Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Пфф ја коа зборев за добро е интервјуто тука некои ми цицаа од оноа та.ете ви сега
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Пфф ја коа зборев за добро е интервјуто тука некои ми цицаа од оноа та.ете ви сега
Продажба се збори веќе половина година. Она што изненадува е јавното соопштение дека се во состојба и да го продадат клубот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Се збори точно, доаѓа јавно истиот 8ен кога го отпуштаат Роналдо, по интервјуто шо го даде
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Се збори точно, доаѓа јавно истиот 8ен кога го отпуштаат Роналдо, по интервјуто шо го даде
Викаш дека заради Роналдо, кој во интервјуто рече дека никогаш не се сретнале, решиле да го продадат клубот?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
евреите молзеа додека имаше млеко за молзење... сеа изгледа намирисаа дека полека почнува да секнува млекото па ќе кешираат... како шо се пишува по твитер од релевантни извори Манчестер неофицијално е на продажба веќе со месеци, нормално за цената шо ја сакаат евреите... е сеа изгледа се исплашија дека другиве евреи од ливерпул ќе искешираат пред нив и ќе им ги "украдат" потенцијалните инвеститори па отидоа public...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Да ве прашам само нешто, сигурни сте дека следните газди ќе даваат толку пари за трансфери како овие? Да не заборавиме, Јунајтед во последните 10 години има потрошено помалку пари само од Сити на трансфери, и тоа минимална е таа разлика.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Да ве прашам само нешто, сигурни сте дека следните газди ќе даваат толку пари за трансфери како овие? Да не заборавиме, Јунајтед во последните 10 години има потрошено помалку пари само од Сити на трансфери, и тоа минимална е таа разлика.
Ти дрвен адвокат да не си им или те плаќаат што им лижеш дупе?
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Ти дрвен адвокат да не си им или те плаќаат што им лижеш дупе?
Јас поставив логично и рационално прашање. Ти ако си несаглам има лудници во Македонија.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Да ве прашам само нешто, сигурни сте дека следните газди ќе даваат толку пари за трансфери како овие? Да не заборавиме, Јунајтед во последните 10 години има потрошено помалку пари само од Сити на трансфери, и тоа минимална е таа разлика.
А ти сигурен ли си дека ГАЗДИТЕ ги дадоа овие пари ?

За твоја информација Глејзери имат дадено 0 ( нула ) евра од нивниот џеб, а имат земено милјара ипол. Се што Јунајтед платил за нови играчи се е тоа од клубот што генерира..

Инаку Глејзери сакале некој друг да финансира изградба на стадионот и некој други работи и без да имаат право на глас односно пак Глејзери да го имат главниот збор, се зборува дека со месеци барале партнер но залудно ..

За нови сопственици се споменуват шеикот од Дубаи , Џим Ратклиф од Англија и Мукеш Амбани од Индија.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
А ти сигурен ли си дека ГАЗДИТЕ ги дадоа овие пари ?

За твоја информација Глејзери имат дадено 0 ( нула ) евра од нивниот џеб, а имат земено милјара ипол. Се што Јунајтед платил за нови играчи се е тоа од клубот што генерира..

Инаку Глејзери сакале некој друг да финансира изградба на стадионот и некој други работи и без да имаат право на глас односно пак Глејзери да го имат главниот збор, се зборува дека со месеци барале партнер но залудно ..

За нови сопственици се споменуват шеикот од Дубаи , Џим Ратклиф од Англија и Мукеш Амбани од Индија.
Како бе ги знаете толку точно овие работи, колку пари дале од џеб, колки извадиле од клубот, колку ќе биде буџетот за трансфери, чудо едно? Јас сум сигурен дека ни Глејзери не ги знаат овие податоци толку прецизно колку што вие неколку експерти тука во фан клубот ги знаете.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Како бе ги знаете толку точно овие работи, колку пари дале од џеб, колки извадиле од клубот, колку ќе биде буџетот за трансфери, чудо едно? Јас сум сигурен дека ни Глејзери не ги знаат овие податоци толку прецизно колку што вие неколку експерти тука во фан клубот ги знаете.
Па имаше извештај пред некое време, мислам дека ко беше активно продавањето на Челзи за тоа колку сопствениците инвестирале во клубовите.

Јунајтед и Арсенал беа со по една нула. Глејзери освен за купувањето на клубот, немаат инвестирано друго, затоа се пред распаѓање било.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom