Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ја би гласал само на Гатузо да се повлече број дека човекот стварно со срце игра и се дава за Милан а за другиве не треба да се повлечива број...

можни состави за вечер
Palermo (4-4-2): Fontana; Diana, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo; Migliaccio, Simplicio, Caserta, Bresciano; Amauri, Miccoli

Milan (4-3-2-1): Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kakа, Seedorf; Inzaghi

п.с. Удинезе изгледа га прифатиле понудата од Милан за Ди Натале од 12м. Лелеее само да не се случи трансверов , се гледа дека немааат појма од трансвери , виделе дал човекот неколку гола до сеа и сеа мислат дека е добар. Не ни треба таков играч + има 30г. не вреди 12м.

*трансФери со ф


Супер се Милан... имаат одлични скаути(кој го најде Кака?), имаат одличен технички директор и секогаш купуваат само она што навистина треба. Види колку играчи купиле во последните 5 години Милан а колку Интер.

Прво сега цената на Ди Натале е двојно повисока и изнесува 15 м ФУНТИ!

Второ, не ви треба Ди Натале? А со повреден Роналдо, надвор од форма Инзаги и патетичен Жила мислите да победувате? Кака и другите од средниот ред ве вадат последниве 3 утакмици. Има да ја зафрк. цела сезона ако не земат напаѓач што е можно порано.

Трето, Ди Натале во последните 3 наптревари има 5 гола... кој од кој поубав. Не се голови кои се погодиле онака на среќа, туку Д. Натале покажува одлична техника слична на онаа на Тоти, одличен шут, одлични додавања. Лошо е што од секогаш играл во слаби тимови но сега е во врвот на формата и има шанса да се докажи во некој од европските гиганти. Има 29 години и сеуште има 2-3 одлични сезони во неговите нозе. Се сеќаваш на Тони? - Тони на 31 замина од Фиорентина и пак игра супер во Баерн.

Така да треба да бидите ПРЕСРЕЌНИ ако успеете да го земите малиот волшебник од Удине.

Фала, пријатно.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Леле се на крај заебват овие од милан. Ако играја како со парма ... му треба психолог
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
БРАВО МИЛАН каква изиграна утакмица ШУПАЦИ се сите неможат ни водството да го издржат :pred:
да му го :drk: на Анчелоти мора ли Броки да го стае да игра кога го има Гуркуф :nerv:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Лелееее, ама ве сјебаа во последна минута ееејјј!!! :pos:

Гледајте на светлата страна, здраво Мурињо :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ако дојде Мурињо ке се врати и Шева :pos::vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Со Палермо на гости не тепате уште повеќе. Не да ве с`скам, ама тоа е ...
Не да ве с`скам, ама ете видите дека бев во право? Мислевте дека ве заебавам ...
Жал ми е, ама тоа е ...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Оддамна ми е јасно дека Жозе е добар тренер. Е сега кога Абрамовиќ реши да игра руски рулер отпуштајќи го тој е слободен. Не верувам дека ќе тргне по стапките на Капело и ќе стане ТВ коментатор. Е саа сите добро знаеме дека Анчелоти е дрво и дека еднаш мора да си оди.
Еден од омилените играчи на Мурињо Дрогба веќе изрази желба да го напушти бродот кој тоне изјавувајќи дека би сакал да направи трансвер во Милан.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не да ве с’ска Дивајн, ама во право беше. :vozbud:

Дивне за прецедник. :boki13:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Абе нека си напушти овој Анчелоти(глупак) мисли кујзнае колку добар тренер е ,
прво нема појма од трансвери
второ гледа не му иде со еден напаѓач стај два
трето кој е тој тренер што ќе го пушти Броки да игра а Амброзини на клупа :nesvest: ???(Анчелоти)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
И да погинеш колку можеш ќе се спасеш :pos2: :pos:

Не без с'кање шо би рекла една особа од погоре стварно стегнете се оти тонете у лигава....имате гром играчишта така да би требало барем од наредната утакмица да рипнете за 3 бода на табелата!!!

:smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
абе и прошлата сезона имавме лош старт ама освоивме ЛШ + само 6 бода ни бега првиот на табелата(Рома) и секоја сезона ќе имаме лош старт дур е Анчелоти на клупа ...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ajde ajde, ke mi dokazeme koj sme nie. Nema da dozvolime nikoj da ne ismejava. Doprva doaga ona vistinskoto.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ajde ajde, ke mi dokazeme koj sme nie. Nema da dozvolime nikoj da ne ismejava. Doprva doaga ona vistinskoto.
Коки, што сакате правите, над Јуве не доаѓате ...
И не се трудете да ми се контрате ... да не ве с`скам пак, в ред?:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom