Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас гледав прво полувреме само, Милан доминираше имаше неколку шанси не баш конкретни, Амброзини од чиста позиција промаши шутираше со лева место со десна, Инзаги погоди статива и од 7-8 метри шутираше во голманот сам. Цело полувреме Милан ја имаше контролата, Парма една полушанса полушанса ќе имаа за малце ама беше офсајд. Немом да коментирам за второто полувреме пошто не го гледав. Дека Парма беше појака то потешко, ама Милан требаше да дат уште еден гол да го решат натпреварот. Незнам шо да кажам изненаден сум од резултатот, мораше едноставно да победат. Се нервирам, ама не можам да посочам вина конкретно на некој.

А Влатче пиле не скокај ти со Рома по многу ќе видиме на крајо дали има шанси или не 4 кола се поминати само. Фаќа ремитисо одвреме на време, битно е да не фати губинелата па да се чудиме тогаш. Ко ќе се врати Роналдо ќе биди сосема поинаку, а и Пато ќе се најди од Јануари.

П.С. На навивачите на Милан ќе му речам само со помалку нервозни изјави тука. Никој не е крив срање се дешава, нејќам појќе вреѓање на играчи да слушнам. Тие се, такви се ако не ти чинат не ги гледај.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Јас гледав прво полувреме само, Милан доминираше имаше неколку шанси не баш конкретни, Амброзини од чиста позиција промаши шутираше со лева место со десна, Инзаги погоди статива и од 7-8 метри шутираше во голманот сам. Цело полувреме Милан ја имаше контролата, Парма една полушанса полушанса ќе имаа за малце ама беше офсајд. Немом да коментирам за второто полувреме пошто не го гледав. Дека Парма беше појака то потешко, ама Милан требаше да дат уште еден гол да го решат натпреварот. Незнам шо да кажам изненаден сум од резултатот, мораше едноставно да победат. Се нервирам, ама не можам да посочам вина конкретно на некој.

А Влатче пиле не скокај ти со Рома по многу ќе видиме на крајо дали има шанси или не 4 кола се поминати само. Фаќа ремитисо одвреме на време, битно е да не фати губинелата па да се чудиме тогаш. Ко ќе се врати Роналдо ќе биди сосема поинаку, а и Пато ќе се најди од Јануари.

П.С. На навивачите на Милан ќе му речам само со помалку нервозни изјави тука. Никој не е крив срање се дешава, нејќам појќе вреѓање на играчи да слушнам. Тие се, такви се ако не ти чинат не ги гледај.
I jas isto mislam sekoj moze da ima losa nokj, ama mora da kazam deka Broki malku me nervira so se filmat , ama to e so e nas sie:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
I jas isto mislam sekoj moze da ima losa nokj, ama mora da kazam deka Broki malku me nervira so se filmat , ama to e so e nas sie:)

Незнам за второ полувреме, ама во прво не напрај ништо лошо. Не е најдобриот играч на светот ама за замена добар е.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ееее ако не тепавме дома со Парма(млекарите) што ќе биде на гости со Палермо(сицилијанци) :vozbud: ? ? ?
Со Палермо на гости не тепате уште повеќе. Не да ве с`скам, ама тоа е ...
А за тие што изгубивте во кладилница ... од кај идејата да пишите 1 за Милан?:podsmev:
Не ми се фрлајте, морам да ви се подсмеам малку ...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.573
ехеехе Јок бе какво фрлање изгубија што изгубија не ми е јасно како ни зашто до тој момент немаа Парма никаква шанса за гол...Броки грешка Емерсон(изгубен) тоа е немам објаснување....Него ти Дивајн еве вака Бјанконерица кажи како се осеќаш повторно на Телмаsd...и дали мислиш дека догодина ке гледаш МТВ во вторник и среда...онака со кефsd
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ако кривиме некој за голот то треба да биди Неста, Реџиналдо го напрај магаре. Сега гледав хајлајтс и Милан имаја уште неколку 100% шанси, среќа се нема то е. Пак ќе речам не беше играта толку загрижувачка колку резултатот и со помизерна игра Милан знаел да победи.

П.С. Пејо не изгуби Милан туку играше нерешено, а Дивајн Јувентус е тој шо загубе дома претходното коло и истотака губеше 2 пати по ред од Милан во Август. Така да уживај и прашај ги сонавивачите од Јувентус да ти објаснат некои работи (шеп шеп .... Интер се тие шо треба да ги мразиш)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.573
Се занесов мада за мене ова е како пораз...sd Па и не беше се така лошо потегот на Амброзини ме одлепи од земја,Одо беше многу добар исто,оној мисирон Бонера ретко правеше грешки една-две а и не беа некои големи какви што си занеше да прави порано,најслаба карика пак беше Џилардино и пак ке речам најголемо засилување летово ке беше ако го продадеа него....тоа е
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако кривиме некој за голот то треба да биди Неста, Реџиналдо го напрај магаре. Сега гледав хајлајтс и Милан имаја уште неколку 100% шанси, среќа се нема то е. Пак ќе речам не беше играта толку загрижувачка колку резултатот и со помизерна игра Милан знаел да победи.

П.С. Пејо не изгуби Милан туку играше нерешено, а Дивајн Јувентус е тој шо загубе дома претходното коло и истотака губеше 2 пати по ред од Милан во Август. Така да уживај и прашај ги сонавивачите од Јувентус да ти објаснат некои работи (шеп шеп .... Интер се тие шо треба да ги мразиш)
Шеп шеп ... никого не мразам ако не па, а и аман оставете да напишам некогаш нешто без да ми се обесите на врат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Овој старт на сезоната ме потсеќа на прошлата сезона , и прошлата сезона тепавмо првата утакмица 2-1 против Лазио а потоа све нерешени и изгубени , и бевме доле на табелата ама Анчелоти не е Мурињо 3 пути не изуграл како што треба па да го напушти клубот , остана со нас до крај , и не направи шампиони ...
п.с. Ист стар ист завршеток :smir: ... а знаете каков беше завршетокот на Милан ...
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Овој старт на сезоната ме потсеќа на прошлата сезона , и прошлата сезона тепавмо првата утакмица 2-1 против Лазио а потоа све нерешени и изгубени , и бевме доле на табелата ама Анчелоти не е Мурињо 3 пути не изуграл како што треба па да го напушти клубот , остана со нас до крај , и не направи шампиони ...
п.с. Ист стар ист завршеток :smir: ... а знаете каков беше завршетокот на Милан ...
Pocit!!!
Golemite timovi znaat koga i kako da izigraat i sekogas stojat na vrvot.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Де бре... Што ако Милан изигра нерешено? Не ги знаете 10-те Миланови заповеди?

Еве ви една...
Не се нервирај кога губи Милан... Само им попуштаме :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Livorno-Inter 2-2
Roma-Juventus 2-2
имаме среќа што овие утакмици завршија нерешено тоа ни одговара ...
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Шеп шеп ... никого не мразам ако не па, а и аман оставете да напишам некогаш нешто без да ми се обесите на врат.
Ако мислиш дека ќе постираш во Фан клуб и никој нема да ти се закачи за врат, комплетно погрешно си го сватила навивањето. Поентата е да го браниш својот клуб во секој момент и нерационално да одговараш на провокации.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom