Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Искрено немаше да ми биде криво да изгубиме, ама кој мелем за очи беа нападите во прво, лепота.Брзи транзиции, без многу држење топка, кратко и јасно.Ко на фифа да се, едноставно везеа.Кејф ќе ми беше пречката на Рашфорд да влезеше и да ги решевме во прво со 3-4 гола ама и вака е ок.

Одличен менталитет, иако на 7мо небо, мисли на грешките со цел да ги корегира.

ПС: Ван Бисака е ѕвер.Финишот на Марсијал заслужува почит.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Искрено немаше да ми биде криво да изгубиме, ама кој мелем за очи беа нападите во прво, лепота.Брзи транзиции, без многу држење топка, кратко и јасно.Ко на фифа да се, едноставно везеа.Кејф ќе ми беше пречката на Рашфорд да влезеше и да ги решевме во прво со 3-4 гола ама и вака е ок.

Одличен менталитет, иако на 7мо небо, мисли на грешките со цел да ги корегира.

ПС: Ван Бисака е ѕвер.Финишот на Марсијал заслужува почит.
Рашфорд има да биде world-class крилен напаѓач само нека продолжи вака,стварно утнува секоја утакмица некој зицер,ама и секоја дава гол или асистенција,плус доста е млад уште ке напредува
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Рашфорд е предобар, само му фали да биде константен. Има се фудбалско што му треба на еден играч на негова позиција (лев крилен напаѓач). 25+ голови и асистенции комбинирано може да ги пука по сезона ако држи едно константно ниво 3/4 од сезоната. Истово важи и за Марсиал.

Долго време немав некој специфичен играч од тимов кој ми легнал на срце по Роналдо, Руни генерацијата (да не се навраќам на Гигси, Бекс)...
Се поомилен ми е МекТоминеј. Џејмс ми е исто на тој список.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
35
IMG_20191207_203125.jpg

лапаај сиии... Не сум по обложувалници и не памтам кога последен пат имав влезено но од навивачки аспект на 10 коефициент ептен беше примамливо ова...
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ако го земат Ериксен тешко дека и Медисон ке го пазарат
И онака ни требат едно 2-3 играчи средина, така да нема потреба евентуално носење на Ериксен да значи откажување Медисон на лето :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Откај ги копате трансфер целите секоја ви чест. На англиски проспект како Медисон, се замара за Ериксен кој уште на својот Твитер нема пишано дека му се игра во Шпанија. Ван Бисака и Мегваер all over again. Нека дојде Ериксен, нека се влече по терен.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Откај ги копате трансфер целите секоја ви чест. На англиски проспект како Медисон, се замара за Ериксен кој уште на својот Твитер нема пишано дека му се игра во Шпанија. Ван Бисака и Мегваер all over again. Нека дојде Ериксен, нека се влече по терен.
Искрено не би имал нешто многу против да дојди и тој сега во Јануари (пред се пошто сме ептен тенки средина). Али Медисон како што реков е must win, со него на 10ка нападот ќе добие сосема друга динемзија, спроед мене треба да ни target No.1 на лето.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ериксен ќе е Алексис Санчез 2, со тоа што Ериксен ќе има причина за да биде депресивен(не го сакаат Реал) и ќе платиме барем 30м за разлика од Санчез.

Другото се ќе е исто.Мизерни изданија, влечење по терен ко дупнато црево, гоолема плата, јак маркетинг и видеа со пијано, тажна фаца и лажен хајп.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Само колку би сакал Медисон од вака солиден Лестер да си замини. Уште летоска требаше да се оди по него. Го пишав уште тогаш на темава како играч кој би сакал да го видам во клубов (иако некои тука мајтапи тераа со мене). Сега ќе биде потешко да се пазариме за него.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Само колку би сакал Медисон од вака солиден Лестер да си замини. Уште летоска требаше да се оди по него. Го пишав уште тогаш на темава како играч кој би сакал да го видам во клубов (иако некои тука мајтапи тераа со мене). Сега ќе биде потешко да се пазариме за него.
звучи невозможно а Фрос сакаше уште зимава да се пазари


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
звучи невозможно а Фрос сакаше уште зимава да се пазари


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да не беа топ6 лестер, мислам дека ќе го дадеа зимово.Никој не очекуваше вакво развивање на настаните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom