Фан Клуб: Манчестер Сити

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
парите го вртат светот тоа е тоа.
вчера го зедоа робињо, во јануари можат а и сигурен сум дека ќе земат уште квалитетни играчи.
ние може само да си посматраме.

п.с. се појави некој фан на сити???
 
В

Вори

Гостин
Мразам кога се повторувам , али чисто информативно , Челзи како станаа голем светски клуб , еден од најдобрите во Европа ?! :toe:
Ај добро жити се,Абрамович не дава по 250 милиони за играч!!Најскап играч Челси што го зеде од ерата на Абрамович е Дрогба 29 милиони.Затоа има разлика помеѓу Сити и Челси!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Ај добро жити се,Абрамович не дава по 250 милиони за играч!!Најскап играч Челси што го зеде од ерата на Абрамович е Дрогба 29 милиони.Затоа има разлика помеѓу Сити и Челси!!!
Чекај , уште не дале , а и нема шанса Рони да оди во Сити , си се изјасни он дека сака еден ден дресот на Реал да го носи . Без оглед на големата сума. т.е. огромната сума , сигурно дека Манчестер Јун . не би го продале својот најдобар играч на градскиот ривал , т.е. на клуб од исто првенство . Уште од сега паѓа во вода оваа идеја за носењето на Роналдо во Манчестер С. .
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ај добро жити се,Абрамович не дава по 250 милиони за играч!!Најскап играч Челси што го зеде од ерата на Абрамович е Дрогба 29 милиони.Затоа има разлика помеѓу Сити и Челси!!!
Шевченко колку пари го зедоа ?
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Да Шевченко е најскапиот играч воопшто што го купил Челзи
 
В

Вори

Гостин
Не знам не ми текнува сега,знам дека тука некаде беше иста сумата како за Дрогба:toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Шевченко од Милан во Челзи премина за 46.5 милиони евра. Така да не е воопшто блиску до цената на Дрогба.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Шевченко од Милан во Челзи премина за 46.5 милиони евра. Така да не е воопшто блиску до цената на Дрогба.
Односно 31 милион фунти,два повеќе од Дрогба.Сега тој трансфер е надминат со трансферот на Робињо.Инаку многу ме нервираат вакви фудбалери што играат само кога ќе видат пари.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај за Манчестер Сити дискутирајте ако можит...
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Абе типците го барат и Кристиано за во втор преоден рок... даваат 135 милионии:vozbud::vozbud:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
hah brat navivam vejce 3 sezoni so da pravam .. chelsea gi mrazam od cela dusha arsenal da ne pram maubet ... i si navivam za poslabive ekipi a posebno za Man City(koja ne e slaba momentalno :D)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Шо е ова бе одма набија комплекс некој од Сити почнаа да ги нарекуваат Харчестер Сити,да спомнуваат навивачи......јбг тоа е реалноста почна да се сере на големо а видат дека може да бидат загрозени нивните тимови па и пред раце да им се зимаат играчи
Еве јас си признавам симпатичен ми е тимов уште пред да дојдат Дубаи гајс:toe: а причината за тоа (с)е:Харт,Шмајхел,Ричардс,Онуоха,Забалета,Саиседо,Џонсон,Фернандес,Стариџ(Стјуриџ како и да е),Кастиљо,Ајрланд,Божинов,Жо,Компани а сега и Робињо и поискусните Елано,Петров,Дан,Филипс,Васел и тн.....Сити имаа(т) потенцијал за 2-3 години да засенат еден тим од големата четворка
Јбг сеа луѓето си имат пари и сакат да вложуваат и да бидат горди на тоа што го вложуваат и јас кога би имал јака пара би вложил во спортот
А инаку за фановите нормално дека ќе ги има ако не одма ама за 2-3 години ќе ги има у голема бројка
Него Даворе кажи ми ти кога го засака Челзи:jaj:
Едит:За Роналдо не верувам да дојде ама може да земат многу јаки млади играчи а и некои поискусни ѕверови
 
В

Вори

Гостин
Шо е ова бе одма набија комплекс некој од Сити почнаа да ги нарекуваат Харчестер Сити,да спомнуваат навивачи......јбг тоа е реалноста почна да се сере на големо а видат дека може да бидат загрозени нивните тимови па и пред раце да им се зимаат играчи
Еве јас си признавам симпатичен ми е тимов уште пред да дојдат Дубаи гајс:toe: а причината за тоа (с)е:Харт,Шмајхел,Ричардс,Онуоха,Забалета,Саиседо,Џонсон,Фернандес,Стариџ(Стјуриџ како и да е),Кастиљо,Ајрланд,Божинов,Жо,Компани а сега и Робињо и поискусните Елано,Петров,Дан,Филипс,Васел и тн.....Сити имаа(т) потенцијал за 2-3 години да засенат еден тим од големата четворка
Јбг сеа луѓето си имат пари и сакат да вложуваат и да бидат горди на тоа што го вложуваат и јас кога би имал јака пара би вложил во спортот
А инаку за фановите нормално дека ќе ги има ако не одма ама за 2-3 години ќе ги има у голема бројка
Него Даворе кажи ми ти кога го засака Челзи:jaj:
Едит:За Роналдо не верувам да дојде ама може да земат многу јаки млади играчи а и некои поискусни ѕверови
Челси го засакав од доаѓањето на Абрамович 2003 година,а пред тоа навивав само за Партизан.И што сеа?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сега ќе си размените мсн на профили и ќе продолжите таму со муабетот.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Добра одлука Сити да испрати понуда до Роналдо, ама Јунајтед да го продаде својот најдобар фудбалер на својот гратски и омразен меѓу фановите ривал едноставно не е можно.:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom