ЛШ на колена.Леле немате појма колку сум среќен и едвај чекам да дојдат двата дена во кои ќе играат Милан и Реал Мадрид.

ЕДИТ:ЧЕСТИТКИ ЗА МАЛДИНИ
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
а

Многу сум среќен што сме во група со Реал Мардид.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Мојата претпоставка се оствари.
Баш ќе ми биде мило да ги победиме на сред Сантијаго Бернабеу па да го видам Гејналдо како плаче и да го гледам Кака што го предаде Милан и да го гледаме најтрофејниот клуб во ЛШ на колена.Леле немате појма колку сум среќен и едвај чекам да дојдат двата дена во кои ќе играат Милан и Реал Мадрид.
Кака не го предаде МИЛАН,управата го продаде ради долгови не го врегај играчот кој ни беше се до пред некој месец сите се крстевме у него сеа ке го вреѓаш.....ИМАЈТЕ РЕСПЕКТ КОН НЕГО....затоа што ретко се рага ваков играч а ние го имавме задоволството тој да биде во нашиот омилен тим МИЛАН....
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Кака не го предаде МИЛАН,управата го продаде ради долгови не го врегај играчот кој ни беше се до пред некој месец сите се крстевме у него сеа ке го вреѓаш.....ИМАЈТЕ РЕСПЕКТ КОН НЕГО....затоа што ретко се рага ваков играч а ние го имавме задоволството тој да биде во нашиот омилен тим МИЛАН....
Со тоа предаде мислев на иднината на Милан дека ја остави во Роналдињо и Пато.Бидејки знаеме дека порано само Кака беше главен играч во Милан но сега конкуренцијата во Милан за главен играч е поголема.

Со секоја почит кон Кака но Милан е во ЛШ за да го победи Реал а којзнае можеби Кака и ќе ни се врати.:toe::salut:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ок јас другше те сватив уживај.....сеа коа јуве се откажа од рафиња време е ние да тргнеме по него....Лео кажи му на берлу 2-3 убави збора...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Јас мислам дека мудро ке изиграат против Реал зашто играчите се солидни. Плус имаат и искуство и групно тимска игра како единка. Со мудра игра до резултати!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Како и да е нема поголем празник за нас од тоа да изиграме 2 меча против засилениот реал кој е тим преполн со ѕведи...велемајстори, а милан како милан знаеме дека е пеницилин за сите такви тимови. Барем досега беше така
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
iako e jasno deka real ode ponatamu a isto i milan ocekuvam deka ke go napolnite real so golcinja
posebno ronaldinjo da mu zbuca nekoe golce na kasiljas
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Kaка уште подобро знае како со Абиати, или кој и да биде на голот. Роналдињо не верувам дека многу знае како со Касиљас, додека тој беше во Барса, Барса имаше само 2 победи против Реал. Така да верувај, Кака многу поише знае како со Абиати, одколку како Роналдињо. За мечот, рано е за коментари, ќе почекам да видам Реал како ќе изигра во првите 2-3 кола од Примера, па ќе дадам коментар.
Но за жал Абиати тешко дека ке брани :)
Инече среќен сум што паднавме со Реал и се надевам дека ке ги смачкаме а ако земеме бекче, тогаш сум стопроцентно сигурен во тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ајде бујрум , Форца и Ајсшутер се земени ... (аватар/потпис) ... кој сака у нешо да се кладиме =) Иам *тајтл* слободен :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom