Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Викаш дека заради Роналдо, кој во интервјуто рече дека никогаш не се сретнале, решиле да го продадат клубот?
Еден нели многу битен момент,дека никогаш не се сретнале, тоа што кажа дека клубот е останат на тоа ниво као кога бил 21 година тоа нема врска, тоа што кажа дека не се вложува во инфраструктура тоа не е битно битно не се запознал со Џоел факинг Глејзер, и на крај не е битно што се збори битно е кој збори. Ви се допаѓало тоа или не продажбата на Јунајтед доаѓа во ист ден со отпуштањето на Роналдо, по интервјуто во кое го прикажа лицето на управата на Јунајтед, за кое ниту една легенда не собра храброст да прозбори оти парите им беа поважни. Тоа е се што треба да се научи од последните случувања во клубот.
Автоматски споено мислење:

Да ве прашам само нешто, сигурни сте дека следните газди ќе даваат толку пари за трансфери како овие? Да не заборавиме, Јунајтед во последните 10 години има потрошено помалку пари само од Сити на трансфери, и тоа минимална е таа разлика.
Пред се преплатени играчи, каде што цената на играч за друг клуб беше една а за Јунајтед дупла, и тоа е грешка на управата оти еднаш Вудвард излезе со една многу јака изјава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.689
Поени од реакции
7.271
Море цреп прашање до тебе во што вложија Газдите освен во трансфер?
Го обновија ли стадионот кој беше најдобар и најмодерен во Англија кога го купија клубот?
Дали вложиа во академијата која исто беше најдобра во Англија?
Дали вложија во тренинг кампот кој исто така?
Трансфери мораа да фрлаат пари ако се слчни не се глупи и во нив не вложија свои пари туку пари од клубот.
Го купија клубот го ставија во долгови и ги дуплираа истите.
Се што правеа беше за профит ниту една одлука не е донесена за развивање, модернизирање или било какво подобрување на клубот.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Еден нели многу битен момент,дека никогаш не се сретнале, тоа што кажа дека клубот е останат на тоа ниво као кога бил 21 година тоа нема врска, тоа што кажа дека не се вложува во инфраструктура тоа не е битно битно не се запознал со Џоел факинг Глејзер, и на крај не е битно што се збори битно е кој збори. Ви се допаѓало тоа или не продажбата на Јунајтед доаѓа во ист ден со отпуштањето на Роналдо, по интервјуто во кое го прикажа лицето на управата на Јунајтед, за кое ниту една легенда не собра храброст да прозбори оти парите им беа поважни. Тоа е се што треба да се научи од последните случувања во клубот.
Па ни Роналдо не собра храброст да зборува за то дури му одеше :icon_lol: , виде дека е небитен и одма инфраструктурата, готвачите и што ти не. А дека никој не критикувал не е точно, Рагник јадеше скоро на секоја прес конференција за состојбата на клубот.

Навивачите простестираја и дури избркаја потенцијален спонзор, така да маченикот Роналдо ништо не направи што претходно не било направено или не се знаеше. Само стана уште поголем сељак во очите на навивачите, и херој во очите на пар индонезијци и амеби ко тебе.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Ќе ги видиме следните газди. Ако некој воопшто се нафати да го купи клубот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па ни Роналдо не собра храброст да зборува за то дури му одеше :icon_lol: , виде дека е небитен и одма инфраструктурата, готвачите и што ти не. А дека никој не критикувал не е точно, Рагник јадеше скоро на секоја прес конференција за состојбата на клубот.

Навивачите простестираја и дури избркаја потенцијален спонзор, така да маченикот Роналдо ништо не направи што претходно не било направено или не се знаеше. Само стана уште поголем сељак во очите на навивачите, и херој во очите на пар индонезијци и амеби ко тебе.
Ајде цитирај ми една изјава на Рагник кај што дирекно критикувал како Роналдо сега, ти ако можеш да излезеш од кутијата у која што си ќе сфатиш дека двата случаи се различни и не стојат во иста реченица, Рагник кажа му требаат 10фудбалери и доби отказ, Роналдо искритикува се живо и доби отказ тоа е само заедничко, да речеме у право си повеќе Роналдо од Глејзери, Јунајтед како клуб е друга работа,клубот ми е над играчите, сакањето да се стават газдите и клубот на исто ниво па демек ако се согласуваш со Роналдо си против МЈ е булшит.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.467
Џими се откажа, освен ако не е некоја заткулисна игра. Се ми мириса дека ке биде пак некој американски конзорциум. Возот со Саудијциве отиде пред 2-3 години.
Изгледа дека сепак не...

 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Типот е фан на клубот по сум за него одколку за арапи.
Се е тоа во ред ама ќе му требат најмалку 5 милјарди да го купи Јунајтед ќе му треба барем уште 3 да инвестира во тренинг центри , стадион играчќи кадар итн итн тоа е премногу само за еден човек и сигурно не е ненормален да потроши све за Јунајтед. Нас навеќе ни одговарат арапите што и они незнаат колку пари имат и ќе се натпреваруваат со другите арапи кој подобар клуб има а тоа значи инвестирање ..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.467
Се е тоа во ред ама ќе му требат најмалку 5 милјарди да го купи Јунајтед ќе му треба барем уште 3 да инвестира во тренинг центри , стадион играчќи кадар итн итн тоа е премногу само за еден човек и сигурно не е ненормален да потроши све за Јунајтед. Нас навеќе ни одговарат арапите што и они незнаат колку пари имат и ќе се натпреваруваат со другите арапи кој подобар клуб има а тоа значи инвестирање ..
Не верувам дека ке биде под 6. Миљарда чинеше стадионот на Тотенхем, од нула. На Олд Трафорд му треба реновирање. Сити направи страшен тренинг комплекс за околу 300 милиони.

За овој британецов се збори дека носи одлуки со ладна глава, бизнис пред пасија. Ако го купат клубот Арапите, тогаш има да истурат брдо пари.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.689
Поени од реакции
7.271
Се е тоа во ред ама ќе му требат најмалку 5 милјарди да го купи Јунајтед ќе му треба барем уште 3 да инвестира во тренинг центри , стадион играчќи кадар итн итн тоа е премногу само за еден човек и сигурно не е ненормален да потроши све за Јунајтед. Нас навеќе ни одговарат арапите што и они незнаат колку пари имат и ќе се натпреваруваат со другите арапи кој подобар клуб има а тоа значи инвестирање ..
Малку повеќе инаку, имаме скоро 1 милјарда долг тоа нема да се рачуна у цената на клубот најеројатно ќе ја наследи новиот газда али сепак сум за нанвивач на клубот. Аврамович да го спомнам не дека беше фан на клубот ама гледаше клубот да му е успешен а секако имаше помалку пари и од газдите на Сити и од газдите на ПСЖ
Не дека ми смета ако новите газди се арапи не се змарам бирно ми е да ги набркаме вампирите од Америка.

ПС Лично јас би бил повеќе за систем каде ќе има fan ownership како што е во Баерн, според мене тоа би било најидеално за подобрување на клубот али исто и најтешко за реализација.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Малку повеќе инаку, имаме скоро 1 милјарда долг тоа нема да се рачуна у цената на клубот најеројатно ќе ја наследи новиот газда али сепак сум за нанвивач на клубот. Аврамович да го спомнам не дека беше фан на клубот ама гледаше клубот да му е успешен а секако имаше помалку пари и од газдите на Сити и од газдите на ПСЖ
Не дека ми смета ако новите газди се арапи не се змарам бирно ми е да ги набркаме вампирите од Америка.

ПС Лично јас би бил повеќе за систем каде ќе има fan ownership како што е во Баерн, според мене тоа би било најидеално за подобрување на клубот али исто и најтешко за реализација.
Мислам оти долгот ќе се рачуна во целокупната цена, така нешто се најавува..

Сега е време арапите да загризат, сепак станува збор за Јунајтед а не за Вотфорд. Само американец да не е ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom