Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Вчера го гледав прв пат (освен на јутјуб) не ми остави никаков впечаток. Ама затоа имат еден кореец е ваљда, Хванг. Дечкото е прав Сон. Изгази вчера, го имаше секаде. Полушпиц игра мислам. Исто имаат еден многу добар црнец во средина, Мвепу.
Халанд ништо посебно, но сепак е 19 години така да не би му судел од еден меч.
Одлично тактички го стиши Клоп, вчера беше доста тивок.Сепак е 19годишен и има мноогу за учење, пред се во контрола на топка, на моменти многу сопнат ми личи.Ми се свиѓа што има добри предиспозиции и може да биде страшен играч + е карактер.Има добра левица, може и на десно крило да се прекоманда :D

ПС: Имало 40 скаути од цела Европа за него, меѓу кои и Марсел Боут, главниот скаут на Манчестер Јунајтед.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Освен Депај и Блинд не ми текнува некој да сме земале од таму. А ни еден од двајцата не е класа играч па да кажеме не вирееле кај нас па подоцна изгазиле во голем клуб.
Битнер беше од таму исто така.
Не ми беше зборот дека подоцна изгазиле во голем клуб, туку дека не го достигнаа својот потенцијал кај нас. Така и со Беек и Зијех/ш. Перспективни играчи, ама „can they live up to the expectations?“ е прашањето.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Битнер беше од таму исто така.
Не ми беше зборот дека подоцна изгазиле во голем клуб, туку дека не го достигнаа својот потенцијал кај нас. Така и со Беек и Зијех/ш. Перспективни играчи, ама „can they live up to the expectations?“ е прашањето.
Го заборавив овој. :D
Битнер дојде како тотален анонимус. Од овие само Депај се сметаше за голем талент, иако ние си правевме филмови и за Блинд дека е новиот Керик а оној Класи новиот Сколс. : D

Реално Де Бек и Зијеш се многу подокажани во моментот заразлика од овие до пред доаѓањето во Јунајтед. Обично холанѓани/играчи од хол.лига се снаоѓаат во Англија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.540
Поени од реакции
62.422
Хмм, можеби се лажам, ама Халанд не ми изгледа како брз играч. Го гледав вчера и немаше некоја шанса да покаже дека е брз со топка.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Да го купиш Халанд, откако си го продал Лукаку со објаснување дека не се вклопува во стратегијата што сакаш да ја играш, е тотална глупост. Тогаш признаваш или дека си слеп и не гледаш дека се ист тип на играч, или признаваш дека си ги правел фановите глупи со вадење на објаснувања по кои мочаш 6 месеци покасно.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да го купиш Халанд, откако си го продал Лукаку со објаснување дека не се вклопува во стратегијата што сакаш да ја играш, е тотална глупост. Тогаш признаваш или дека си слеп и не гледаш дека се ист тип на играч, или признаваш дека си ги правел фановите глупи со вадење на објаснувања по кои мочаш 6 месеци покасно.
Во што се исти Халанд и Лукаку, па да доаѓаш до вакви заклучоци?

ПС: Лукаку е продаден со изговор дека не му се седи, а не дека не се вклопувал.Мислам и Лукаку самиот си призна, нема зошто да измислуваме.
Автоматски споено мислење:


 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Таман да се прошири малку ростерот на достапни играчи за зимскиов период кога е клучно да се одржи чекорот во борба за топ 4.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само јас ли мислам дека средина е поприоритетно од офанзивец (не дека би се лутела за второто)? Матиќ веќе не го ни сметам за играч, што ако се вратил на тренинг, издишан е комплетно.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Само јас ли мислам дека средина е поприоритетно од офанзивец (не дека би се лутела за второто)? Матиќ веќе не го ни сметам за играч, што ако се вратил на тренинг, издишан е комплетно.
Со одличново вклопување меѓу Рашфорд-Марсиал-Џејмс последниов период некако ме "мами" да кажам дека зимава не ни е потребно првотимско решение за тие позиции. Фали играч за 10ка, но со враќањето на Погба мислам дека би се снашол за таа улога. Повеќе би бил за солидна бекап опција за тие позиции, зошто реално од клупа немаме профил на играчи кои ќе можат квалитетно да покријат на тие позиции зошто мора квалитетно да се ротира во вторава полусезона.

Така да во моментов и јас мислам дека поприоритетно ќе биде да се засили средината, зошто тука сме баш тенки.

Е сега интересов за Халанд е реален зошто има ниска клаузула и е на мета на многу клубови, а со негов ангажман се откажуваме од опција Манџукиќ. Не сум го следел многу, наликува по конституцијата на Лукаку но мислам дека технички е попоткован од него со подобро позиционирање.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Само јас ли мислам дека средина е поприоритетно од офанзивец (не дека би се лутела за второто)? Матиќ веќе не го ни сметам за играч, што ако се вратил на тренинг, издишан е комплетно.
Искрено и двете по мене се со иста неопходност, се повреди ли Марсијал или Рашфорд, одма Мата ќе умеша прсти и тука се ствара проблем.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Одлично тактички го стиши Клоп, вчера беше доста тивок.Сепак е 19годишен и има мноогу за учење, пред се во контрола на топка, на моменти многу сопнат ми личи.Ми се свиѓа што има добри предиспозиции и може да биде страшен играч + е карактер.Има добра левица, може и на десно крило да се прекоманда :D

ПС: Имало 40 скаути од цела Европа за него, меѓу кои и Марсел Боут, главниот скаут на Манчестер Јунајтед.
Тежок е за десно крило!
Може да речеме(во Јунајтед) во финиш на напад или во транзиција да се движи на десно, оти Марсијал и Рашфорд по природа тегнат налево! Ама пак не ми иде никако логикава, сличен играч продадовме(демек не се уклапа у шема) сега таков сакаме да земеме!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Тежок е за десно крило!
Може да речеме(во Јунајтед) во финиш на напад или во транзиција да се движи на десно, оти Марсијал и Рашфорд по природа тегнат налево! Ама пак не ми иде никако логикава, сличен играч продадовме(демек не се уклапа у шема) сега таков сакаме да земеме!
По 2552727236363663 пат Лукаку сам сакаше да си оди.
Автоматски споено мислење:


 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ај за Погба знам дека откако е дојден сака да си оди, ама Лукаку? Кој знае шо се има издешавано пролетва?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Друже, ако пратиш уште дури беше Мурињо тука (почеток на ланска сезона) Лукаку алудираше на то. Како еден ден сака да игра Сериа А бла бла... И скоро имаше изјавено дека Солскјер сакал да го задржи, ама желба му било да игра во Италија и крај на таа тема....
И во случај да останеше ќе го играше десно, каде искрено не беше лош, доста добро се снаоѓаше
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.540
Поени од реакции
62.422
Ja фудбалот што сака Солскаер да го наметне го гледам како копија на стилот на пул, со менување на позиции, на мобилни и технички потковани играчи, што може да играат фудбал на прва. Тешкаши тука тешко функционираат, знаме што се случи со Бентеке кај Клоп, ко да обуваш ципела 4 броја помала.

Засега, тоа половично му успева, што од повреди, што од тоа што немаме доминантна средина, и им фали константност на тројката напред. Додај дека имаме бекови кои се дефицитарни засега во одредени сегменти од играта, и сме таму кај што сме, играме онолку колку што се можностите на тимов.

Халанд, а и Лукаку, никако не ми се уклапаат во таа замисла, но пак ке речам, го гледав само еден меч, па може лупам глупости. Сакам корпулентен напаѓач да имаме на клупа, зашто се мачиме со екипи кои ни се бранат, а немаме на кого да нафрлиме топка при позиционен напад.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom