Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
хаха ретард па мене ми е мило што носам аватар од најдобриот играч во историјата на Милан,до душа кога он играл ти си бил у јајцата на тато на комшијата али да не навлегувам во тоа ај сеа не ме замарај МИЛАН КЕ БИДЕ ШАМПИОН СЕЗОНАВА еве да не плачеш
Еј ме заеба сеа хмм
Најдобриот играч у историјата на Милан викаш? можеби... после Малдини и Бареси
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Лугето што се во управата на Милан, 8 години не сме ја помирисале титулата во Сериа А, тие истите го донесоа Милан до срам во Калчополи, они имаа 129912 промашени трансфери и фрлени пари во воздух, така да немој те молам да ми зборуваш за газдите на Милан колку биле паметни, фини и најдобри на цел свет.

Милан е најтрофеен во ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНИТЕ натпреварувања во светот, далеку од тоа дека е најтрофеен тим во светот. Морам да ти признаам а те читам тебе исто ко Берлускони да го читам.

Да не се фрлале пари? Ти мора да си луд! Фрлање на пари е ако имаш играчи на една позиција, и продолжиш да фрлаш пари и да купуваш нови играчи на истата. Се друго е чисто и нормално функционирање на нормален клуб.

Младинската школа во клубот ни е катастрофа нема ниеден млад фудбалер кој што би можел да изигра 4 минути против Бари, Сан Бенедето и Варезе. Го имаме само Дармиан ама и тој е со сомнителен квалитет... и тоа го припишувам на секси газдите.

И тие клише муабети дека тимот ако се сака во добро и во зло те молам не ми ги продавај овде, нормално дека го сакам тимот и дека ке го подржувам Милан името, додека со цела сила ке го напаѓам раководството затоа што Милан заслужува подобри газди.

И да ке кажам едно е да сонувате и да си фантазирате дека Фавали, Роналдињо и Јанкуловски ке играат беспрекорно сезонава, а друго е да се соочите со реалноста дека се дрва и дека ке го јадеме ради нив.
Што го напраи ти Милан бе????го равњаш со Мантова,Чезена и Виченца???се читаш ли кои глупости ги пишуваш????Што мислиш,ти подобар газда ли ке бидеш????Спушти се малце доле,доста се караш тука со нас!Само поради вакви како тебе Интерашите ке јадат гомна,само поради вакви продадени души!Еден пријателски совет за иднава сезона!-НЕ ГО ГЛЕДАЈ МИЛАН ЖИТИ СЕ!:smir:

btw....еве ви број и адреса од милан...јавете се и пцујте таму само не јадете гомна тука...

ADDRESS- Via Filippo Turati 3, 20121 Milano.
TELEPHONE +39 0262281
FAX +39 026598876
:salut:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Не сум видел поразединети фанови од нас. Милион страни карање. И за шо? За некој да се напрајт паметен и после ко ќе губит Милан да речит - аха, ви реков за Амброзини и Јанкулоски.:asd:

Глупости. Се расправате ко 13 годишници само со поголем речник на зборој.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Шо стана со вас бе....ццц сеа уше малце ке почне сериа А па ке збориме до кај е милан ово оно има време чекајте мајму му да му се смачи на чоек да ве чита....
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не сум видел поразединети фанови од нас. Милион страни карање. И за шо? За некој да се напрајт паметен и после ко ќе губит Милан да речит - аха, ви реков за Амброзини и Јанкулоски.:asd:

Глупости. Се расправате ко 13 годишници само со поголем речник на зборој.
Фала многу, тоа е тоа, мене ме изнапљука тука еден затоа што стварно верувам дека овој тим на Милан е компетентен и спремен да ја врати старата слава. Безвезе карање. Значи океј е да имаме различно мислење за лев бек, или за некој играч, ама да се пљукаме затоа што ја верувам у екипава, а некој не е стварно жално, ама тоа постоеле такви и ќе постојат.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Фала многу, тоа е тоа, мене ме изнапљука тука еден затоа што стварно верувам дека овој тим на Милан е компетентен и спремен да ја врати старата слава. Безвезе карање. Значи океј е да имаме различно мислење за лев бек, или за некој играч, ама да се пљукаме затоа што ја верувам у екипава, а некој не е стварно жално, ама тоа постоеле такви и ќе постојат.
Болдираното. Точно. И јас верувам, макар "експертиве" на форум кои знаат мал милион играчи и ги виделе нивните способности и спремност, од нивната "експертиза" ми се кењат , а лигава уште не е почната.
И кога си замина Шевченко никој не очекуваше, освоивме ЛШ. И јас вервам, иако сите статистики кажвет дека Интер ќе биде шампион, а ние ќе се бориме за 4то или 3то место. Не го прифаќам тоа, не ми е по вкус.
Верувам дека можеме и титула, сфаќам има тимови кои купија доста добри играчи, али некогаш не е до то работата.
Милан можит е тим со старци, ама за тие старци значит живот.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Што го напраи ти Милан бе????го равњаш со Мантова,Чезена и Виченца???се читаш ли кои глупости ги пишуваш????Што мислиш,ти подобар газда ли ке бидеш????Спушти се малце доле,доста се караш тука со нас!Само поради вакви како тебе Интерашите ке јадат гомна,само поради вакви продадени души!Еден пријателски совет за иднава сезона!-НЕ ГО ГЛЕДАЈ МИЛАН ЖИТИ СЕ!:smir:

btw....еве ви број и адреса од милан...јавете се и пцујте таму само не јадете гомна тука...

ADDRESS- Via Filippo Turati 3, 20121 Milano.
TELEPHONE +39 0262281
FAX +39 026598876
:salut:
Он ги гледа работите како што се т.е гледа РЕАЛНО ај побиј некој од неговите факти више ако знаеш да комуницираш да водиш дискусија или воопшто не враќај доста ми се вашите востанички постови џоа Гоцета Делчев си !
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
сите статистики кажвет дека Интер ќе биде шампион, а ние ќе се бориме за 4то или 3то место.
Абе да беше до статистиките и лани Милан требаше да биде шампион ама ништо, така да веруем во Милан оваа сезона иако немаат баш некој квалитетни играчи...
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе да беше до статистиките и лани Милан требаше да биде шампион ама ништо, така да веруем во Милан оваа сезона иако немаат баш некој квалитетни играчи...
ќе те изреплицирам за квалитетниве играчи т.е само ќе набројам нешто Абијати, Дида, Неста, Силва, Замброта, Гатусо, Пирло, Фламини, Сидорф, Роналдињо, Пато, Хунтелар.
Тука гледам се, само не неквалитет. Не се согласувам дека немаме квалитет имаме само вишок на играчи на некои позиции и мањак на играчи на други позиции, и сме без морал, барем такви бевме изминативе години, се надевам дека Леонардо ќе го врати моралот у екипата, пошто само тоа ни треба.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Он ги гледа работите како што се т.е гледа РЕАЛНО ај побиј некој од неговите факти више ако знаеш да комуницираш да водиш дискусија или воопшто не враќај доста ми се вашите востанички постови џоа Гоцета Делчев си !


многу реално ги гледа...не напраи исто како Бари и Мантова,колку и да е лошо никогаш не треба да се продаваш,на пример Милан и 20 место да е нема да кажам интер се бољи !вие двајца само пцуете,незнам што може да постигнете со тоа,само лоша атмосфера тука се праи и + им давате право на ривалите да јадат гомна !знаеме дека се лоши сопствениците ама што да праиме сеа тука???затоа боље да не се караме...и ако не ви се гледа милан идната сезона не гледајте,верните миланези ке гледаат! позз:smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ајдебе другари доста, се замарате за ништо. Милан слаб, ова-она ???
- Ке ги видеме до 5-коло како ке се покажат или најубаво ке биде на утакмуцата со Интер. :smir: Па после ке комнтираме. Дај да дебатираме како и со кој состав милан ке истча против Сиена. :wink:

пс: "Роналдињо е нашиот Јусеин Болт. Тој е фантастичен." - заврши Берлускони. :pos2:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Клуч :).

Се зезам Милан ќе биде добар оваа сезона,еве одма 2 коло играме со Интер дома ,ќе видиме дали Рони е Усеин Болт или бил Асафа Пауел.:pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
многу реално ги гледа...не напраи исто како Бари и Мантова,колку и да е лошо никогаш не треба да се продаваш,на пример Милан и 20 место да е нема да кажам интер се бољи !вие двајца само пцуете,незнам што може да постигнете со тоа,само лоша атмосфера тука се праи и + им давате право на ривалите да јадат гомна !знаеме дека се лоши сопствениците ама што да праиме сеа тука???затоа боље да не се караме...и ако не ви се гледа милан идната сезона не гледајте,верните миланези ке гледаат! позз:smir:
Е тоа е разликата помеѓу мене и тебе ти си класично македонче да ти речај јади леб и вода леб и вода ќе јадеш тебе ќе ти го перат мозокот некои ти упорен ќе бидеш дека тие се во право. Ти ако барем малце следиш фудбал (а следиш) и ако малце се обидуваш да бидеш стручњак (а се обидуваш чисм си се регистрирал на форумов) ќе треба да размислуваш реално и за тебе ќе постои пораз фала богу кога е некој подобар од мене му давам рака ,,Друже честито" а не како тебе влеваш лажен оптимизам замисли еден како тебе во клубот и тој да е трењер и да ги пали играчите шампиони сме ќе победиме сигурно нема никој појак од нас итн итн и на крај без титула како ќе се осеќаат тие играчи? Што е догодина пак ќе им биде се исто? Е тоа ќе се случи кај нас во фан клубов ќе помине уште една сезона без титула и сите ќе пцуеме по играчите ајдеее ќе искочи берлускони со изјава најаки ме кај нас се шампионите и вие сите 100% сме шампиони

И уште нешто ај да речеш од сега е ова вака ама ебани 8 години без скудето?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
многу реално ги гледа...не напраи исто како Бари и Мантова,колку и да е лошо никогаш не треба да се продаваш,на пример Милан и 20 место да е нема да кажам интер се бољи !вие двајца само пцуете,незнам што може да постигнете со тоа,само лоша атмосфера тука се праи и + им давате право на ривалите да јадат гомна !знаеме дека се лоши сопствениците ама што да праиме сеа тука???затоа боље да не се караме...и ако не ви се гледа милан идната сезона не гледајте,верните миланези ке гледаат! позз:smir:
RESPECT :wink:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
земајки во предвид дека е во Лион.... експерти се тие за пари правење мамата, сетете се колку им зедоа на Челзи за Есиен, на Реал за Бензема. А тој Лопез што го довлечкаа е сосем солидна замена за Бензема и останатата екипа која замина.
Да, да, го спомнав тоа во еден друг пост. Лопез и повеќе од солидна замена е за Бензема, закон е типот! Подобро тој да дојдеше него Хунтелар, ама ај. А и Лион, покрај Сисоко и Лопез, ги зема и Мечел Бастос и Бафентимби Гомис, и двајцата се класа играчи. Тоа е тим бее, го продаваат Бензема, го зимаат Лопез кој што не е ништо послаб од него + 3 екстра играчи. :toe:
Ах, абе какво вредење 20, па луѓе шинтер за 15 милиони го купуваат Снајдер, а вие зборите за пациентов, ја сум сигурен дека у Италија можат да најдат подобар и поефтин лев бек, ама не оваа сезона, ги имаме Јанкуловскли и Антонини и Замброта кој може да игра на таа страна. Оваа година ни е финансиски лоша, што немора да значи дека ќе биде таква и следната, играме у лига шампиони тоа значи повеќе пари, така да, ја мислам дека најдобар потег летово беше тоа што не фрливме 15 милиони у була.
Па Али Сисоко има 21 година, за разлика од Снајдер кој има 25 години и Сисоко не беше повреден цела сезона. А за болдираново не знам што да ти кажам, тешко да најдам соодветен збор за глупоста што ја тресна. :nesum:

Еј ме заеба сеа хмм
Најдобриот играч у историјата на Милан викаш? можеби... после Малдини и Бареси
И уште многу други има...

А ако Роналдињо е Усаин Болт, тогаш Али Сисоко е Кенениса Бекеле. :pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom