Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А има нешто изјави од Митен дека Марсијал и Погба со сигурност остануваат и наредна сезона. Не ми текнува кај го прочитав тоа
Ако се од Енди тие изјави, точно е ама денес на Твитер секој си става информации и си прилепува извори.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Додека чекам Фелаини,Ерера,Јанг,Смолинг, да им го видам грбот, Марсијал,Погба,Мата,Де Геа поголеми шанси имаат за да си одат...
 
E

Epsilon

Гостин
treba cistka letovo i da zemi ushte 2-3ca so misli da gi koristi i stvarno kvalitetni igraci, a ne da mi zema igraci od tipot na miki da mu treba vreme da se aklimatizira, pa demek osamen bil, pa demek ne e vo forma bla bla i da ne mi zema cirkuzanti od tipot na lindelof. Ocekuvam kvalitetni igraci, pred se na bek i centralen defanzivec i potoa da zemi nekoj igrach vo sreda, ama dzabe i tehnicar da e najjak pak ce se prikluci vo siviloto i oboli od toj kopacki fudbal, napadot ako saka da zemi nekoj mesto Marsijal, ali ako saka da ostane ushte podobro.

I malce pohrabro da vleguva i pootvoreno vo mechovite, mesto da se zatvora i probuva da ja unistuva igrata na protivnikot, tie neka se plasat i da mislat kako da se odbranat od Junajted i odime na titula. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со Лукаку изгледа ништо страшно ама ќе ја пропуштел наредната а грмушката не сакал толкава плата колку што се шпекулирала ама сакал договор на 2 години, на тоа налетав денес.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Да се потсетиме на лудаков хахаха

Инаку вечер се POTY наградите така?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Да се потсетиме на лудаков хахаха

Инаку вечер се POTY наградите така?
нешо глумеше кај нас па не стануваше од клупа
само нешо последните утакмици се поремети па имше и едно трескање ко рива на суво


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Наградите се вечерва...засега Деметри Мичел најдобар кај резервите, најдобар гол тој на Матич против Кристал Палас.

Едит: ДДГ Играч на годината од соиграчите. .

Едит 2:Одличен гест на Мурињо. Ненајавена награда како Играч на годината од страна на менаџерот и му ја додели на Скот МекТоминеј.
Инаку заборавив кај младите за најдобар е избран Чонг.

Едит 3: ДДГ е избран и за Играч на годината од фановите (Сер Мат Базби наградата). Ми се чини дека втор или трет пат ги зема двете награди заедно.

Убедливо најдобриот и најконстантниот поедниец на Јунајтед и Жозе мора да размисли да му ја даде капитенската лента од следната сезона.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дали само мене ми се глупи наградиве т.е пред време?Уште 3 утакмици има за играње и може поубав гол ќе дае од оној на матич.Истово се однесува и на ниво на лига.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Дали само мене ми се глупи наградиве т.е пред време?Уште 3 утакмици има за играње и може поубав гол ќе дае од оној на матич.Истово се однесува и на ниво на лига.
Така е.
Веројатно долга им е сезоната, па сите чекаат последно коло (куферите спакувани), и да фатат по свет.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Бејли нема настап од дербито со Сити а не бил повреден. На твитер се шушка дека Мурињо му има нешто замерено и можно е да си оди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
[DOUBLEPOST=1525257326][/DOUBLEPOST]
Бејли нема настап од дербито со Сити а не бил повреден. На твитер се шушка дека Мурињо му има нешто замерено и можно е да си оди.
Вирус имал, две недели повраќал и не се движи со групата за да не го зарази уште некој, најверојатно префатил од Лукаку, баш се совпаѓа со дербито. Ги немало ни Ромеро ни Лукаку затоа што се повредени. А и да правиме реално муабет и на дербито го носеше појасот кај рамото, тој проблем треба да му го санираат еднаш засекогаш, не може од дуели да бега (психолошки е тоа знам) само за да се заштити од удар, стопер е.


27 гола и 10 асистенции, не е лошо за Бентеке ниво на напаѓач.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom