Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ви реков уште пред некој месец дека ако тој одлучи да игра уште - тогаш ќе игра уште, а подобро од нас знае дали може или не (а може да игра:smir: ).
Барем ќе имам повеќе време да купам дрес од Малдини:je: .

п.с. Со доаѓањето на Замброта Фавали стана непотребен (мрш да не го гледам).
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Ви реков уште пред некој месец дека ако тој одлучи да игра уште - тогаш ќе игра уште, а подобро од нас знае дали може или не (а може да игра:smir: ).
Барем ќе имам повеќе време да купам дрес од Малдини:je: .

п.с. Со доаѓањето на Замброта Фавали стана непотребен (мрш да не го гледам).

Како прво Фавали и Замброта играат на различна страна....со доаѓањето на Замбро ,Одо изгледа ке да е непотребен.

А Фавали ке грее клупа само ако е целосно опоравен Јанкул.....другпат не ги мешајте страните :salut:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Како прво Фавали и Замброта играат на различна страна....со доаѓањето на Замбро ,Одо изгледа ке да е непотребен.

А Фавали ке грее клупа само ако е целосно опоравен Јанкул.....другпат не ги мешајте страните :salut:
Како прво Замброта може да игра и лев и десен бек, така да не се помешани страните. Како второ Пирло си е поштен човек и нигде не оди, бар додека не ја земе капитенската лента, после тоа ќе размисли за Барса и другите.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Замброта игра и лево и десно, а Фавали само лево ...

Него што е ова 15 + Броки + Бонера = Муту ?
Мене не ми прави чејф овој ако доаѓа за греење клупа добредојден е ако не сиктер ..
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
добра понуда за фиорентина , има доволно напаѓачи ќе се снајде и без муту , бонера добра замена за ујфалуши + пари интересна понуда можно е да го земете муту
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Не знам ја од Бонера не би се откажал така лесно ако му се одбие глупоста со Јуве даде доста солидни утакмици и најбитно е дека не му смета да седи на клупа а нас ни требаат такви доста :)а Муту никад и не ми се свиѓал многу кршлив е се повредува лесно не знаеш на што си со него,башка и шмрка бело :)...
Kако и да е ако сакаат Броки и Емерсон па и Фавали одма ја праам ја трампата не дека сакам многу Муту да дојде него овие куртониве да си идат hihi
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па тоа е бе Пејо не е работата за Муту него нема да го гледам овој Броки:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Како прво Фавали и Замброта играат на различна страна....со доаѓањето на Замбро ,Одо изгледа ке да е непотребен.

А Фавали ке грее клупа само ако е целосно опоравен Јанкул.....другпат не ги мешајте страните :salut:
Како прво, второ па и трето Замброта игра и лево и десно, Фавали само лево, Одо само десно. Скоро сигурно Малдини ќе игра уште една сезона, значи леви бекови се Замброта, Јанкуловски, Малдини, Каладзе и Фавали.

Јас не би се откажал од Бонера во никој случај.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Дајте 15мил + Бонера и ке ви го дадеме Муту:)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Дајте 15мил + Бонера и ке ви го дадеме Муту:)

аман бе ... јас мислев дека Муту ви е икона на тимот и не го давате по никоја цена ко ние Кака ... хм , сепак не би го прифатил тоа , ни требаат парите а богами и Бонера ни треба:helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
а најновата вест на ББС : Милан спрема 100 милиони за Дрогба, Адебајор и Барбатов
ова ако се случи ќе го правам она што викаше миланез за Милан ако победи во Лига Шампиони али среќа не победи :)

И иако повеќе не игра за Милан сепак среќен 38ми роденден Кафу :smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Росонерка, ако ги земете тројцата ќе се шишаш нула?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom