Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Sega site ke gi ZGAZIME :baeh:
:eek:ftopic::aj milanezi se gleame utre otidov da spijam (f*ck school trea rano da stanam utre)
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Ima so sto da im se falis utre na skolo!!!!
Ajjjjjjjjjjjjjj
 
А

Адриано

Гостин
Честито на победата само продолжете така па да глеаме едно бомбастично Миланско дерби!
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Честито на победата само продолжете така па да глеаме едно бомбастично Миланско дерби!

Odsekogas MILANSKITE derbi sredbi bile mnogu dobri i privlecni samo da se nadevame deka ke igraat so najdobrite igraci (da nema povredeni ili suspendirani) taka ke vidime vistinsko DERBI!!!
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
Mislam deka greskata bese koga go izvadija toj Stendardo (ili kako i da se vikase)
ај тоа беше грешка, ама голманот беше невидена грешка, грешка на првенството. го зезна фудбалот. честито на петардата, се глеаме у Торино:vozbud:(Јуве-Милан)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што убава и слатка победа...најмерак ми беше првиот гол и голот(не знам кој по ред беше :pos:) кога му пројде на голманот крос нозе.:je:
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
кажи кој гол, пошто 3 низ нозе му дадоа :pos2:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Milan dobro igra so golemite ekipi, tuka eve i Lazio spagja, inace golemi ekipi vo Italija se 4 so 5, a ostanuvaat 15, pa Kup Uefa, mislam deka dovolno ke vi bide a?:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Честито на заслужената петарда упс победа.:podsmev: Натпревар за очи, браво.
Морам само да забележам дека голманот на Лацио беше хаос ... да не беше тој, ќе тепавте пак да, ама со многу помала разлика. Греота детето ... кој баксуз или неписмен треба да си за така да ти поминуваат топките ... да не знае човек дали да се смее или плаче ...:pos2:
Туку требаше барем уште еден гол да им дозволите ... ептен се дезориентираа и збунаа при крај ... леле жал ми беше да гледам ...:pusi:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Лацио напрај голема грешка шо влезе во натпреварот одејќи на победа и играше отворено. Милан секогаш има проблеми со екипи шо играт со 10 души во одбрана. Многу простор имаа сега фудбалерите на Милан во нападот и не ме чуди воопшто резултатот ако се земе предвид пристапот на римјаните.

Судиите повторно направија неколку грешки на штета на Милан. Неколку непостоечки офсајди и два недосудени пенали, првиот шо беше поништен и играњето со рака по акцијата на Кака. Незнам дали е намерно ваквото судење, само знам дека мора да престани. Галијани и покрај огромната победа изгледаше загриженои после секоја судиска грешка се фаќаше за телефонот.

Разликата лесно можеше да биде и повисока, доколку беа досудени пеналите и доколку Сидорф и Џилардино реализираа кога се најдоја само пред голманот. Конечно Џилардино се разбуди и се надевам ќе ги измие устите малце на тие шо сереа за него, Амброзини истотака беше ѕвер, Кака стандардно добар, а и сите останати добро изиграа.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Честита да ни е победата!!!

10/21/2007 3:00 PM
Milan - Empoli
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
ништо мораме да ги пратиме Дида и Џилардино во театар...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Џилардињо конечно се најде себеси, само нека продолжи така. Дида солидно си ја заврши работата.
Што се однесува до Амброзини, хм.... перфектно си ја изврши работата на овај натпревар. Само како му го намести со глава голот на Џилардињо. Амброзини :zver:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
абе кога игра Кака` игра цел тим ... се виде тоа против Лацио
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom