Фан Клуб: Манчестер Сити

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Milanez`, 2 јануари 2008.

 1. Анноун

  Анноун Гостин

  Слават титула , кај се . Да не треба на форум да седат на ваков ден.
   
  На Dimitar171 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. juve_persempre

  juve_persempre ▐ I am VIKING▐

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  83
  Заслужено ке биде Ситу да биде Шампион ;)
   
 3. Johnny Tran

  Johnny Tran You OK, Freckles?

  Член од:
  25 јануари 2011
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  1.362
  Иди Сити :)
   
 4. Born to be Rossonero

  Born to be Rossonero

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  2.371
  Допаѓања:
  1.282
  Честитки за титулата!
   
 5. Samurai Jack

  Samurai Jack Penspinner

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  3.602
  Допаѓања:
  8.651
  Заслужена победа, секоја чест :)
   
 6. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  11.066
  Допаѓања:
  13.408
  Фановите на Манчестер Јунајтед

  [​IMG]


  Највише у моментов ми е жал за навијачите на Арсенал, сигурно ја спремиле сликата на која се смеат Артета и Бенајун на слоганот "I came to City to win titles" за Самир Насри !!
   
 7. Pimp017

  Pimp017

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  35
  Освоји Сити,добра утакмица са QPR , ама Сити има играчи добри
   
 8. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.935
  Најсмешно е што навивачите на Јунајтед ги викаат платеници на Сити, а имаат најскапо платен тренер на клупа и цела историја имале најголем буџет и најбогата екипа од сите други во ПЛ.

  Честито Сити заслужено
   
  На Dimitar171 и POSTAROT им се допаѓа ова.
 9. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND Гостин

  mi napravi keif city
   
 10. Hurin

  Hurin Pokerface bastard

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  7.723
  Допаѓања:
  12.169
  честитки за навивачите на милан :)
   
 11. Prof.Dr.Beckett

  Prof.Dr.Beckett

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  2.654
  Допаѓања:
  80
  честито титула
   
 12. Максимм

  Максимм

  Член од:
  16 октомври 2011
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  407
  Ај честито . . нека плачат фановите на јунајтед сега. . :)
   
 13. Hurin

  Hurin Pokerface bastard

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  7.723
  Допаѓања:
  12.169
  чекај нели имаше еден фан на сити овде ???
  знам нешто во потпис имаше
  City with the power of the blue moon we will win the league ?? :D
  честитки до него
   
  На POSTAROT му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.809
  Допаѓања:
  7.391
  Ајде нека ни е честито на навивачите на Милан! :vozbud:
   
  На Сутлијаш му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tutor

  Tutor

  Член од:
  15 март 2010
  Мислења:
  4.782
  Допаѓања:
  3.860
  Честитки , позаслужена титула здравје. И секако нај инфаркт завршница на едно првенство во последните 2-300 години:)
   

Сподели преку: