Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Се очекува уште и Берлускони да дојде кој треба да пристигне со хеликоптер, имало и преку 100 навивачи надвор


:)


Инаку добро е што останува Пирло, барем нема више да се шпекулира за Фабрегас, Шнајдер, Ледесма и кој не... Сеа само што побрзо напаѓач да земемо, според мене тоа ќе биде некој од Хунтелар или Фабиано, кој и да дојде исто ми е, не се разлика многу двајцата туе се негде по јачина само што Хунтелар е помлад.
 
P

PewDiePie

Гостин
Добро е што барем некој е свесен дека од ова нема ни Т од Трансфер .
Доста ми плачеш по фан клубов бе :pos2: ги изнаполни гаќите па сеа нешто а у,пак ке ви отиде сакал ти или не со деца титули не се земаат :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.205
Пирло изјавил дека они знаат кој е новиот напаѓач ама не смеел уште да кажат. Извесно е е дека е Хунтелар ради возраста и утре ќе го објават.
Ме секира тоа што за одбранбен муабет не паднало. Мислам дека тоа може не уништи сезонава. И тоа не само лев бек, уште еден централен треба да се донесе оти тој Омниеву мене ми е мнногу сумњива роба по кажување онака.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пирло изјавил дека они знаат кој е новиот напаѓач ама не смеел уште да кажат. Извесно е е дека е Хунтелар ради возраста и утре ќе го објават.
Ме секира тоа што за одбранбен муабет не паднало. Мислам дека тоа може не уништи сезонава. И тоа не само лев бек, уште еден централен треба да се донесе оти тој Омниеву мене ми е мнногу сумњива роба по кажување онака.

Да и мене Ониеву не ми е сигурен Тиаго Силва каде каде изигра подобро бар на пријателскиве се надевам дека ќе игра така и во лигата.Би требало да земат и еден одбрамбен играч ќе видиме.Пејо шо викаш за Бејл :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.205
.Пејо шо викаш за Бејл :)
За Бејл не викам чедо-урлам ја за него!!! :):)

Чисто сумњам дека Неста и Каладзе ќе можат да ја одиграат сезонава а и Бонера сум сигурен дека ќе има отсуство некое.Јанкуловски е тука уште на моја голема жалост а и Фавали такоџе. Онака земено, ние немаме ништо асално позади освен просекот на Замброта и Антонини кој не верувам дека ќе игра и годинава.

И кориере дело спорт вика дека Хунтелар е таксан, такада рачунајте ја готова работава. Очекувам Бориело и Хунтелар да си извадат душа за прв тим а и како тандем напред мислам дека би биле страшни.
Чуда ќе бидат на центрашутевите на Бекам со нив двајца. И за ова плус мора да се донесе офанзивен бек(Бејл да не кажам :))
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
6.362
една информација дека хунтелар 90 посто е пред потпис со вас конечно да бидете конкурентни и вие поз
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
6.362
Не пишав 100 посто зс знам дека гоал ком никад не се сигурни така да ке се знае дали ова е вистина во брз период
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
јес јес :vozbud:, многу повеќе сакам да е Хунтелар отколку Фабијано... само уште да се комплетира трансферот. Средината е добра вака (Пирло, Гатузо, Фламини, Сидорф, Амбросини, Роналдињо, Кардачио, Абате). Само уште лево дефанзивно крило фали за што мислам дека има време
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
јес јес :vozbud:, многу повеќе сакам да е Хунтелар отколку Фабијано... само уште да се комплетира трансферот. Средината е добра вака (Пирло, Гатузо, Фламини, Сидорф, Амбросини, Роналдињо, Кардачио, Абате). Само уште лево дефанзивно крило фали за што мислам дека има време

Има има знаев дека Берлу и Галијани знат шо прават :vozbud: ајде да го зееме Бејл и :vozbud::vozbud::toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Ме секира тоа што за одбранбен муабет не паднало. Мислам дека тоа може не уништи сезонава
Остај одбраната добра е колку толку него голман немамо :nesum:
Абиати го пропушта почетокот на сезоната, Дида има пак проблеми, Калач сите го знаемо така да изгледа на почеток со Сторари ќе почнемо ако не се врати Дида...
а а и Бонера сум сигурен дека ќе има отсуство некое
За Бонера не се знае коа ќе се врати, уште се нема опоравено... можно е да пропушти поголем дел и од оваа сезона, од Милан лекарите чекале да видат дали ќе му се подобри состојбата ако не ќе идел на операција, а и Амбросини имал нешто проблеми со тетивата во коленото (како што разбрав).
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Пирло - Денес е голем ден и среќен сум што ќе ја завршам мојата кариера тука. Сите ние носиме поголема одговорност оваа сезона. Ние исто така сме подготвени и за дербито, а Леонардо ќе докаже дека е многу добар тренер

MILAN - 'Today is a great day, I'm very happy to be able to end my career here. This is thanks to president Silvio Berlusconi, Adriano Galliani and Leonardo who have given me the possibility to end my career here by taking me off the market. When they communicated this news to me we were all happy, finally this story ends and I can continue my adventure with the Rossoneri.'
http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=88518
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom