Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Марсио Аморосо во Милан.
По испраќањето на Виери во Монако, Милан имаше огромна потреба од 4 напаѓач и се чини дека пред престојното светско првенство, период кога фудбалерите сакаат да настапуваат во првиот тим, 31 годишниот бразилец Марсио Аморосо не е така лоша инвестиција. Аморосо најверојатно ќе го носи дресот со број 37. Btw Аморосо беше поранешен играч на Удинезе и има искуство во италијанското калчо, неговите најзабележителни настапи беа во Борусиа Дортмунд (ако памтите постигна хет трик во поразот од 4-0 на Милан од Борусиа :( ).

Епа со среќа нека ни е новиот напаѓач и да се надеваме дека ќе постигнува по некој гол одвреме на време.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Марсио Аморосо не игра баш како напажач, али ај.
Сакав само да надополнам, Аморосо играл и за Парма на времето.
Брз е, и ја очекувам супер игри од него. :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Игра класичен напаѓач еве запознајте се со него на неговата официјална веб страна. Знае и сам да си изнуди позиција, одлично се снаоѓа со топката. Беше најдобар стрелец во Италија сезоната 1998/1999 со 22 постигнати гола. Можеби денешниот Аморосо е само бледа слика на онај добриот кој играше неколку сезони претходно. Останува да се надеваме дека изјавата на Даниеле Тогначини, кој работеше со Аморосо во Удинезе, дека резултатите од тестовите се подобри од оние кои биле направени пред трансферот во Удинезе е вистинита.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Рома-Милан :) Убава утакмица :)
Реално требаше Х да заврши ама и вака не е лошо, Милан дели трето место со Виолетовите од Фиренца :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Шампионатот е готов веќе, тоа сите го знаат.
Муабетот е ЛШ. Ако и таму зарибаме, наебавме. :)
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Убаво ми дојде оваа вест :) Ќе коментирав повеќе ама го пропуштив натпреварот па ќе искоментирам ако фатам снимката утре.

Лига на шампиони? Хмм....
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
dragi moi tolku e od titulata neli sum u pravo
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
dajdo напиша:
dragi moi tolku e od titulata neli sum u pravo
у право си шефе
и така јуве до сеа имаа предност али после ова.....мишн импосибл
највише ме изнервира Анчелоти што чекаше до 80+ за да го стави руи коста:icon_mad: , пред тоа само направи рутинска измена амброзини>гатузо
мислам дека му дојде време да си оди од милан
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Резултатот на Милан е подобар од претходната година. Тие се можностите во лига како италијанската. Милан не се откажува од борбата во првенството, но кога цела работа зависи од играта на друг тим, се е залудно.

А за мечот со Рома шо да коментирам, Милан мораше да победи, а Рома го искористе таквиот тек на настаните. Милан не си ги искористе шансите, а Рома ја реализира едниствената. То е играта во Италија.
 
Член од
6 јануари 2006
Мислења
46
Поени од реакции
0
Sindikat напиша:
Резултатот на Милан е подобар од претходната година. Тие се можностите во лига како италијанската. Милан не се откажува од борбата во првенството, но кога цела работа зависи од играта на друг тим, се е залудно.

А за мечот со Рома шо да коментирам, Милан мораше да победи, а Рома го искористе таквиот тек на настаните. Милан не си ги искористе шансите, а Рома ја реализира едниствената. То е играта во Италија.
toa e igrata na milan be bratce a za penzionerskiot transfer toa i se ocekuese nekoj polu ziv napagjac pred zalez . kakov penzionerski dom se ejjjjjjjjjjjjjjj . aj cao i pozdrav od 29 titula za koja ke treba uste nekade okulu 1 vek da igrate :baeh:
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
juventino напиша:
toa e igrata na milan be bratce a za penzionerskiot transfer toa i se ocekuese nekoj polu ziv napagjac pred zalez . kakov penzionerski dom se ejjjjjjjjjjjjjjj . aj cao i pozdrav od 29 titula za koja ke treba uste nekade okulu 1 vek da igrate :baeh:
MILAN 1-0 ASCOLI:)

KIEVO-JUVENTUS 1-1:(
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
juventino напиша:
toa e igrata na milan be bratce a za penzionerskiot transfer toa i se ocekuese nekoj polu ziv napagjac pred zalez . kakov penzionerski dom se ejjjjjjjjjjjjjjj . aj cao i pozdrav od 29 titula za koja ke treba uste nekade okulu 1 vek da igrate :baeh:
ke ve vidam i vas bez del piero od dgugata sezona:baeh: .kao muvi bez krilja
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Dj Kalash_AC MILAN Rulez! напиша:
liga na sampioni e fintava-ne italijanskovo
kazi mi da te prasham nesho dali znaesh deka u italija poishe cenat SKUDETO nego liga shampioni
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
dajdo напиша:
kazi mi da te prasham nesho dali znaesh deka u italija poishe cenat SKUDETO nego liga shampioni
Е?
Озбилно ова?
Зошто ондак сите екипи у италијанска лига се трудат да влезат у борба за лигата на шампионите? Онака од ќејф?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom