Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Почнуваат. Ајде аирлија нека е.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Аууу како му свирка публикава на Бекам.

2 изненадувања во составот Калач и Ди Џенаро

ГООООООООЛЛЛ!!!!! 1-0 водиме, ама играва ме загрижува
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
играва малце е без концепт...ке видиме понатаму како ке биде али вака кој како стигне подаде и кој стигне шутне не ја бива..мора да напраат некоја линија по која ке тече играта...:toe: ајде сеа да ги тепаме овие:vozbud: .....1-1 ццц...бекам мн добро игра еј,играва без пирло нема замисла..
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Лошо е. Нема никаква игра, Бориело топка не фати. Бековите ниту еднаш како што треба не се уфрлија во напад. Сидорф како да спие. Се гледа дека ни недостасува Пирло, без него не можат да ја изнесат топката од сопствена половина.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
на мене зајбава на тајдругиот овој подабар е http://www.atdhe.net/8100/watch-los-angeles-galaxy-vs-ac-milan-en а иначе кој го даде голот почнав да гледам од 30 мин.
шутна ди џенаро и топката помина низ одбраната па изгледа силва ја допрел со глава...нему му е запишан голот! Деснава страна ко мртва да е...мора да сменат нешо сеа..не играат ич добро :tapp:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Фламини го земал бр. 5,Ајде тој и Амбросини се единствените борци на овој натпревар,Гледам Ди Џенаро го земал бр. 49,БЕкс не растури кави центаршутови испрака леле

Пипо Инзаги ,добра асистенција од Фламини:smir:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ајдеее Милан уште 5 мин и продолжение имаме :vozbud:
ке нема продолжение,иначе добра игра на Рони и на Фламини,Не беше лош и Т.Силва ама што биде со Абате само што влезе го заменија со Осуји мислам дека беше бр.54
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
2-2 крај...само да каажам дека сум задоволен од играта на рони,супер изигра,Браво!а другото не ми се допадна..некои играчи не можеа да дојдат до топка,али тука беше легендата Инзаги..он мора да даде гол :bravo: тој одо слободно може да игра за некој од сериа Б..дупка невидена !ај утре здравје со повеќе коментаи од сите..касно е сега..позз:smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
ке нема продолжение,иначе добра игра на Рони и на Фламини,Не беше лош и Т.Силва ама што биде со Абате само што влезе го заменија со Осуји мислам дека беше бр.54
Продолжение мислев на тие 4 мин :smir: иначе колку што гледав Рони изигра и играл супер цела утакмица браво
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.447
Поени од реакции
47.273
^Не знам баш, освен неколку потези за публика од тие неговите, во голем дел потсеќаше во играта од таа од лани. Топки нафрлање без усул, малце и спор ми се виде во неколку ситуации. Како и да е јасно е дека е поопуштен и дека се осеќа подобро од лани, делува така лидерски некако. Мада рака на срце искрши пар пршлени денес и он. Ги утепа во еден друел троица.
Тиаго Силва се повеќе мислам дека не е тоа што мислевме дека е. Направи пар кикса и во неколку ситуации закасни со интервенциите и тоа неколку утакмици вакви од него го имам приметено ова. ама среќа тука беше Неста кој беше ненормално добар денес.
Амброзини и Фламини беа најдобри денес. Амборзини сериозно има сфатено дека е капитен и достојно се носи алал да му е. Бориело не се истакна нарочито многу ама затоа Ди Џинеаро добро си ја искористи минутажата, Даде гол(негов гол беше Силва не ја ни пипна) и беше бајаги активен. Абате даде еден моќен шпринт(маму му ебам колку е брз) колку за минутажта солидно и од него.
Пипо не го коментирам.
Исповлегоа дечиштана им изгубив евиденција кој е кој веќе, стримон ми беше матен башка. Ипак Бекам беше звездата денес. Какви топки даде и како одигра на цело тоа свиркање што го истрпи алал вера, мислам дека ќе заебеме невидено ако не го вратиме.

Од резултатов не сум разочаран, дури и мило ми е. Сакам да попушат на уште некоја ваква утакмица за да се упали алармот за засилувања. Ако тепаат знаете како иде логиката на газдите :)

Исто така на првиот Италијански стрим што беше коменаторите кажаа дека Пирло си оди и затоа не ни игра. Сеа колку ова има логика не знам(оти и Пато не играше) ама е за верување малце.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кажа Лео дека на турнејата во САД ќе пробуваат нови тактики и играчи.Браво за Амброзини заслужено е кај него капитенската лента игра нај борбено заедно со Фламини.Добро изигра и Неста браво ако се врати во форма нема да го минат само да нема повреди и болки во грбот или кај имаше.Пипо мора да даде гол го нема го нема одма гол ќе тресне хаха легенда е стварно.Не е и толку лошо 2-2 гледам на резултати и на другите страни голот првиот му е пишан на Тиаго се согласувам со пејо голот си беше на Ди Џенаро.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Хм...

Ди Џенаро!?! Да, точно е дека голот беше негов. Ми се допадна многу батево.
Абате, браво куре. Кој спринт.
Ѕверот си останува ѕвер, заслужена капитенска лента.

Коњу ти си движечка сила, па очекуваме многу од тебе.

Матен ми беше стримот, така да доста е.

Уште...
Калач, мрш копук, не знаеше кај тера за голот.

Чељајцана нека се свести додека не сме заминале јабана.



Пирло ако вистина си оди како што прочитав претходно(јееееееееее), таму да му е. Се препрди, нема шанси да се врати во старата форма. Ајт!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пенали немаше? И кои ги даде головите за 2-2? Силва едниот а другите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom