Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Или тестираат/спремаат терен за да објават дека е вратен, или има некоја пиздарија нова, за која не знаеме. Одлуката наводно требало да биде соопштена на 4-ти Август.

Од сето ова што излегува, ми делува дека ке го вратат, но ајде, со овие никогаш не си на чисто.
И мене така ми стои. Излегоа со демант за не повеќе од 5 минути, очигледно бил веќе скоцкан.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Или тестираат/спремаат терен за да објават дека е вратен, или има некоја пиздарија нова, за која не знаеме. Одлуката наводно требало да биде соопштена на 4-ти Август.

Од сето ова што излегува, ми делува дека ке го вратат, но ајде, со овие никогаш не си на чисто.
Ќе го вратаат затоа и почна да тренира, да имало друга одлука немаше да го видиме на терен .. Но мене ме загрижува оваа уцена од Мегваер и Баји, добро зошто не ги стават да тренираат со младинците и цела сезона на трибини?? Кој ќе се буни апсолутно никој..
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
според мене за Гринвуд гарант чекаат да помине недела, односно финалето на СП за жени... Англија ќе игра финале со Шпанија и веројатно не сакаат да ги деконцентрираат "лавиците".

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Тепање и фрлање во резерви. Ти ебам серковците шугави. Иако првенствено управата е за ебење.
Ма забрани пристап до терен, нека скапат и он и Мегваја, исплати му плата (пошто мора) ама никој жив да не ги види официјално, само на фејсбуци... Ти'бам пијавиците
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Ќе го вратаат затоа и почна да тренира, да имало друга одлука немаше да го видиме на терен .. Но мене ме загрижува оваа уцена од Мегваер и Баји, добро зошто не ги стават да тренираат со младинците и цела сезона на трибини?? Кој ќе се буни апсолутно никој..
Како ќе го стават Мегваер да тренира со младинци кога треба да донесат замена за него во таква ситуација, а уз информацијата дека пропаднал трансферот негов во Вест Хем, имаше и додатно дека немале доволно време да го продадат и да договорат замена. Мислиш последни саати од трансфер период се, а не дека има уште 15 дена. Едноставно тотално неспособна е управава, пример ти е враќањево на Гринвуд, три месеци не можат да одлучат. Пример ти е Баи на кој му дадоа нов договор, иако не постоеше на терен, од кога дојде е повреден, ама тука пола фан клуб пишуваше дека било топ што му продужиле договор за да не идел без пари. Епа сеа нека плаќаат за да се отарасаат од него. Он и онака ќе биде повреден кај и да отиде, дали у Јунајтед дали у втора бугарска лига, а вака ќе си земе поише пари. Исти случај и со другар му Џонс. Две утакмици нема изиграно во задњиве 5 години, договор му дадоа нов за да не идел без пари.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.684
Поени од реакции
7.270
Ливерпул тргнал по Амрабат нека тактизираат нашиве.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Дојдовме до стадиум од НИ СЕ МОЖЕ, плаќаме се живо диво, рационализираме се што се случуваше во минативе години, за сеа да кењаме по истите. :D

Фестивал од клуб сме и че биди уште долго.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
За играч од 30 милиони да тактизираш цело лето треба да си луд. Сега со Ливерпул во игра цената ќе биде далеку повисока. Мислев дека овој преоден рок ќе биде најдобар во последните 15 год но како што стојат работите наредна Лига на шампиони ќе видеме после 10 години
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
За играч од 30 милиони да тактизираш цело лето треба да си луд. Сега со Ливерпул во игра цената ќе биде далеку повисока. Мислев дека овој преоден рок ќе биде најдобар во последните 15 год но како што стојат работите наредна Лига на шампиони ќе видеме после 10 години
Е па ги лупнаа 50+ милиони на Онана, и сега кубуриме со средината, а и одбраната ја делат 2 повреди (какви што имаше крај на минатата сезона) од крах и крпење со Мегваја. Меч со две острици е Онана. Може да биде топ трансфер и пресвртница за сезонава, без разлика што е голман, а може да биде голем и скап флоп, кој не чини двајца нови играчи.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Е па ги лупнаа 50+ милиони на Онана, и сега кубуриме со средината, а и одбраната ја делат 2 повреди (какви што имаше крај на минатата сезона) од крах и крпење со Мегваја. Меч со две острици е Онана. Може да биде топ трансфер и пресвртница за сезонава, без разлика што е голман, а може да биде голем и скап флоп, кој не чини двајца нови играчи.
Не е проблем Онана друже. Збореме за играч на кој цената му е околу 30 милиона и кој САКА да игра за Јунајтед. 30 ка не треба да се никаков проблем за екипа како Јунајтед особено кога отиде Фред. Проблемот е во управата која не можам да сватам за што всушност тактизира. Ако се почека уште малку не верувам дека ќе остане таа цена, а и самиот играч ќе дигне раце од нас. Лани буквално цело лето се натегавме со Де Јонг кој не сакаше да слушне да заигра за нас.
Еве сега се дозволува едни дебили како Мегваер и Баи да се подебаваат со клубот наместо да бидат испратени со У 18 да тренираат. Мора малку порешително да се настапува
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Нека го враќаат во тим и нека не си играат. Ко небаре решаваат за сериски/масовен убиец ебаго! Има потенцијал за блескава кариера пред себе, не смеат да го пропуштат. Ако не игра кај нас, ќе игра кај некој друг. Не е дека за него е избор: или Јунајтед или се пензионирам од фудбалот!
IMASHE potencijal. Potcenuvash kolku vlijanie situacijava i uste pobitno kolku propustanje godina ipol profesionalen fudbal na najvisoko nivo zaedno so konzistenten trening na istoto nivo ima vlijanie na Grinvud. Koj ti kazuva deka fizicki i mentalno coveceto e spremno da se vrati da igra za tim kako Junajted pred oci na milioni? Ic ne mi se sviga potegov so go vrakaat (100% go vrakaat da ne se lazeme) posto nepotrebno ke bideme PAK pod lupa gledani. Taman se otarasivme od Ronaldo, de gea, za malce i od maguire i sea so nego pak ke mu go tutnat na Erik da se spravuva. Glazers se najgolemoto zlo so se slucilo vo istorijata na fudbalot, situacijava do sea MORASHE da bide reshena. Idioti.
Автоматски споено мислење:

Не е проблем Онана друже. Збореме за играч на кој цената му е околу 30 милиона и кој САКА да игра за Јунајтед. 30 ка не треба да се никаков проблем за екипа како Јунајтед особено кога отиде Фред. Проблемот е во управата која не можам да сватам за што всушност тактизира. Ако се почека уште малку не верувам дека ќе остане таа цена, а и самиот играч ќе дигне раце од нас. Лани буквално цело лето се натегавме со Де Јонг кој не сакаше да слушне да заигра за нас.
Еве сега се дозволува едни дебили како Мегваер и Баи да се подебаваат со клубот наместо да бидат испратени со У 18 да тренираат. Мора малку порешително да се настапува
Majstore od Glejzeri li ocekuvame da bide reshitelni imaat 6 milijardi ponuda za klubot so go kupija za 0$ od nivni pari i 6 meseci si igraat kur tasak :icon_lol: U situacijava ednostavno NE MOZEME da kupime igrac od 30m, nema kesharica vo junajted se potrosija 200 milioni letovo i plus so FFP sme mn blisku do limitot. Realno jas mislam ne e tolku loso so ne go ziame ovoj, Mainoo deteto e zverka i posledno neso so sakam e da go vidam kako globetrotira po pozajmici niz evropa koga mi se cini spremen za prv tim. Poise bi sakal nekoj 8ca so moze da bide cover i za 6.
 
Последно уредено:
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Фан клубот е полн со жени со ПМС. Чудо едно, само се кука и се жали. Лош потег било да го вратат Гринвуд. Каква врска има случајот на Гринвуд со Роналдо, па уште со Де Геа и со Мегваер?

Мајко мила, какво епско тресење глупости.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ова да знаеш се е поради @NomoregameS кој го прогласи Мегваер за еден од најдобрите штопери што играат со топка. А ова беше месец дена откако потпиша за Јунајтед. Од тогаш навака има 8937 клипчиња за Мегваер кај што сее блам и со топка и без топка и било како.
Лага,како и секогаш.
Имам речено дека е добар играч,што кај нас и се покажа како точно,се дур не реши да ја брани сестра му и да стане меме сезоната потоа.
И не кур ме замарај да не влезам у фц Интер да почнам да зборам за Фреди Гуарин мајмуне.
Автоматски споено мислење:

Ниту една екипа нема 100% покриеност на сите позиции со екстра квалитетни фудбалери. Невозможно е тоа да се изведe. Немаат ни Сити ни Арсенал квалитетни десни бекови, Сити нема лев никаков. Тие се играчите на десната страна, ќе мора Тен Хаг да се снаоѓа со нив. Фергусон освојуваше титули со неколку дрва во тимот.
Јасно ми е тоа,не ми се допаѓа што премногу време се трткаме со Дало,имавме преку 10 преодни рока да го смениме,да не зборам дека Трипие беше на тацна,за овој нашиов е Кафу.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Јасно ми е тоа,не ми се допаѓа што премногу време се трткаме со Дало,имавме преку 10 преодни рока да го смениме,да не зборам дека Трипие беше на тацна,за овој нашиов е Кафу.
Ништо посебно не е Трипие, би заглавиле со уште еден просек. Ван Бисака одигра одлично против Волфс, ако игра цела сезона така нема да биде проблем десниот бек. Tреба средината да проигра, затоа што има доволно квалитетни играчи таму, моментално теретот е врз Тен Хаг.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.461
Се чека да се официјализира Ван Де Бек најверојатно за да се тргне по уште еден играч од средината.

Ова одлагање со Амрабат не ми се допаѓа воопшто. Ефтин трансфер е. Гледам дека излегуваат гласини за Гравенбех, за кој Тен Хаг има симпатии. Би разбрал доколку застојот е околу евентуален друг играч кого тренерот повеќе го преферира.

Но ако не донесат никој, не верувам дека Тен Хаг ке е нешто воодушевен од засилувањата во среден ред. Пак презависни од здравјето на Касемиро, кој веќе не се подмладува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom