Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Зашто? Идиотизам е да пратиш играч со 400000 неделна плата во друг тим кој ќе му плаќа 100000 а ти рестото?
Ионака сиротиот сеуште нема подадено топка на свој соиграч веќе три години, за гол давање да не збориме!
Што очекуваш од него? Да се повампири? Да почне да дава по 20-30 гола по сезона? Во бизнисот, а денешниот фудбал е чист бизнис, најважно е на време да сфатиш дека си се заебал и да не правиш и не ги продлабочиуваш дубиозите!
Јас него би го испратил во било кој тим што ќе ми плати дел од платата и ќе има живци да го чека да почне да игра.
Требаше да го исчистат со време ако веќе решиле да го даваат и да најдат некоја замена за него. А не да го дадат откако е затворен трансфер пазарот во Англија.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Требаше да го исчистат со време ако веќе решиле да го даваат и да најдат некоја замена за него. А не да го дадат откако е затворен трансфер пазарот во Англија.
Пак се враќаш на идејата дека мож ќе го биде!
Кога е Санчез во прашање каква врска има дали ќе се брои кај нас или не?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Пак се враќаш на идејата дека мож ќе го биде!
Кога е Санчез во прашање каква врска има дали ќе се брои кај нас или не?
Кој ќе покрие ако се повреди некој, кои играчи ни останаа во нападот? Марсијал и Рашфорд, заедно со Џејмс и децата - на сите до еден би им биле деби сезони на високо ниво. Нека седи Санчез за измена кога веќе го продадовме Лукаку а не земавме никој.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Кој ќе покрие ако се повреди некој, кои играчи ни останаа во нападот? Марсијал и Рашфорд, заедно со Џејмс и децата - на сите до еден би им биле деби сезони на високо ниво. Нека седи Санчез за измена кога веќе го продадовме Лукаку а не земавме никој.
Не сакам да спорам, ама домарот на ОТ има далеку поголем инпакт во играта од Санчез!
Ама кога си замислил дека 400к мен со нула ефект е подобар од било кој 40к младинец со иста нула инпакт, јасно е дека се работи за вкус, не за емпирија!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не сакам да спорам, ама домарот на ОТ има далеку поголем инпакт во играта од Санчез!
Ама кога си замислил дека 400к мен со нула ефект е подобар од било кој 40к младинец со иста нула инпакт, јасно е дека се работи за вкус, не за емпирија!
Домарот на ОТ има поголем импакт на играта и од Мата на пример, па и уште 7-8 играчи има кои би можел да ги набројам. :)

Реално, колку и да е паднат, Санчез е играч со огромно искуство и многу освоени титули. Јас искрено бев прв да се тргне на страна на почеток на летото и да се замени со некој поквалитетен фудбал, ама сега по крај на трансфер периодот и посебно после продавањето на Лукаку, нема никаква смисла.

Сигурно ако се најде во ситуација да реши утакмица во 90та минута нема да му затрепери ногата како на Чонг, Монг или Донг. :) Доволно ни се Џејмс и Гринвуд како новајлии цо нападот. Да ве потсетам дека и Рашфорд е далеку од здрел играч, а Марсијал е фудбалски неписмен сега за сега. Платата воопшто не ме интересира искрено, нити е сум сопственик на клубот, нити пак сум им сметководител на Глејзери.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Само од одбрана може да се продаде некој, па и за џабе да го дадат. Со секој следен трансфер период, се помала ќе им биде цената. Рохо и Дармијан за почеток, па и еден од Баји и Џонс. 5 штопери се доволно, а последниве двајца и онака поише се повредени, него што играат. Средина и напад не смеат да се чепкаат. Во средина имаме 5 играчи за 3 позиции, еве и Мата, 6, иако тешко дека он може да изигра квалитетно, освен на 10-ка. Во напад, без Санчез, за 3 позиции би имале 7 играчи, Марсијал, Рашфорд, Лингард, Џејмс, Гринвуд, Чонг и Гомес. Од овие, 3 се деца кои по мене треба да играат една сезона бар у Чемпионшип, да имаат минутажа, поготово Чонг и Гомес. Уште не се на ново за Премиер лига. Џејмс ќе треба време да се привикне, а и бар на припрмиве, лево играше добро, десно беше послаб. Како и да е, и он уште не е на ниво за да биде прва замена у напад. Лингард освен што знае да трча ко мува без глава, ништо друго не прави. Единствени што имаат квалитет се Марсијал и Рашфорд, али се уште се млади и они, не верувам дека можат да играат константно на ниво цела сезона. Од Санчез не очекувам скоро па ништо, али па он е единствен со искуство од цел напад, другите се све деца уште (освен Лингард). Затоа бев против продажба на Лукаку, без носење на негова замена. Али јеби га, сега веќе не може ништо да се подобри, а каква ни е управата, може да се влоши.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Елај си батенце при нас идното лето, Оле сака талентирани британци а чичо Мата е дедо Мата уствари.

ПС: Чонг, Гомес, Гринвуд не играле за у23 денес.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Единствени што имаат квалитет се Марсијал и Рашфорд, али се уште се млади и они, не верувам дека можат да играат константно на ниво цела сезона.
Се надевам се заебаваш со реченицава.
Маријал и Рашфорд млади, а Деле Али, Стерлинг, Сане, Арнолд, Мбапе, Де Лијт, Асенсио стари, искусни..
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јас не спорам дека децата се ептен зелени а Мата 30 кила, ама тој 30 килаш реетко ќе утне пас, има сеуште супер тајминг и разбирање со играчите, накратко сеуште е фудбалски писмен и таков ќе си остане! Санчез од друга страна е се што еден фудбалер не треба да биде.
Ајт здравје, да е само Санчез па да му се секираме, нас пола тимот ни е на негово ниво. Затоа како што рекоа, оваа година ќе гледаме рекреативно фудбал, без потресување дали некого му е ден или не!
И редно беше да сфатиме, после 6-7 години, дека изгледа само фановите се загреани за фудбал!
Останатите, што фудбалери9повеќето), што управа само пара ги интересира.
Кога ќе дојде некоја управа што разбира од фудбал и некој играч како Кики... ќе биде друг муабет. До тогаш Ливерпул мод!
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Се надевам се заебаваш со реченицава.
Маријал и Рашфорд млади, а Деле Али, Стерлинг, Сане, Арнолд, Мбапе, Де Лијт, Асенсио стари, искусни..
Па и овие се млади и неконстантни, повеќето. Али и Сане лани беа неконстантни, Асенсио, колку што ми текнува, најчесто влегува од клупа, за Де Лихт се створи голем хајп сезонава, ќе го видиме во Јуве, сепак играше у холандска лига, а Мбапе у француска, али дечкото, по мене, ептен двои од другите од негова генерација.Стерлинг има 24 години, ланиската сезона ја изигра топ, али и он предходно беше неконстантен. Кај нас Марсијал има 23 години, ќе го видиме сезонава како ќе се покаже, до сега не покажал константност, Рашфорд има 21 година.Ништо не е чудно за млад играч да биде неконстантен. И за разлика од овие што ги наброја, кои се опкружени со искусни играчи, кај нас во напад цел товар ќе падне на еден 23 и друг 21 годишен напаѓач.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
2 сезони.


Инаку Гарнер вчера за у21 искинал, 2 прејаки голчиња дал.
Mn me potsekja na Karik. Smiren, diktira tempo, kratok pas, dolg pas, staminija ima....... se nadevam deka vo skoro vreme kje pocnat da go stavaat vo prv sostav.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Mn me potsekja na Karik. Smiren, diktira tempo, kratok pas, dolg pas, staminija ima....... se nadevam deka vo skoro vreme kje pocnat da go stavaat vo prv sostav.



Сите голови од вчера, запазете го пасот на Гарнер при голот на Рамазани.Prime Paul Scholes.
Шала на страна детево има добар потенцијал, ама мора нешто да фали чим Оле при дефицитна средина не го форсира ко Гринвуд, ќе да е искуство.У Карлинг Куп мораат да го играат барем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom