Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Незначи дека ако Ван Бастен бил тапа во Ајакс ќе биде тапа и во Милан:toe:
Тоа се ќе зависи од летнава трансфер политика на клубот и секако приоритетно враќање на Гуркуф и бркање на таа свињата тренер и заедно со него гитла за Фавали,Каладзе,Калач,Сидорф и тако даље !

Ако му купат на Карло 2-3 играчи класа и он ќе има супер резултати, и Тасоти или било кого да ставимо за тренер што има малце разбирање од фудбал ќе има добри резултати :smir:


Гвардиола освои нешто пред да стане тренер на Барса?

Нема гајле ако дојде Ван Бастен ништо не се знае а и сигурно деќа ќе играме подобар фудбал од овој сега наликуваме на Римини !

Да Пеп немаше освоено ништо, али Пеп не беше исплескан од Русија со тој тим на Холандија, и Пеп не заврши четврти у Холандија, и Пеп го има најдобриот состав у свет у моментов.

Не е битно што мислам јас, ти или било кој друг.
Факт е дека тренер слободен што би бил достоен да го замени Карло едноставно нема.
Зборам за факти...не за нагаѓања.
Респект за напишаново брату, еден коначно паметен да видим овде

Абе чекај малце пред да дојде Анчелоти во Милан што подвиг имаше?
EDIT
Еве ти го тимот на Барса од таа година кога земаа ЛШ па објасними освен тие двајца што се заокружени кој е дрим тим

Хахахахаха :pos2::pos2:

Ето , Пујол, ван бронкорст беше у животна форма тогаш, и плус тие двајца ете ти пола тим Зверои :smir:

Иначе ја сум против Ван Батен 100000 %, али како што кажаа наш никој не не прашува, може само да чекамо и да видимо што ќе се деси.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
ja mislam i cede janevski da dojde ke bide podobar od krmakov....samo sakam da se izgubi da ne go gledam vise ni na TV kerkata da mu ja :sekss:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
ja mislam i cede janevski da dojde ke bide podobar od krmakov....samo sakam da se izgubi da ne go gledam vise ni na TV kerkata da mu ja :sekss:
ОК СИ
Ако мислиш Анчелоти дека не е добар тренер тогаш кога ќе даваат натпревари на телма од Милан одма ТВ-ОФФ и не мора да го гледаш.
Пушти си на А1 ако го даваат во емисијат МАКЕДОНСИ СПОРТИСТИ може таму да си го видиш Чеде Јаенвски.
А за керката на Анчелоти мислам дека нема да ја земеш за девојка толку лесно.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе оти си прајте филмој толку со тренерот, демек ако дојди некој друг и готово чуда ќе прај. Па за мечот со Удинезе незнам како можи забелешка да му напрајте на Анчелоти, сите можни офанзивни играчи ги уфрле во игра. То е шо е до него, шо сакавте вие тој да влези да игра.

И како имате лице незнам по ваква серија одлични резултати за еден пораз во гости на огромна кривица на судијата да му замерите одма на Анчелоти.

Абе и јас незнам шо се мачам да објаснувам, очајно патетични дискуси има на темата, катастрофа. После секој лош резултат истата приказна.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Анчелоти ви донесе доста титули во милан така да не е работа сите да плукате по него туку вината ви е во раководството што не му дава саглам пари за да купи асолни играчи а не му го носат роналдињо и шевченко двајцата се на залезот на кариерата и што сакате со нив да освои сериа а?:nenene:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Анчелоти е срце немој некој да го критикувал гледате што одлични резултати на прави во февруари не остави без шанси за трофеј има беспрекорни резултати со Реџина Удинезе Јувентус Џенова Болоња Лече Торино
Стварно заслужува да остане трењер и да го води тимот кон понатамошни (не) успеси!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
Абе оти си прајте филмој толку со тренерот, демек ако дојди некој друг и готово чуда ќе прај. Па за мечот со Удинезе незнам како можи забелешка да му напрајте на Анчелоти, сите можни офанзивни играчи ги уфрле во игра. То е шо е до него, шо сакавте вие тој да влези да игра.

И како имате лице незнам по ваква серија одлични резултати за еден пораз во гости на огромна кривица на судијата да му замерите одма на Анчелоти.

Абе и јас незнам шо се мачам да објаснувам, очајно патетични дискуси има на темата, катастрофа. После секој лош резултат истата приказна.
јас разбрав дека утакмицата била местена да изгубите, така слушнав:toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ај да пишем и ја нешто за Анчелоти:
Ја ништо немам против овој тренер, добар е, но има нешто што ме нервира кај него, а тоа е дефанзивната формација поточно со 1 во нападот.
Од кога замина Шева немавме до сезонава добар напаѓач како него (а и уште немаме) ама затоа имаме средина јака па затоа и може практикува таква игра со повеќе играчи во средината.

Друго што ме нервира кај Анчелоти е тоа што не им дава шанса на играчите, коа ќе се фати за едни исти и со нив ќе игра поголем дел од сезоната па и да не му иде...
Шева зошто е во Милан пак ако не игра? или може да има друштво на клупа да си раскажуваат за минатите успеси...
Матиони, Антонини, Кардачо, Виудз... немора да играат цел натпревар, ама нека им даде шанса, барем кога води Милан по 3-0.

Сезонава не го критикувам, задоволен сум од 2ро место (ако успее да го задржи), пошто цела сезона играме со пола тим. Неста, Каладзе, Гатузо, Бориело, Бонера ги нема цела сезона... а и Кака го немаше месец дена.
Иако играме со 1 во нападот, имаме највеќе постигнато голови, иако играме со втор состав во одбрана цела сезона и тоа со чичковци имаме втора најдобра одбрана во Италија. Тоа докажува дека добар тренер е Анчелоти...

Според мене мислим дека е потребна промена малце. Бастен како играч на Милан многу придонел а се надевам ако биде и тренер на Милан пак многу ќе придонесе, (нешто слично ка Гвардиола со Барса) :toe:
Но и да остане Анчелоти исто ми е, мене не ми смета...
(највише ме нервира коа ќе се повлече 70та минута ка пичка некоја, тогаш следи колнење)

:) :) :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Берлускони изјави: Анчелоти не оди никаде!
Taка да дали го сакаме дали го мразиме сеедно, ќе го гледамe уште една сезона и уште една сезона ќе се нервираме за неговите тактики.

Друго што Милан најави е можно доаѓање на Адебајор. Истото го најавија и од Арсенал (колку што слушнав на а1 од коментаторот) дека Адебајор ќе ги напушти и сака да дојде најмногу во Милан. Но ако немаме добра понуда ништо од тоа. Јас го сакам Адебајор но дали тој ќе го најде своето место во Милан тоа е веќе друго прашање.

И Роналдињо останува и наредната сезона во Милан.
Само се надевам дека повеќе ќе игра, барем како на почетокот на сезонава каде имаше солидни игри.

И Пато ќе се жени со плејбој зајачицата :icon_lol:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
јас апсолутно се сложувам со миланез и росоњерка за анчелоти,но сепак ќе видиме што ќе се случи. од шева и рони не бива играчи и мислам мора да се врати гуркуф и купи адебајор. ако оди анчелоти зошто да не испробаме со бастен рајкард или др..

интересно за пато дај повеќе детали ако имаш,ауу да сум на негово место :drk::sekss::pos2:
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
E sega ja opleskaa vo Milan.
Akogo donesaat Van Basten i slednata sezona ke vi bide Zero Titoli..
A Anceloti zaedno so Kaka vi bese edinstvenata svetla tocka vo cela ekipa .
Ostanatoto se starci.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
E sega ja opleskaa vo Milan.
Akogo donesaat Van Basten i slednata sezona ke vi bide Zero Titoli..
A Anceloti zaedno so Kaka vi bese edinstvenata svetla tocka vo cela ekipa .
Ostanatoto se starci.
Да "госпоѓо" плавушо, Анчелоти од младински состав го донесовмо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom