Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
абе брат више никој не може да ве трпи со ова кукање,па што да праиме сега,тоа е,да идам јас да ти го купам џеко сакаш??Ако си за Милан тоа значи дека ке мораш да трпиш и да глеаш што ке прават тие таму
ти сигурно не си попаметен од Галиани,седи бе не се замислувај многу,можеме само да ќутиме и да гледаме,тоа ни е нас,а досадно стана ова секој ден плачете,таква е политиката на клубот што можеме ние тука???само можеш да се откажеш од Милан ако не можеш да ги поднесеш.Доста со критики ниеден од тука нема да знае подобро да го води клубот,само можеме да гледаме и да ќутиме!:toe: Им се плашите на Јуве и Интер а?-исто ко да сте ја продале душата бе ! такви ли се навивачите на Милан бе???ццц...ако немаш поверење откажи се од Милан и не замарај више со критикувањето,што ке ти е кога ништо не менува!олабави малце!:wink::toe:
Леее пак ти бе? Не мора повеке да постираш јасно ни е на сите шо мислиш, т.е. и повеќе од јасно.
Мене ми пречи шо Берлускони е најбогат човек во Италија и пари за курви и кокаини и чуда има, а за Милан нема. Ни ги продаде најдобрите играчи и ни ги носи Ѕингони и Ди Џенаро, и за тоа треба да се пофали и да му се даде поддршка? Арно му праќаат куршуми. Времето си врви и ниеден проверен играч не е дојден. Играчи се купуваат сега за да имаат време да се воиграат во подготвителниот период, а не во август.
Интер ќе ни го лапни и Сисоко мафијашиве дури се ценкаат :tapp:, си ги купија и Милито и Мота, а ќе го купат изгледа и Недвед и другата сезона пак ке се тресиме до последно коло за лига на шампиони.

Дечки, ако не ви избрани Абијати минатата сезоно добро, вас никој не може да ве задоволи. Головите ги примавме оти Фавали со Малдини играа централни луд тандем заедно имаа околу 200 години и речиси сите голови ги пимивме по уфрлена топка по шо Фавали појма си нема од ограње со глава. Баш одбраната ни е супер ги имаме Неста и Силва, а нивни резерви Каладзе и Бонера, Замброта и Марек или Фламини на бек, одбраната е супер. Потребен ни е играч кој може сам да реши натпревар, а плус и да се има поголем избор во нападот.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
A што биде со Цисоко гледам дека и интер се интересирал....:nesum:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Леее пак ти бе? Не мора повеке да постираш јасно ни е на сите шо мислиш, т.е. и повеќе од јасно.
Мене ми пречи шо Берлускони е најбогат човек во Италија и пари за курви и кокаини и чуда има, а за Милан нема. Ни ги продаде најдобрите играчи и ни ги носи Ѕингони и Ди Џенаро, и за тоа треба да се пофали и да му се даде поддршка? Арно му праќаат куршуми. Времето си врви и ниеден проверен играч не е дојден. Играчи се купуваат сега за да имаат време да се воиграат во подготвителниот период, а не во август.
Интер ќе ни го лапни и Сисоко мафијашиве дури се ценкаат :tapp:, си ги купија и Милито и Мота, а ќе го купат изгледа и Недвед и другата сезона пак ке се тресиме до последно коло за лига на шампиони.
Ако нема Берлускони направено ништо за Милан незнам кој има,од кога е дојден тој го збогати клубот со трофеи 5 лига на шампиони малу се?А со Цисоко не се ценкаат не е заебанција да падниш на Медицински преглед,и ќе видиме уште се во преговори...

Џеко готово изгледа го продолжи договорот:tapp:
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/06/30/1354705/edin-dzeko-breaks-milan-hearts-im-happy-at-wolfsburg
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ако нема Берлускони направено ништо за Милан незнам кој има,од кога е дојден тој го збогати клубот со трофеи 5 лига на шампиони малу се?А со Цисоко не се ценкаат не е заебанција да падниш на Медицински преглед,и ќе видиме уште се во преговори...

Џеко готово изгледа го продолжи договорот:tapp:
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/06/30/1354705/edin-dzeko-breaks-milan-hearts-im-happy-at-wolfsburg
Значи ме провоцирате да почнам да псујам жими се, НЕ ЛИ ПРИМЕТУВАШ САМИОТ ДЕКА ЗБОРИШ ВО МИНАТО ВРЕМЕ----НАПРАВИЛ!!!!

Редно време е да му се заблагодариме и да го пратиме у неповрат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Тони можеме да го лапниме евтино поради “слабата“ форма... Инаку има некој инфо колку години е? Башка нема да има Милан проблем со странските играчи за кои имаме само 1 слободно место, така да ке има дрндање додека не се донесе некој од најавените Адебајор, Фабиано, Миранда или некој трет.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Тони можеме да го лапниме евтино поради “слабата“ форма... Инаку има некој инфо колку години е? Башка нема да има Милан проблем со странските играчи за кои имаме само 1 слободно место, така да ке има дрндање додека не се донесе некој од најавените Адебајор, Фабиано, Миранда или некој трет.
Има 32 години...:nesvest:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Ако нема Берлускони направено ништо за Милан незнам кој има,од кога е дојден тој го збогати клубот со трофеи 5 лига на шампиони малу се?А со Цисоко не се ценкаат не е заебанција да падниш на Медицински преглед,и ќе видиме уште се во преговори...

Џеко готово изгледа го продолжи договорот:tapp:
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/06/30/1354705/edin-dzeko-breaks-milan-hearts-im-happy-at-wolfsburg
Е баш напротив, ГОЛЕМА заебанција е да паднеш медицински преглед заради забите.

извориве не ни се совпаѓаат, како и да е не ни треба уште еден старец во екипа кој ке зема плата колку за 3-ца млади.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кака отиде во Реал не ни се поздрави со соиграчите сељак..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да, пред 6 месеци.

Најмногу шо ми е криво за него е тоа што не им го шитнаја зимата на шеицине од Сити за повеќе пари:icon_lol:
Тоа ми е и мене муабетот, ќе се опаревте повеќе и ќе имавте повеќе за трошење:smir:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ја гледам презентацијата на Кака во Реал и сеуште не ми е јасно, па добро дали секој фан на Милан е свесен што изгубивме?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Што е ова во фан клубов , се повторуваат информации по пет пати , забите на Сисоко , заминувањето на Кака , Кака е минато и гол да не даде за Реал , треба да се пишува за идни трансфери , и како што гледам моментално ама баш ништо нема ново на трансфер пазарот за Милан , а овде по 10 страни дневно има и јас сум навивач на Милан , али ова е претерано !
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Кака замина пред повеќе од две недели.....и се чудам до кога ќе кукате по него (имате фан клуб реал...таму за Кака..... овде за Милан).
Цапо што е проблемот со тебе бе чоек? Цела сезона го пцуеше Анчелоти, сеа ќе го пцуеш Берлускони, па после ќе фатиш и цел стадион да го пцуеш.....ако не ти се свиѓа управата смени го клубот....Берлу нема да го смениш па колку и да го колнеш или мразиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom