Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Во секој случај и да не се подмладиме одма секогаш имаме добар спој на млади и поискусни во тимот и секогаш купуваме квалитет и годините ги ставаме на второ место бидејќи Милан не е некој тим со слаба финансиска подршка па затоа секој година мо`и да се дозволи да купува она што му треба!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Водата спие, росонерите не спијат:vozbud:... А нешто слушам барса дефинитивно ке го дава Зајакот (читај Роналдињо), негов наследник е Бојан Кркич, а како што се шпекулира Зајко ке оди во Челзи??? Има некој поконкретно инфо, или шпекулации се?
Дур не го стави Роналдињо својот потпис тоа е само шпекулација
еве овде линк
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
несакам да си иде малдини..иако е стар да не речам пензионер ке фали многу на тимот и он е еден од моите омилени играчи и него го почитувам повеке од било кој фудбалер, он остана верен само на еден тим

ваква легенда не се заборава
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eee ne sakam Maldini da go napusti Milan :( ali setoa toa se ocekuvase sekoj momet vo sekoj slusaj toj sekogas ke bide pokraj milanezite i nisto cudno eden den da stane nivni trener! inaku Milanezite pristignaa vo Japonija i vo sreda na 12 dekemvri go igraat prviot mec iako ne se znae seuste so koja ekipa ke bide toj! a Kaka istaknal deka edna zelba mu se ispolnila da ja dobie zlatnata topka a toj posakuva i Ac Milan da go pobedi Boka Junior so sto toj bi bil najsreken!
i eve fotka kako Milan pristignal vo japonija :pos2:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
eee ne sakam Maldini da go napusti Milan :( ali setoa toa se ocekuvase sekoj momet vo sekoj slusaj toj sekogas ke bide pokraj milanezite i nisto cudno eden den da stane nivni trener! inaku Milanezite pristignaa vo Japonija i vo sreda na 12 dekemvri go igraat prviot mec iako ne se znae seuste so koja ekipa ke bide toj! a Kaka istaknal deka edna zelba mu se ispolnila da ja dobie zlatnata topka a toj posakuva i Ac Milan da go pobedi Boka Junior so sto toj bi bil najsreken!
i eve fotka kako Milan pristignal vo japonija :pos2:
alal da ti e za slikava kiko!stvarno se iznenadiv
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
abe pa...nejkam ni jas da si ide maldini....ama toa e...
tuku zal mi padna za simic...i taka ne igra mnogu za milan u prva postava i taman vkeze se povredi ...grevce
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Абе што дека не сакате да замине видите годините што може да прави на тие години ...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Maldini mi e omilen igrac, ama godini se godini :( . Mnogu ce mi fali koga nema da igra.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Kaka` izjavil deka saka da gi sledi stapkite na Paolo Maldini i da stane simbol na rossonerite! Spored nego Paolo Maldini e primer za nego bidejki osven sto e odlicen fudbaler, toj e i licnost koj sto dava golem pottik i motuivacija i stimul za igra na ostanatite fudbaleri vo timot! Smeta deka za svoite 25 godini postignal i poveke otkolku sto e vozmozno i sega saka povtorno toa da mu se povtori :)
Isto taka pretsedatelot na Real Madrid Ramon Kalderon saka da pregovara so Kaka`, bidejki i toj e vo Tokio zaedno so pretsedatelkata na spanskata fudbalska federacija.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Морати сака успех на Милан :lol:
Морати призна дека ќе ги стиска палци за градскиот ривал Милан во значителното клубско првенство во Јапонија.*не гледам зошто да не сум за Милан тоа е Италијански клуб и ќе стискам палци за Милан за да га освојат светската клубска титула заврши Морати ...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
SOME OF USE ONLY SEE IN RED AND BLACK!
AJ DA ZAPEEME MALKU
MILAN MILAN SOLO KON TE MILAN MILAN SEMPRE KON TE ANDIAMO TUTI PER MILAN
FORCA MILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN(ama mi e dobar italjanskiov:pos2:)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.538
Поени од реакции
47.982
SOME OF USE ONLY SEE IN RED AND BLACK!
AJ DA ZAPEEME MALKU
MILAN MILAN SOLO KON TE MILAN MILAN SEMPRE KON TE ANDIAMO TUTI PER MILAN
FORCA MILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN(ama mi e dobar italjanskiov:pos2:)
еве еве еве пееееам ајде свири тиsdsdsd


не се ишува FORCA-----SO Z E FORZA:smir::smir::smir:-еве ти цвеќе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom