Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
а најновата вест на ББС : Милан спрема 100 милиони за Дрогба, Адебајор и Барбатов
ова ако се случи ќе го правам она што викаше миланез за Милан ако победи во Лига Шампиони али среќа не победи :)

И иако повеќе не игра за Милан сепак среќен 38ми роденден Кафу :smir:

Oва заебанција е ? Така ? Или погрешно сум сватил , сакаат еден од нив да донесат .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Почнав да се секирам за BBC после ова до Росојнерка hihi hihi да не немаат дадено плата на тој будала ова што го пишал па си игра курот сеа

Коа ке дојде тоа лето божјо Милан да даде 100 миљона за засилување ја ке јадам гомна со две раце :):):)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Oва заебанција е ? Така ? Или погрешно сум сватил , сакаат еден од нив да донесат .
За сите...ТРОЈЦА!Парите од Роналдињо..:ironija:
Коа ке дојде тоа лето божјо Милан да даде 100 миљона за засилување ја ке јадам гомна со две раце :):):)
Хитар Петар, не греши душа..Не давај збор, после да не се деси гром од ведро небо..Never say never,
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе тоа новинарите само лупаат!Ништо више не е за верување!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Не верувам дека е виситина...па што ќе ни се толку напаѓачи (Пато, Пипо, Бориело, Адебајор, Бербатов, Дрогба).
Само Дрогба и јас среќен:smir:.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Среќен роденден Кафу!!! ;)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Почнав да се секирам за BBC после ова до Росојнерка hihi hihi да не немаат дадено плата на тој будала ова што го пишал па си игра курот сеа

Коа ке дојде тоа лето божјо Милан да даде 100 миљона за засилување ја ке јадам гомна со две раце :):):)

Moжно е еден ден Милан да потрошат 100ка за една сезона али да дадат толку пари за тројца класиќни напаѓачи ?!?! Морати тоа да го направи искрено ке отидам у Милано и у фаца би го плукнал , нелогична ми е таа варијанта за Адебајор , Дрогба и Бербатов , ај еден од нив сфаќам , али сите тројца наеднаш , прво , еден од нив не би прифатил зашто би седел на клупа , второ , каде е Пато во целава приказна , трето , Бориело , и тн и тн , има многу нелогичности во таа опција ( Адебајор , Дрогба и Бербатов ) нема потреба сите да ги набројувам , oва е нереална трансфер опција , верувам ке се сложите .

Од сите тројца најидеална и најизводлива варијанта е Бербатов , не само што според мене е еден од најдобрите напаѓачи денес , истиот игра за Тотенхем ( наредна сезона во УЕФА ) така да не би правел проблеми што Милан ке игра во УЕФА купот за разлика од Адебајор и Дрогба .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.330
Од сите тројца најидеална и најизводлива варијанта е Бербатов , не само што според мене е еден од најдобрите напаѓачи денес , истиот игра за Тотенхем ( наредна сезона во УЕФА ) така да не би правел проблеми што Милан ке игра во УЕФА купот за разлика од Адебајор и Дрогба .

Ова со Бербатов ти е многу на место муабет,за разлика од Дрога он нема ни да има против седење на клупа ради ниски стандарди што сам си ги наметнал :)

Осеќам дека ке иаме голем куршлуз со Бориело,он е обратно од Бербатов си дава премногу фора јасно кажа дека нејке клупа и ке ствара тензии во таа ситуација и тоа нели не е фино :)
Моја конечна за летово Бербатов или Погребњак+Шева и ајт у пичку матер со нигериве преценети :):)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
еден од тие 3ца ако земете бидете среќни..така е тоа 100мил за 3ца напаѓачи, а средина одбрана не ви треба, малдини ви е тука ќе ви игра уште 5 години
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
Milan nema dadeno poveke od 20mil vo poslednite 5 godini...osven za gilardino...taka da ne se tesete deka nekoj od ovi 3ca ke dojde vo milan..go zemavte borielo, pato i inzagi gi imate, taka da tesko dobar napagac da kupite
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Milan nema dadeno poveke od 20mil vo poslednite 5 godini...osven za gilardino...taka da ne se tesete deka nekoj od ovi 3ca ke dojde vo milan..go zemavte borielo, pato i inzagi gi imate, taka da tesko dobar napagac da kupite
Пато е платен околу 25 милиони:helou: .
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Moжно е еден ден Милан да потрошат 100ка за една сезона али да дадат толку пари за тројца класиќни напаѓачи ?!?! Морати тоа да го направи искрено ке отидам у Милано и у фаца би го плукнал , нелогична ми е таа варијанта за Адебајор , Дрогба и Бербатов , ај еден од нив сфаќам , али сите тројца наеднаш , прво , еден од нив не би прифатил зашто би седел на клупа , второ , каде е Пато во целава приказна , трето , Бориело , и тн и тн , има многу нелогичности во таа опција ( Адебајор , Дрогба и Бербатов ) нема потреба сите да ги набројувам , oва е нереална трансфер опција , верувам ке се сложите .

Од сите тројца најидеална и најизводлива варијанта е Бербатов , не само што според мене е еден од најдобрите напаѓачи денес , истиот игра за Тотенхем ( наредна сезона во УЕФА ) така да не би правел проблеми што Милан ке игра во УЕФА купот за разлика од Адебајор и Дрогба .
За тројцата нема шанси да дојдат. Доволно ќе биде еден од нив. Кој било да дојдит од Адебајор, Дрогба, Бербатов, Бензема, Марио Гомез или Ето е одлично.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
За тројцата нема шанси да дојдат. Доволно ќе биде еден од нив. Кој било да дојдит од Адебајор, Дрогба, Бербатов, Бензема, Марио Гомез или Ето е одлично.
Адебајор изјави дека нема причина зошто да го напушти Арсенал а Бензема нема да си оди од Лион оваа сезона. Најреално е Ето да дојде, ама ни тоа не е сигурно пошто Челзи даваат повеќе пари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom