Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
morase li i pato da se povredi
tolku li nesreken tim sme:nerv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Forza Milan.Slednata nedela ke igrat Pato vo prv tim.Ova bese za da dokazime deka mozime da tepame i so 10 igraci i + na gosti.Pozdrav do site navivaci i navivacki na Milan
Да ќе игра Пато дома на кревет, ако не знаеш се повреди и нема да игра некаде до кај Март месец 100% го пропушта дуелот со Арсенал, баш таму кај ни најпотребен ќе го немаме ама можно е да се врати ПИПО а до тогаш само со Џила и да се надеваме ќе му даде шанса на Аубамеанг.:milan10:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ојде Пато...јебеш га тоа е фудбал. Мора да се навикне и на повреди. Само штета што се повреди, единствен кој во последниве утакмици постигнуваше голови за Милан!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Задоволен сум од ова прееска не можам да обесувам долго и широко ги исеков прстот со нож у пичку матер ме боли :bilokojzbor3:
Најдобри поединци денес Пирло,Кака,Пато,Емерсон даде квалитетни пола саат,Калач да не сум ве чул од сега ''Фреј да дојде Гомеш да дојде овој оној'' сите гитла си имаме звер голман,и Пато феноменаправ само не дај боже да му тргне вака до крај ногата ја превитка гадно по негова вина не беше крив никој и ова е највише 20 дена повреда преку сила,
Дибек на утакмицата е Одо ме разочарува сезонава човекот има ужасни центар-шутеви и не знае за штоп на топка пред набацување изгледа.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Одбраната и голманот денеска беа чиста 10-ка :milan7:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Убо рече Кака пред некој ден ..Загрижен сум за Пато,,
Токму на ова мислеше дека некој ке го повреди...ама сам се повреди кутриот.
Жал ми е млад а толку продорен и има сила живост браво.
 

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
Честото победа....али и да кажам нешто.... еден интересен момент од првото полувреме бидејки само него го гледав и мака ми е што не го видов голот и како се повредил кутрото дете...али дали видовте при едно расчистување на топката од шеснаесетникот еден дефанзивец на Фиорентина како ја погоди стативата.... оваа ке беше мајсторско дело.. гол во Европа ке беше си пукнав од смех.... Инаку мака ми е за малото...(Немаше да ми беше ако игравте против Манчестер...али против Арсенал играте....кејф ке ми беше да им буткаше голови..) Поздрав
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Честото победа....али и да кажам нешто.... еден интересен момент од првото полувреме бидејки само него го гледав и мака ми е што не го видов голот и како се повредил кутрото дете...али дали видовте при едно расчистување на топката од шеснаесетникот еден дефанзивец на Фиорентина како ја погоди стативата.... оваа ке беше мајсторско дело.. гол во Европа ке беше си пукнав од смех....
Требаше да влезе топката, типот добро шутна стативата ќе ја скршеше:pos2:. А не да ќе беше гол на колото, гол на сезоната ќе беше.
 
V

Viktoranius

Гостин
Честито победа. Пато Ѕвериште е ама изгледа гадно се повреди. Јебига то е фудбалот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.900
Штета ако Пато се повредил потешко, многу ми е криво кога децава ќе почнат да влечат повреди. Се надевам сепак дека нема да е нешто сериозно.

За Калач не сум многу сигурен, тој ви е и голем киксер и кај и да е ќе се истакне. Дида е многу подобар голман ама премногу голем беше притисокот врз него па стана несигурен. Некако брзо заборавија колку пати ги спасувал во финишот. Ама така е со голманите секаде...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Штета ако Пато се повредил потешко, многу ми е криво кога децава ќе почнат да влечат повреди. Се надевам сепак дека нема да е нешто сериозно.

За Калач не сум многу сигурен, тој ви е и голем киксер и кај и да е ќе се истакне. Дида е многу подобар голман ама премногу голем беше притисокот врз него па стана несигурен. Некако брзо заборавија колку пати ги спасувал во финишот. Ама така е со голманите секаде...
Аха, Кога е добар голманот скоро никој не го забележва, ама кога е лош сите.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Штета ако Пато се повредил потешко, многу ми е криво кога децава ќе почнат да влечат повреди. Се надевам сепак дека нема да е нешто сериозно.

За Калач не сум многу сигурен, тој ви е и голем киксер и кај и да е ќе се истакне. Дида е многу подобар голман ама премногу голем беше притисокот врз него па стана несигурен. Некако брзо заборавија колку пати ги спасувал во финишот. Ама така е со голманите секаде...
Секогаш има голем дел од нававачите кои забораваат што правеле голманите (а и играчите) за тимот во минатото. Дида е супер голман, ама притисокот го упропасти.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Player Ratings: Fiorentina - Milan



FIORENTINA

Frey - 6.5
Ujfalusi -5
Gamberini - 7
Kroldrup - 5.5
Pasqual - 6
Kuzmanovic - 6.5
Jorgensen - 6
Montolivo - 5.5
Santana - 6
Pazzini - 5.5
Mutu - 6.5
Substitutes: Vieri - 6, Gobbi - 6

MILAN
Kalac - 9
Oddo - 5.5
Nesta - 6.5
Kaladze - 6.5
Maldini - 5
Ambrosini - 5.5
Pirlo - 6
Brocchi - 5
Seedorf - 6
Kakà - 6.5
Gilardino - 5.5
Substitutes: Pato - 8, Emerson - 6, Favalli - 6

:milan1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom