Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 мај 2006
Мислења
158
Поени од реакции
0
Ne e vazno koj ce dojde ama e vazno toj sto ce dojde da dade nekakvi rezultati za klubot pa ako saka neka dojde i Bartez koj uvek e kikser ama vazno e da dade nekoj rezultat koj ce mu pomogne na Milan da osvoi titula me razbirate.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
милан потпиша со YOHANN GOURCUFF

Yohann Gourcuff е роден на 11 јули, 1986 во Ploemeur (France).

висок е 185 см а тежок 79 кг.

кариера

2003-04 season for Rennes in Ligue 1: 9 games - 0 goals
2004-05 season for Rennes in Ligue 1: 21 games - 0 goals
2005-06 season for Rennes in Ligue 1: 36 games - 6 goals

член е француската репрезентација до 20 години со која на овогодинешното првенство за млади до 20 години стигна до полуфиналето каде беше елиминирана по продолженијата од холандија.

иначе Yohann Gourcuff е играч од средината на теренот и потпиша 5 годишен договор со траење до 30 јуни 2011 година.
 
Член од
7 јуни 2006
Мислења
92
Поени од реакции
0
Milan sea so Krespo ke ja osvojat titulata.Gi imaat Gilardino,Sevcenko,Kaka,Inzagi,Krespo
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
DZVERISTE напиша:
Milan sea so Krespo ke ja osvojat titulata.Gi imaat Gilardino,Sevcenko,Kaka,Inzagi,Krespo
абе друже ти свесен си што пишуваш :lud: :lud: :lud: или само да напишеш нешто.

п.с.изгледа не си во тек со случувањата во фудбалот па затоа одбегни вакви коментари без врска.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
DZVERISTE напиша:
Milan sea so Krespo ke ja osvojat titulata.Gi imaat Gilardino,Sevcenko,Kaka,Inzagi,Krespo
Se citas li sto pisuvas???
Sheva se prodade vo Celsi a Kaka ke ide vo Real za Krespo ic niso ne znam :nenene:
 
N

n/a

Гостин
Kaka ke ide vo Real....
IN YOURE DREAMS,SWEET BOY!
Kaka u Real,a?Nocas si ti Armine slatko sanjao...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Sreken rodenden na Paolo Maldini koj deneska polni 38 godini koj se uste igra so istata strast i posvetenost 22 godini. Taka se saka klubot i zatoa ke bide legenda. Sekoja cest majstore!
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Кака го продолжи договорот со Милан

Бразилскиот фудбалер Кака стави крај на шпекулациите околу неговата иднина откако се одлучи да го продолжи договорот со Милан на уште пет години. Плејмејкерот на "росоњерите", кој прикажува одлични игри на мундијалот, беше поврзуван со трансфер во Реал Мадрид. Со Роналдо, Робињо, Роберто Карлос и Сисињо, кои веќе се дел од Реал Мадрид и се говореше дека Кака ќе ја комплетира "бразилската репрезентација во Мадрид".

Сегашниот клуб на Кака, Милан, е вклучен во скандалот за "наместени" натпревари во италијанското првенство и му се заканува преселба во Серија Б. Кака, кој во моментов е прогласен за еден од најдобрите фудбалери на светот, се обврза да остане во Милан до 2011 година. Откако пристигна во Милан од Сао Пауло во 2003 година, кариерата на Кака оди во нагорна линија и прикажува одлични игри во таборот на "црвено-црните" и во бразилската репрезентација. Тој зад себе има титула светски првак откако во 2002 година со селекцијата на Бразил го освои златниот медал.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Koj moze da go zameni Shevchenko vo Milan? Neznam dali da otvoram nova tema ili tuka da zboruvame ama mislam deka tuka e podobro pa ako ne ide ke otvoram tema! Znaci barame zamena za Sheva!
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Capo Kapistec напиша:
Koj moze da go zameni Shevchenko vo Milan? Neznam dali da otvoram nova tema ili tuka da zboruvame ama mislam deka tuka e podobro pa ako ne ide ke otvoram tema! Znaci barame zamena za Sheva!
Jas:)...ke vidime posle svetskoto prvenstvo...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
asterix_m напиша:
И Малдини е цел живот во Милан п не се осудил некој да го купи, ама Шева сигурно не чувтсвува исто како Малдини за Милан.
Ке дојде подобар верувај ми, навивам да дојде ЕТО воп Милан ама тешко изгледа
абе никој не вика дека е крај на светот али да останеше ќе беше легенда и икона во еден од најелтните тима во свет а не отиде
за друг дека ќе дојде сум сигурен али може и поубаво е вака малце промена и освежување и башка сега кога ќе ги тепаме Интер и Јуве нема да се вадат абе Шева ве извади , да не беше он ништо и слични такви изјави
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Andrea Pirlo e na listata dobitnici na Ztalnata topka za najdobar igrac na svetskoto prvensto. Isto taka tuka se i Fabio Kanavaro, Zambrota, Buffon, Zidane, Henry, Ballack ?????(kamen beshe na svetskovo), Klose!
Ja navivam za Pirlo on stvarno treba da zeme so ogled na toa kako igrashe a razocaran sum zasto tuka go nema Lahm koj mislam deka ubedlivo najdobro izigra od site Germanci a i drugi igraci!
 
Член од
26 мај 2006
Мислења
158
Поени од реакции
0
:bravo: Andrea Pirlo e proglasen kako najdobar igrac na finalniot natprevar od svetskoto prevnstvo iako trebase da bide najdobar igrac na celoto svetsko prvenstvo po moe mislene zasluzi.:bravo:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Abe stvarno Milan gi pratija vo vtora liga ili jas nesto ne sum informirana kako sto treba?!!??!? :ija::nesvest::ija:Jas ne bev tuka, pa ne ni pratev sto stana so toa...Nekoj sigurno znae...???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom