Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Остана уште некој негативен рекорд за рушење?? Инаку, барем во нешто бевме први од 32 екипи, во примени голови. Туку толку неспособни и тука не сме чисто први, делиме со Антверпен :pos: Сакед ин д морнинг?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Очобол, мака ми е кога ги глеам како се мачат на терен, мака ми е да ги глеам како губат, мака ми е секоја сезона исто срање, што е следно, сакнување на ЕТХ и вртење круг?
 
Член од
13 август 2023
Мислења
526
Поени од реакции
1.228
Тоа е тоа, ќе гледаме реприза од 2018, ист период, исто после утакмица на Енфилд...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Остана уште некој негативен рекорд за рушење?? Инаку, барем во нешто бевме први од 32 екипи, во примени голови. Туку толку неспособни и тука не сме чисто први, делиме со Антверпен :pos: Сакед ин д морнинг?
В понеделник сабајле ваљда :unsure:.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
526
Поени од реакции
1.228

Никогаш не сум бил за менување на менаџер, ама кога ќе го видам и Тен Хаг колку е изгубен во последно, не гледам што би правел повеќе тука. Performance was very good?? Сериозен е? 1 шут во гол имавме цела утакмица, и 0 конкретни шанси.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235

Никогаш не сум бил за менување на менаџер, ама кога ќе го видам и Тен Хаг колку е изгубен во последно, не гледам што би правел повеќе тука. Performance was very good?? Сериозен е? 1 шут во гол имавме цела утакмица, и 0 конкретни шанси.
И јас сум против негова промена со надеж дека може да ги промени работите, ама овие изјави не се за поздравување и само го влечи гневот кон себе.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Нека лета Тен хаг сам си го ископа гробот.
Али исто така мора да се изритаат кртовите.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
отиде сезоната шо отиде... шо мислите дека ќе се смени ако го сменат Тен Хаг?? ќе дојде некој и магично ќе направи фудбалери од овие паразити!? неталентирана, препотентна и уфилмана багра се собрани.. јас сум прво да се избркаат пола играчи и на крај Тен Хаг ако треба нека лета и он....ама ти да го шутнеш тренерот и на следниот да му оставиш ликови шо не би играле ни во Испвич и да очекуваш чуда е нереално...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
отиде сезоната шо отиде... шо мислите дека ќе се смени ако го сменат Тен Хаг?? ќе дојде некој и магично ќе направи фудбалери од овие паразити!? неталентирана, препотентна и уфилмана багра се собрани.. јас сум прво да се избркаат пола играчи и на крај Тен Хаг ако треба нека лета и он....ама ти да го шутнеш тренерот и на следниот да му оставиш ликови шо не би играле ни во Испвич и да очекуваш чуда е нереално...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Многу фрки направи Тен хаг а за тоа дека примадоните треба да летаат нема сомнеж, е сега по кој редослед ич не ми е битно.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Нека лета Тен хаг сам си го ископа гробот.
Али исто така мора да се изритаат кртовите.
Колку менаџери летаа до сега?! Што се смени?! Ништо нели?! Не дека немал грешки ама земете ги играчите што денес играат а утре не играат, сега се на клоца во јануари и нов тим со тие пари

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.690
Поени од реакции
7.273
Колку менаџери летаа до сега?! Што се смени?! Ништо нели?! Не дека немал грешки ама земете ги играчите што денес играат а утре не играат, сега се на клоца во јануари и нов тим со тие пари

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Бајо и ја го бранев али премногу глупости направи. Зошто е стартер Скот што придонес има за тимот? Дали Скот ни го подобрува квалитетот на тимот? Или што ќе даде некој гол па ај пушти го нека игра ќе опне некоја на среќа.
Некои играчи требаше одамна да ги седне на клупа, он си ги пушташе скоро пола сезона стартери, додека они си шпартаа по теренот и не се замараа.
Тоа што ги утна трансферите не се замарам нема менаџер што нема утнато трансфер.
Дефинитивно нема да ги пуштам примадоните да продлжат, како што реков не ме интересира редоследот, битно ми е да се исчисти клубот од просеци, мрзи и вечни таленти.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
231
Поени од реакции
296

Никогаш не сум бил за менување на менаџер, ама кога ќе го видам и Тен Хаг колку е изгубен во последно, не гледам што би правел повеќе тука. Performance was very good?? Сериозен е? 1 шут во гол имавме цела утакмица, и 0 конкретни шанси.
Реално утакмицата вчера немаше никаков императив после 60та минута или кога и да падна голот во Копенхаген, нашите шанси се изгубија уште во Копенхаген кога успеавме да киксаме со два гола предност, тој кажал веројатно мислејќи одделно вчерашниот меч дека му изгледал добро зошто е свесен кое е нивото на овие фудбалери,кои фудбалери играа колку и кои му се повредени и сл. А како ние ќе го сфатиме тоа е друго 20, и самиот тој веројатно ни во најлошите соништа не замислил ваков епилог оваа сезона, лани требаше сам да решава трансфери,да дисциплинира да брка фудбалери да има разбирање за секоја нивна глупост, Гринвуд, Санчо,Роналдо, ако нонстоп имаш дупки едноставно сам не можеш, ако додадеме дека пола тим се повреди на почетокот на оваа сезона тој е тотално немоќен без соодветна подржка,јас не сум Тен Хаг аут и имам разбирање, јас сум крлежите аут, зошто имам видено тренери аут,немам видено фудбалери аут.
Да се вратам на ЛШ сезонава, Рашфорд требаше да игра голема улога ако не и најголема,црвен доби ѓубрето кога не требаше а и колку е лош сезонава не лидер за замена не би бил во саглам тим,Бруно е доста лош ако сме реални и на тоа се ако ги додадеме повредите на некој клучни играчи и надвор од форма на трети играчи тоа е резултатот, за жал нема ре-меч.Единствено што му замерив е со таа изјава кога кажа дека бил донесен да победува/освојува бодови а не да игра Ајаксбол,кои освен јас мислам дека има и други што мислеа дека таа игра ќе се пренесе.
Ма да ако размислам можеби и така му имаат кажано да први..
Автоматски споено мислење:

Бајо и ја го бранев али премногу глупости направи. Зошто е стартер Скот што придонес има за тимот? Дали Скот ни го подобрува квалитетот на тимот? Или што ќе даде некој гол па ај пушти го нека игра ќе опне некоја на среќа.
Некои играчи требаше одамна да ги седне на клупа, он си ги пушташе скоро пола сезона стартери, додека они си шпартаа по теренот и не се замараа.
Тоа што ги утна трансферите не се замарам нема менаџер што нема утнато трансфер.
Дефинитивно нема да ги пуштам примадоните да продлжат, како што реков не ме интересира редоследот, битно ми е да се исчисти клубот од просеци, мрзи и вечни таленти.
Да ми простиш ама се понашаш како од вчера да навиваш за Јунајтед,као да он не гледа дека не чини ни Скот не го сакаше ни Мегваер не го сака сега ни Санчо, ете не е он крив што некој одбил 30м за Мектоминеј,што Мегваер не сакал да си оди ќе се борел за место,и на крај не е на него да ги мафта,има таму Муртог/Арнолд треба да средат ќе им дадам ливче со имиња тие не ги сакам и најди и чаре, кого да игра сега? Пука на сите страни ако критикува јавно се лутат ако не критикува лоши одлуки,моментално нема клима а ни услови да направи рез на тимот, се е тоа одговорност на некој над него,незадоволен играч е вирус за цел тим.Подобро тргни го одколку да ти се осветува после, Тен Хаг може да испадне колатерална штета само никако кривец за моменталната ситуација во Јунајтед.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom