Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Која надеж ја бараме, топка не можеме 3 секунди да задржиме..
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Баји спие

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Јанг не постои во одбрана. Колкави дупки остава по таа страна и колку лесно го претрчуваат. Не знам која му е тактикава на Оле ама у 20 минути играчиве немаат ни по 100 метри истрчано, многу се повлечени и статични. На 30, 35 метри не прават никаков пресинг да одземат топка, акамо ли акција да искреираат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јанг не постои во одбрана. Колкави дупки остава по таа страна и колку лесно го претрчуваат. Не знам која му е тактикава на Оле ама у 20 минути играчиве немаат ни по 100 метри истрчано, многу се повлечени и статични. На 30, 35 метри не прават никаков пресинг да одземат топка, акамо ли акција да искреираат.
Друже каков пресинг, нека гледа да не се повреди уште некој. Оле е горд и не сака да доживее блам иначе уште на полувреме треба да ги извади Шо, Рашфорд итн. и да влезе некое дете. Не можеме да си дозволиме луксуз да изгубиме уште некој играч.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kako da vi vleze u toa timbite, deka so ovoj sostav tolku e silata. Ne gledate deka sme bolnica, a i ko ne bevme tesko igravme, glejte fudbal uzivajte i ne go potite za sekoja situacija

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Без игра два гола кој може повеќе да бара.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Дајте повеќе линкови па да се погоди некој да работи. Тој од пред страна-две не отвора кај мене.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Друже каков пресинг, нека гледа да не се повреди уште некој. Оле е горд и не сака да доживее блам иначе уште на полувреме треба да ги извади Шо, Рашфорд итн. и да влезе некое дете. Не можеме да си дозволиме луксуз да изгубиме уште некој играч.
Не мислам на пресинг да им играат на нивна половина, туку да не стојат и да ги гледаат на 30 метри од наш гол. Иначе Рашфорд нека го извади зошто и сега и за викенд се гледа дека уште го мачи повредата, подобро да не го ризикуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom