Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе треба да го игра појќе Шевата. Барем сега ко ќе не се толку важни натпреварите нека игра со Шевата и Пато во напад и Роналдињо и Кака зад нив. Барем да погледаме мајстори на теренот, ми се смачи од ова Инзаги нема никаква игра со топката. Плус незнам шо го игра Фламини, Бекам е стопати поарен, а фате топка одма закоче акцијата го нема ич осето.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Иако мислев дека ќе биде нерешено заблагодарувајќи му се на бункерот на Лече, се извлековме и нека ни е честито победата!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
може некој да ми даде линк од голот на РОНАЛДИЊО !?
Оти едно дете ми рече дека бил смешен гол ..
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Честитки за победата...одлични шанси имавме,но мислев дека ке заврши 0-0 и исклучив кога беше 84мин... и не ги видов головите:salut::salut:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ги гледав последните 5 минути и баш тогаш 2 гола :pos:

Ајде честитки за супер неизвесната победа и новите 3 бода. Да ни се множат :smir:

Не го гледав натпреварот и не можам да коментирам за играта на играчите. Но голови на среќа се постигнуваат во последните минути. Со подобра игра и во регуларни 90 минути треба голови да се постигнат.
Сеедно победа си е победа и 3 бода секако.

Ааааа овие од Лече на крај кога се закараа и малку фалеше да гледаме клубска тепачка :pos2:
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
ja mislam Pato ke go stavi Kaka vo senka brzo.Detevo od igra vo igra se podobar.Zublevo,moze ne e vo forma ama se gleda ona brazilskoto uste si stoi vo nego,epten vest so nozeve.Inzagi,.. hmm so znam,so glava e dosta polezen na teren.Ok e mislam.
Cestito pobeda.Juventus moze da gi stignat no so ke im smeni toa koga prvi nemoze da bidat
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Абе треба да го игра појќе Шевата. Барем сега ко ќе не се толку важни натпреварите нека игра со Шевата и Пато во напад и Роналдињо и Кака зад нив. Барем да погледаме мајстори на теренот, ми се смачи од ова Инзаги нема никаква игра со топката. Плус незнам шо го игра Фламини, Бекам е стопати поарен, а фате топка одма закоче акцијата го нема ич осето.

Бекам беше изморен од двата натпревари што ги имаше со Англија... инаку и не би се баш согласил дека толку слабо изигра Фламини, можеби Бекам подобро ќе одиграше во поврзувањето на контрите и нападот... но на теренот е потребен играч ко Фламини кој ќе коси се живо и диво
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе за натпреварот шо да се прај муабет, Лече појќе од 3 пати неја подадоја топката. Пато имаше неколку убај шанси, исто и Инзаги предимно со гла имаја шанси и двата. На двапати дури сами од 7-8 метри со гла беа непрецизни, ми се чини уште 20 пати од таму да манат сега ќе погодат. Ама нема врска битно на крајот ни се посреќи и комплетно заслужена победа, пошто Лече не беа дојдени да се надигруват ами да се бранат.

Бекам беше изморен од двата натпревари што ги имаше со Англија... инаку и не би се баш согласил дека толку слабо изигра Фламини, можеби Бекам подобро ќе одиграше во поврзувањето на контрите и нападот... но на теренот е потребен играч ко Фламини кој ќе коси се живо и диво
Убо си изигра за негов стандарт, ама дечкото едноставно не го бива нема фудбал во него. Нема некое знаење, само растрчва наоколу. Не ме бендисва ич како играч, нејќам да го гледам досаден ми е. Го нема присуството на Гатузо и на Амброзини, а исто така незнај да игра. Само ко резерва според мене.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
Ја можам да гарантирам дека ако Шева имаше барем за половина поголема минутажа и игра во стартна постава ќе се давевме во многу многу помали говна од сеа.
Не сум пристрасен или слично, на страна фактот дека ми е најомилен играч на сите времиња, ама стварно мислам дека сезонава падна жртва на една лоша тактика а ќе покажеше многу.
Го цитирам коментаторот на крај, за Пипо и Шева вика ''This are the players that have done a lot of damage to a lot of clubs in the world'' :):)
Исто мислам дека Сендерос си обезбеди трансфер во Милан летово а воедно и бар 4 утакмици како првотимец.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ја можам да гарантирам дека ако Шева имаше барем за половина поголема минутажа и игра во стартна постава ќе се давевме во многу многу помали говна од сеа.
Не сум пристрасен или слично, на страна фактот дека ми е најомилен играч на сите времиња, ама стварно мислам дека сезонава падна жртва на една лоша тактика а ќе покажеше многу.
Го цитирам коментаторот на крај, за Пипо и Шева вика ''This are the players that have done a lot of damage to a lot of clubs in the world'' :):)
Исто мислам дека Сендерос си обезбеди трансфер во Милан летово а воедно и бар 4 утакмици како првотимец.
Абе нема муабет тука, Шевата игра. Не прајме муабет дали е ефикасен или не. Ти можи да се пукниш денес пример во шанси праење или шуткаш како будала и се ти брани голманот па да не дајш гол. Ама најважното е да знајш да играш, а како Шевата тактички шо знај да се постави и да одигра нема напаѓач во Милан.

Пример Пато е ѕвер и знај чудо да напрај, ама па некогаш незнај шо да напрај со топката и или ќе влези во дуел со двајца кај шо нема шанси или ќе ја подај напразно негде. Кај Шевата нема такви моменти, стабилност презентира во секој моменат.

Ама како и да е готово веќе не се ни надевам на Шевата да заигра. Следната година тешко дека ќе биди пак дел од тимот, туку барем ова сезона да ми се наполни душицата нека го клава да игра.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Убо си изигра за негов стандарт, ама дечкото едноставно не го бива нема фудбал во него. Нема некое знаење, само растрчва наоколу. Не ме бендисва ич како играч, нејќам да го гледам досаден ми е. Го нема присуството на Гатузо и на Амброзини, а исто така незнај да игра. Само ко резерва според мене.
Има време. Млад (релевантно е ова) е уште. А и има од кого да учи во Милан.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Пфф нејќам многу да пишувам не ја глеав утакмицата али читам дека сме играле за никаде :tapp: Среќа Шева што влегол само ќе напоменам дека лично сакам да игра повеќе Шева а даде гол и за Украина а и сеа влезе ја мрдна играта али педерот дебел има нешто против него...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom