Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
мора да се мења нешо у милан најверојатно тактиката ептен сум разочаран од тимов дефинитивно најслаба игра последните 5 години
Денешнава партија против Сампдорија?:))
А бе, ало. Не си видел ти слаба партија на Милан. Прашај ме мене.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
StormAngel напиша:
Денешнава партија против Сампдорија?:))
А бе, ало. Не си видел ти слаба партија на Милан. Прашај ме мене.
не зборам за денеска зборам буквално за сезоната како шо тргнало големи се можностите да завршат на 4 место позади јуве интер и фиорентина
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
не зборам за денеска зборам буквално за сезоната како шо тргнало големи се можностите да завршат на 4 место позади јуве интер и фиорентина
Можеби и тоа треба да се деси за да почне да се дешава нешто.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
StormAngel напиша:
Можеби и тоа треба да се деси за да почне да се дешава нешто.
milan e golem ti milan e timot sho go mrazam ali znam deka ke se osvestat i narednite 6 kola imaaat 6 pobedi milan e golem tim i toa nema da si go dozvoli da se odalechi od borbata za titulata :kajg:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
веке мислам дека е одалечен од титулата ако јуве утре победи
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
CopyOfDeath напиша:
веке мислам дека е одалечен од титулата ако јуве утре победи
sepak juve sekako ke ima eden do 2 kiksa do krajot barem da bide interesno :kajg:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
да интер ми стои позаинтересиран да го брка одколку милан
дефинитивно мораат да ја менуваат тактиката миланезите ако сакаат нешо да подобрат
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
dajdo напиша:
sepak juve sekako ke ima eden do 2 kiksa do krajot barem da bide interesno :kajg:
Малку потешко тоа.
Јуве е позната по слаб старт и пеколен финиш. Јас воопшто не се ни надевам на било каква титула на Милан оваа сезона.
Но тоа не ме прави помалку горд за тимот за кој што навивам. :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
za milan sum otkako znam za sebe, a vecerva stvarno 1-1 me izgore i pagam samo na nego u kladilnica za 7500 den. ama ako bivat i slabi partii i so i da se sluci pak ostanuvame so nego i da ne osvoi nisto pak sme so nego, i narednoto kolo ako ne tepa jas pak na livce ke go stavam, zatoa sto eden e MILAN i zasekogas ke e MILAN.

FORCA MILAN.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Судбината на Дида неизвесна

Дида продолжува со "киксеви" што го чинат бодови тимот на Милан. Искусниот голман последната грешка ја направи на саботната средба со Сампдорија, кога по ударот на Гамберини неумешно реагираше и им дозволи на гостите да израмнат и да дојдат до бод на Сан Сиро.

Карло Анчелоти повторно застана во одбрана на својот прв чувар на мрежата, но с$ погласни се шпекулациите дека челниците на Милан размислуваат за смена на голманската позиција.

Информациите дека Кристијано Абијати би можел да биде прв голман на Милан до крајот на сезонава беа негирани од страна на Галијани, но на "чизмата" се појавија шпекулации дека Франческо Толдо би можел да си замине од Интер и да ги засили "росоњерите". Покрај за услугите на Толдо, Милан е заинтересиран и за чуварот на мрежата на Ливорно, Марко Амелиа, кој брани во одлична форма во оваа сезона.

Доколку Дида го загуби првотимскиот статус во Милан, тоа би можело да ги намали и неговите шанси за настап на мундијалот. Бразилскиот селектор Алберто Переира засега му дава шанса на Дида на позицијата прв голман, но лесно може да се премисли и мрежата на "кариоките" во Германија да ја чува Маркос, голманот на Бразил од последниот мундијал во Јапонија и Јужна Кореја.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
stam vo ajaks

a da ne zabravam da kazam deka jap stam potpisa za ajaks i od vcera ne e veke clen na milan so sto uste poveke se namali izborot na anceloti vo odbranata znaejki deka maldini seuste e povreden, a i kafu ne e seuste 100 % fit, so ke znaci deka mora da se kupi nekoj odbramben igrac vo ovoj preoden rok, no problemot e sto trae do vecerva do 24.00 pa utre ke vidime dali se potpisale so nekoj drug igrac.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
cisto informativno da vi kazam deka vecerva igraat so palermo revans od kupot na italija i veruvale ili ne se igra 90 minuta a rezultatot e 3-0 za palermo i toa na dvapati gonzales vo 10 i 50 minuta i ednas karaciolo vo 18 minuta, a da dodadam deka vo sostavot na milan e i jap stam komu ova mu e oprostalna utakmica zatoa sto kako sto napisav pogore potpisal za ajaks i ke si odi od milan.
Iako ne e vredno da go kazam sepak vo prodolzenie eve go sostavot na milan koj ucestvuvase vo uste edna sramna partija:
1. Kalac
2. Simic od 52 Inzagi
3. Nesta
4. Stam
5. Kaladze od 63 Serzinjo
6. Kafu
7. Vogel
8. Seedorf
9. Jankulovski od 63 Pirlo
10. Kaka
11. Gilardinjo
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Чисто информативно, Стам не си оди сега туку по крајот на сезоната...
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
zEk0 напиша:
Чисто информативно, Стам не си оди сега туку по крајот на сезоната...
abe zeko pravo da ti kazam i jas se iznenadiv koga go vidov vecerva vo sostavot na milan, a vo denesen sport citav deka veke potpisal za ajaks i si zaminal od milano.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
samo oficijalno da kazam deka stam ke si odi od milan letoto i da se izvinam za prethodnata ocigledno dezinformacija no toa go pisuvase vo vcerasniot broj na makedonski sport.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom