Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Ако денот по утрото се познава...

Дури и подобар фидбек од што очекував се случи. Ме радува што момциве се толку квалитетни што со малку поквалитетни офанзивни припреми би изгледале и далеку подобри од ова денес.

И за крај Оле каква пријатна фаца е. Се надевам дека ќе успее овие 6 месеци, човеков ми беше еден од поомилените во минатото и доколку му се поклопат коцките ќе биде одлично да остане и перманентно во клубов.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Од последниве десетина страни прочитав на брзина дека сите што немаат појма за Солши го мразат, а ја и уште шака јада очекуваме бар на кратко да видиме вистински Фергиевски напаѓачки фудбал. Без разлика на пацерскиот тим против кој денеска БејбиФејс играше НА ГОСТИ, мрцините платенички лупнаа ПЕТАРДА. Ме заболе уво дали сакате само успеси и пехари, вие непознавачи на Јунајтед, јас после толку години денеска видов убавина. Жал ми е што грото од вас финалето на ЛШ со Баерн го има видено само на ЈуТјуб, кога би можел да ви го пренесам чувството би сватиле која е разликата помеѓу платеник и верник во клубот.

Мороњо никогаш нема да биде нешто посебно за мене, а Оле без разлика што и да е пишано на последниве 10-тина страници, секогаш ќе биде

YOU ARE MY SUNSHINE
MY ONLY SUNSHINE
YOU MAKE ME HAPPY
WHEN SKY IS GREY......
[DOUBLEPOST=1545509648][/DOUBLEPOST]
Да ги тргнеме головите на страна, гледајте ја играта и до каде стигаат одредени играчи со топка и како тоа играат со нејзе. Хајпање !!!!
Каков хајп, слаби зборови -- пак да не јадам лаини пред време ама без разлика на квалитетот на противникот, стварно изгледаа како кучиња пуштени од ланец. И пак ќе кажам, ништо посериозно да не направи Солски бар уживам у фудбал. Ти бам смрд лето Мурџовско
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.576
Поени од реакции
62.633
Aкцијата за третиот гол е фудбалот кон кој треба да се стреми Јунајтед. Не ни знам колку пати сменија позиции Лингард, Рашфорд и Марсијал во текот на мечот. Уште е рано, но ме радува тоа што тимот по примениот гол не застана, туку си продолжија со својата игра.

Правите тестови доправа доаѓаат, игравме против последната екипа на табелата, но ова е одличен буст за самодовербата на играчите.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
И пенал не требаше да има, а бе некои фаланга имаа, одлучија кукавици да бидат...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Gledav samo highlights za zal i sram ve bilo sto nikoj ne go spomnal momentot na Jones koga mu fatija zicer :pos: Jones e naucen da shutira kon nas gol.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
Ете колку треба. Ширење позитивна енергија, давање поголема слобода на играчите. А не како со онај намќоро самобендисан све му ебам. Ерера и Переира дм ги играше :facepalm: Јасно ми е дека ова е Кардиф ама пак Мурињо изгуби од Брајтон, нерешено со Саутемптон, Кристал Палас... Ама штопер не му купија затоа тие киксови..
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Ете колку треба. Ширење позитивна енергија, давање поголема слобода на играчите. А не како со онај намќоро самобендисан све му ебам. Ерера и Переира дм ги играше :facepalm: Јасно ми е дека ова е Кардиф ама пак Мурињо изгуби од Брајтон, нерешено со Саутемптон, Кристал Палас... Ама штопер не му купија затоа тие киксови..
Се фокусираше на одбраната, таква игра во Манчестер Јунајтед не.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
Се фокусираше на одбраната, таква игра во Манчестер Јунајтед не.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Абе ок е да се фокусираш на одбраната. Како велеше Фергусон, со добар напад се победват утакмици, а со добра одбрана се освојуваат титули. Јас немам ништо против на дербиња да се игра малку позатворено, подефанзивно, да не се ризикува многу. Ама против ебани тимови пред испаѓање да се брани водство од 1-0 е крајно мизерно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.576
Поени од реакции
62.633
Патем, читнав за факт кој вика дека Манчестер за прв пат сезонава истрчал повеќе километри од противникот. Ова е недопустливо, и мило ми е што Оле ова го потенцираше.

Едвај чекам да видам како тимов ке се носи против тимови што играат по земја од позади, јер игравме игравме комичен пресинг.

Ке биде интересно да се види како Лукаку ке се вклопи во тимот, а и Алексис.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
На хајлајтсите вчера увидов дека Рашфорд можел 5гола да даде без проблем, многу треба да работи на финишингот, чисто да не биде се розево..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom