Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ке ви цитирам еден мој другар (можеби ке се препознае :))

with all due respect, the Trofeo Berlusconi is not the Champions League

така да....
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве ги броевите што ќе ги носат нашите играчи следната сезона:

1 - Nelson Dida
4 - Kaladze
5 - Oguchi Onyewu
7 - Alexandre Pato
8 - Rino Gattuso
9 - Filippo Inzaghi
10 - Clarence Seedorf
11 - Klaas Jan Huntelaar
12 - Christian Abbiati
13 - Alessandro Nesta
15 - Gianluca Zambrotta
16 - Mathieu Flamini
17 - Gianmarco Zigoni
18 - Marek Jankulovski
19 - Giuseppe Favalli
20 - Ignazio Abate
21 - Andrea Pirlo
22 - Marco Borriello
23 - Massimo Ambrosini
25 - Daniele Bonera
30 - Marco Storari
31 - Flavio Roma
33 - Thiago Silva
44 - Massimo Oddo
49 - Davide Di Gennaro
77 - Luca Antonini
80 - Ronaldinho


Сепак Фламини ќе си продолжи со 16ката од Арсенал, а Ониеву ќе ја земи 5ката..
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
6ката е повлечена така?

За вчера така така Патката беше добар а и Неста полека полека се враќа во форма таман за да биде спремен за почетокот на сезоната...за Абате иам само пофалби одма би го ставил пред Јанкуловски во состав
 
P

PewDiePie

Гостин
Абате вреди у пм,многу добро игра дечкото ако не земеме бек него би го ставил десно а Замброта лево одма,само прашање е како ке се снајде во дефанзивните должности.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Не ја гледав вчера утакмицата...може некој што ја гледал да ми каже дали и како изиграл ако воопшто играл Хунтелар!!!
И уште од прошлата сезона се нервирам кога слушам дека Сантон ке бил еден од најдобрите дефанзивци во светот...и баш сакам да пишам тука и да видам ваши мислења за дечкото....
Јас мислам дека само е премногу исфорсиран пред време и дека нема врска со тоа дека е еден од најдобрите,мислам само дека е просечен фудбалер како фавали и каладзе,може и они се подобри од него:pos2:шала на страна мене не ми се допага ама баш ич како играч а ни па како појава воопшто
со срека нека ни е купов нека ни се множат титулите и победите сезаонава
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
http://www.goal.com/en-us/news/86/italy/2009/08/18/1447134/ac-milan-season-2009-10-preview
Еве што да очекуваме од овој Милан сезонава,реално гледано НИШТО
Не зезај. Реално Милан не може да се мери во состав како оној на Интер или останати, али еби ја реалноста.
Не сум реален кога станува збор за мојот клуб, а чим не сум значи сум оптимист.
Јас очекувам од Милан сезонава многу. И ко си ојде Шевченко освоивме Лига Шампиони, тогаш кога никој не очекуваше.
Сега очекувам повеќе, и тогаш Милан беше слаб на пријателските, а тоа не е доказ дека не е спремен тимот.
Јас верувам, така да... очекувам многу повеќе од лани.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Кај видовте автогол? Автогол не е ако се пожртвуваш за топката и малце да се лизне од тебе и да влезе во гол.
А и пеналот си беше одличен. Дечкото е одличен изведувач на пенали и често постигнува голови, за Милан во сите пријателски има 4 гола, од кои два од пенал....и овој автогол...ако се рачуна како таков-официјално е гол на Диего.
Со Силва направивме одличен потег, очекувам од него оваа сезона да се пробие како еден од најдобрите дефанзивци во Серија А и да биде стандарден во Бразилската репрезентација.

За играта ќе кажам едно големо браво, сосема заслужена титула :pehar::pehar: :)
Посебно ќе го пофалам Абате, а и Пато, Рони, Силва и Сторари.
Во пеналите бевме доста сигурни, и одличен пенал фати Сторари, браво за него, екста голман е...ништо чудно да му го земе местото на Абиати :) :) :)

И за крај ако може да ми кажете како изиграа другите освен горе споменатите(не ја гледав цела) и кој играч на Јувентус беше испратен на костозглобно во Охрид од Роналдињо :vozbud::vozbud::pos2::pos2:
?????


Инаку, воопшто не ни е лош тимот:



Само пред Рома ќе биде Абиати, а ништо чудно и Сторари. А и не ми е за верување дека Антонини ќе игра пред Јанкуловски....пак ќе ни ебава мамата Македончето :) :)

во никоја полза не сметајте го тоа ,Абиати е одличен голман во кој мината сезона со голем труд успее да се избори во 1 тим,и не примавме гол заради него,Од кога се врати од позајмицата беше 3 голман,Но на подготовките се покажа и успее да дојде до целта што ја посакуваше,Но додека ја врати старата форма му се отвара вратата на Сторари за 1 чувар на мрежата во МИлан,но јас мислам дека Дида треба да си брани,Лани последните 10 кола влезе во ритам и покажа добри партии и потсети на старите времина,Така да јас сум за Дида,Со Сторари ке пробаме во Купот на Италија
Зошто тоа да не биде случај и со Сторари, ништо не се знае. Доколку во двата месеца Сторари брани одлично, ништо чудно и да му го земе местото на Абиати. Инаку не ме сфаќајте погрешно, Абиати е ѕвер, одлично ја изигра минатата сезона. :helou:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782

Пато јако го издрибла....



?????


Инаку, воопшто не ни е лош тимот:



Само пред Рома ќе биде Абиати, а ништо чудно и Сторари. А и не ми е за верување дека Антонини ќе игра пред Јанкуловски....пак ќе ни ебава мамата Македончето :) :)


Зошто тоа да не биде случај и со Сторари, ништо не се знае. Доколку во двата месеца Сторари брани одлично, ништо чудно и да му го земе местото на Абиати. Инаку не ме сфаќајте погрешно, Абиати е ѕвер, одлично ја изигра минатата сезона. :helou:
Можеби протв Сиена Абате ке игра лев бек.. сакам да видам како ке ја изигра таа позиција...:helou:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Ете ги одбраа броевите за сезонава па нека е со среќа
но само едно не ми е јасно
што со Кардеачио и Виудез
ги има со слики во официјалниот состав за сезонава но немаат броеви, на ниту еден натпревар во подготовкиве ги немаше, ги нема ни да се дадат на позајмица ни да се продадат ни никакво соопштение за нив
многу безвеза работава со овие двајца.
Барем ако не сметаме на нив нека се даддат некаде :toe:

стварно чудно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom