Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Добро ја гледаше ти Миланез’ утакмицата?? Дали виде како изигра Амброзини?? И најважно колку години имаш?? За да знам дали да ти објаснувам или џабе ќе биди.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Честитки за заслужената победа али ја мислам дека најинтересно ќе беше на пенали да играа ама тоа е.Искрено бев изненаден од Милан кој добро му оддадоа почит на Пуерта респект
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Честита да ни е победата (посветена на ПУЕРТА).
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Добро ја гледаше ти Миланез’ утакмицата?? Дали виде како изигра Амброзини?? И најважно колку години имаш?? За да знам дали да ти објаснувам или џабе ќе биди.
да га гледав и не видов амброзини ништо посебно да изигра
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.583
Амброзини одкако му дадоа капитенска лента не можам да го познаам трча, подава, гине максимално мотивиран ми изгледа вчера ако не влезе во 300 дуели јас само на земја го гледав како ''собира'' по некој добар си е он...
 
N

n/a

Гостин
Dobro igra Milan,sto MNOOOGU me raduva.
Stabilen tim na start na sezona koga site drugi se `usraa`.:pos2:
Ali ocekuvam so tekot na sezonata ako ne donesat uste eden klasa napagjac,da se oseti otsustvo na realizacija,sto site ke gi iznervira i tuka ke se otvori pandorinata kutija (raspravii,ti si kriv...jas ne...-izmegju igracite)
Berluskoni....NAPAGJAC molim te!
Ama napagjac...ne nekoj prosecen!
Jas na negovo mesto...ima da go ganjam Davide Vilja do krajot na svetot i nazad!
Nema poisplatliv transfer od toj u momentov za KLASA napagjac!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.583
Dobro igra Milan,sto MNOOOGU me raduva.
Stabilen tim na start na sezona koga site drugi se `usraa`.:pos2:
Ali ocekuvam so tekot na sezonata ako ne donesat uste eden klasa napagjac,da se oseti otsustvo na realizacija,sto site ke gi iznervira i tuka ke se otvori pandorinata kutija (raspravii,ti si kriv...jas ne...-izmegju igracite)
Berluskoni....NAPAGJAC molim te!
Ama napagjac...ne nekoj prosecen!
Jas na negovo mesto...ima da go ganjam Davide Vilja do krajot na svetot i nazad!
Nema poisplatliv transfer od toj u momentov za KLASA napagjac!
Da ама за жал тој воз отиде до вчера беше преоден рок исто и ја сакав да се донесе напаѓач.за да не ги знајде ко лани кога не можеа да дадат гол прва полусезона...сепак мислам дека на зима некој ке се донесе ако дојде до неефикасност,само што после Хави Морено и Хосе Мари од Шпански напаѓачи ми се темни Италија не им лежи, попаметно би било некој како Ди Натале,Росина,Амаури докажани во Италија .Ама за тоа здравје сега за сега е добро како што кажа и ти стабилни се смирени највеќе кеф ми прават Амбросини(капитенот) Одо центаршутеви глава боли а и Неста е закон човек не му (проаѓа)..се на се добри се еве уште не е почната сезоната а имаат еден пехар и тоа јак пехар
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
ако продолжиме вака не ни треба напаѓач барем не за оваа сезона , доколку се ослабат игрите на Милан во јануарскиот преоден рок ќе мора да донесат , ама да се надеваме дека ќе продолжиме вака
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Има Милан 4 напаѓачи, 3 од нив се класа играчи, а сите тие се борат за едно место во тимот. Роналдо, Џилардино и Инзаги, а во Јануари и Пато ќе му се приклучи. Аубамејанг ептен во кризно време.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Според мене на Роналдо и Инзаги не мoже да се смета сериозно за целата сезона бидејќи не се физички спремни да ја издржат.Џилардињо не импресионира.Пато е ок.Значи мора уште еден
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Роналдо не е во форма и неможе да издржи цела сезона дека во Реал колку време не играше
p.s.
1. КОЛО: (18.09.2007)
МИЛАН - БЕНФИКА
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Mecot Milan-Sevilja bese ednostavno prekrasen, em fudbalski em emocionalno gledano. Drago mi e sto Milan go dobi Super Kupot.
Uste eden trofej poveke nema da steti. :)
Emerson trebase odamna da potpise za Milan. Tupak. :D
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
тимот на Милан :
Еве да почнеме со одбраната: Прв тим: Оддо - Супер играч најдобриот десен бек во Италија. Неста - Нај добриот стопер заедно со Фердинант и Тери малку е стар но сеуште е одличен. Калаѕе - Грузиецов е супер ем може да игра како бек и плус знае одлично да се снајде на местото стопер, не е многу стар а е брз. Јанкуловски - Лани тој ги испраќаше нај добрите центаршути во Европа а и шутот му е бомба малку е слаб во дефанзивните задачи али нема везе. Резервите се добри исто: Малдини, Кафу, Дигао, Фавали, Матео (исто така играч од младинската школа), Серџињо, Симич и Бонера. Одбраната на Милан е составена од искусни полни со фудбалска мудрост фудбалери и млади надежни фудбалери кој имаат многу што да научат од постарите.

Првиот тим: Пирло - Си е Пирло за центаршутеви, пасови и слободни удари вистински сајпер нога не видена во дефанзива супер е сега малку е бавен али ипак има супер техника. Сидорф - Стариот познат Холански црнец со техника и феноменален шут. Милион пати се има докажано. Гастузо - Сонот на секој тренер борбен и неуморен најдобро од сите знае да ги сопира нападите на противникот кога треба. Кака - најдобриот играч во целиот свет, неможе да се каже дека има слаба страна! Дриблин - ОООООО, Пас - ЕЕЕЕЕЕ, Шут - многу голмани знаат, игра со глава - добра, Брзина - Кими не му е рамен, Одбрана - е сеа неможе за се да го биде. Резервите секогаш можат да покријат речиси сите се добри: Броки, Емерсон, Амброзини, Гуркуф, Ибрахим Ба. Во глобала се стари но има еден млад и надежен Гуркуф кој е прилично добар за свои години.

Еве го и нападот го имаме Роналдо - Сегде кај што играл оставил впечаток па ќе остави и овде, добра инвестиција која вроди со плод уште првата сезона кога дојде. Инзаги - најдобриот лепеж во светот, малку дооден али нема везе сепак сеуште е добар. Џилардино - Кога сите ќе се откажат од Џила (а веќе многу се откажаа) јас нема да престанам да го поштувам,(од денес па натаму дур е во милан) просечен 24-годичен играч чие време допрва ќе дојде, Пато - Малиот (постар од мене) е супер ако не ми верувата го има на клип добро младо засилување кое може многу да помогне. Вили Абаујанг - Играч од младинската школа на Милан незнам баш многу работи за него но знам дека лани постигна гол против Јуве во финалето на Трофео Берлускони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom