Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
E aко ова со стопирањето на преговорите со Де Геа за Навас е точно, тогаш работава е навистина лудило...
Трпелив сум со ЛВГ додека си го скрои тимот по мерка ама во овој потег не гледам логика..
Викаат кога му бил понуден нов договор пролета 2014 Ван Гал стопиран, а Ван Гал дојде летото едноставно нема смисла
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
И шо прајме ако са изнервириш? :D
Ништо, ќе са разочарум и ќе нема да читум новости ништо за клубо се до мечдејо додека не испадне составо за утакмицта :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Па еве никако не ги даваат Бејл и Кики, а Давид секако си иде. И нели е поарно да земеме добар голман како негова замена? Сите тука го сака(в)ме Лорис. Е чекајте малце, Лорис од класата на Де Геа да не е случајно? Курац е, ама сите пратиме ПЛ како лудаци и ни паднал во око. А со потценувањето на Навас не знам што ви е филмот, најискрено.
секако си иде? секако си иде денес или секако си идеше и пред 2 месеца? тоа е тој момент кој тешко се разбира, или па имавте надеж дека нема да иде па денес ве фати шок кога слушнавте. Дали аматеризмот на потпишување на голман во 5 за 12 и пред 2 месеца е добро или лошо за цел колектив. Сеедно е и онака ќе си идеше нели ама добро ќе беше да имавме уигран голман 2 месеца а не уигран голман 2 дена. Битно е добар дилот за нас пошто станавме банка за кеш а не фудбалски тим.
Една ебана фаца која бега од јунајтед ради дундата го стави цел јунајтед како заложник ... бламажа левел 200000000.
 
R

red.devil

Гостин
Критичните 30 минути стигнаа. И ќе дознаеме дали без врска се испишаа толку страни за Де Хеа и Навас.
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Досега никогаш не бил продолжен трансфер периодот во шпанија законите не дозволуваат
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
секако си иде? секако си иде денес или секако си идеше и пред 2 месеца? тоа е тој момент кој тешко се разбира, или па имавте надеж дека нема да иде па денес ве фати шок кога слушнавте. Дали аматеризмот на потпишување на голман во 5 за 12 и пред 2 месеца е добро или лошо за цел колектив. Сеедно е и онака ќе си идеше нели ама добро ќе беше да имавме уигран голман 2 месеца а не уигран голман 2 дена. Битно е добар дилот за нас пошто станавме банка за кеш а не фудбалски тим.
Секако си иде на 1ви јули 2016.

И ај Ромеро до сеа што бранеше уигран ли е? Не е. Голманот што ќе дојде наредна сезона, од кај знаеш дека ќе дојде одма. Ако се тегнеа до Август и пак исти курац? Не е толкав проблем, ќе се уиграт. Еве и Де Геа нема играно со Дармијан, нема играно со Блинд пред него како штопер...или со некој нов ако случајно донесат до утре.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Може да си наоѓаме милион изговори зошто и како, но факт е дека ова задира накај аматеризам.
Ако сакаш да се натпреваруваш на највисоко ниво, потребно е да имаш играчи како Де Геа. Дури и да изгубиш 18 милиони фунти. Лани толку дадовме на платата на Фалкао.

Наредната година ништо не го држи да премине у Реал, така да тоа дека е Шпанец, дома, кур се тресе, голман број 1, сето тоа ке го имаше и наредната година.
Ван Гал можеби е налудничав, но не би го држел на клупа цела година.

Продажбата покажува дека истово ке се случи и наредниот пат. Им покажавме заби на Реал, али оние скапаните... Не ми глава уште на оваа тема, толку многу грешки има во трансфериве сезонава, што дури е смешно.
Од дамна зборам дека се купува без план, дека не знаат кај тераат, ама кога ќе искриткуваш мислат абе ти си ко мало дете навивач не знам што. Ја ги критикувам и ми е криво, дека едноставно живеам со клубот. Значи многу е едноставно, пополни го тимот со добри играчи на секоја позиција, остај некој од старите играчи и секоја година појачувај го тимот, таму каде што претходната си бил најслаб или тмау каде што играчите ти се веќе стари.

Ван Гал и Вудвар не знаат кај тераат, уништија се. И сега ќе дојде некој ќе ми збори, ти па нон-стоп се буниш кога не купуваат зошто не купувале, кога купуваат зошто купувале!? Како да не се бунам, кога 2 месеци тренира тимот и треба фудбал уопште да не знаеш за да видиш дека на тимот му треба шпиц кога си отидоа Ван Перси и Фалкао, а Чичарито е слаб играч. Како да не се бунам кога од почеток знаеше дека нема да рачуна на Еванс и сака да го продаде, кога знае дека Смолинг и Џонс пречесто се повредени а веќе неколку сезони не играат на ниво кое е потребно за тим како Јунајтед, а тие не купија штопер!?

А и сите вие сте комедија тука. :D Едно време зборевте, ми се свиѓа како ја играат со Де Геа работава, многу ми е гајле на мене за 18те милини од Реал, еве сега и 25 нека се. А сега пак, абе добро било еј 25 милиони уште една година имал, а сакал да си оди. Не ова е не професионално и глупаво, ИЛИ ГО ПРОДАВАТЕ, ИЛИ НЕ ГО ПРОДАВАТЕ. Ако го продавате е тек тогаш мене ми е гаjле дали ќе го дадете за 18 или за 25, дајте го на време и да си бараме голман на време. Да дојде да тренира со тимот, па да си игра.

Го игра Јанузај први 11 3-4 натпревари по ред, па го праќа на позајмица. Ова е лудило. Ова едноставно не е Јунајтед за кој навиваме, џабе се обидувате да браните нешто што не се брани, а и најдобрите новинари од Англија пишуваат дека ова е тежок аматеризам.

Да бидам искрен го чекам денот кога ќе си оди овој лудак од тренер.
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2013
Мислења
12
Поени од реакции
5
што знам во тоа време ви беше топ велбек и демек тогаш знаевте па фрлавте со дрва и камења зашто мислев спротивно но ок.
Плиткоста на твоето размислување илустрирано е, ајде де ќе ме изебе а утре ќе се заборави, но фактот што ќе бидеш изебан пред цел фудбалски свет остава на знаење дека имаш слаба точка а тоа дека немаш став и карактер и дека еден ебан играч може да фрли во канта 100 годишна историја само ради желбата да си иде поради дунда. Е НЕ, го ставаш у 6-ти тим и му даваш на знаење дека некои работи не се така едноставни и дека денес во фирма ) во случајов јунајтед) за да си заминеш мора некој соодветен да те замени и да ја врши твојата работа. Ти да си директор на фирма, твојата фирма ќе пропадне за 24 ебани часа пошто тебе ќе те ебат вработените а ќе фигурираш како директор само на хартија.
Во право е дечкото.. и ова ти што го збориш функционира во Македонија каде уште функционира кјотекот и заканите.. ако се деси тоа што го збориш следна година најголемо засилување е Ранокија од Интер за 145 милиони и нов договор на руни со 800к неделна плата... Манчестер има страшна конкуренција не се само они со пари па да немаат избор играчите цел имиџ на клубот се сјебува...не е ова пиљара во свирипичино па ти текнало овој месец не носиш цигари,а пошто нема друга мораат и наредниот месец да ти дојдат пак.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Да немаше некој од тука желба трансферот на ДДГ да пропадне на дедлајн деј? :D
Ako да, мислам дека знам кој :icon_mrgr:
дај боже да не успее и да го пратат на гренланд и да му биде темница 6 месеци во годината ради тотално непочитување на клуб историја поради една подвижна дунда која сака да стане пејачка.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Јас го мислам токму спротивното. Ова беше одличен трансфер период за Манчестер. Се исчистија сите оние кои не можеа повеќе да играат во Манчестер, и оние кои не сакаа да играат повеќе во Манчестер. Се донесоа два потенцијално големи играчи (ова за Марсиал го зборувам само по она што прочитав на нет) многу добар голман и одличен десен бек.

Единствена мана е што не е донесен квалитетен стопер, и ова само заради роа што Џонс е склон кон повреди.
Да си ми жив.

Сеуште не ми се верува колку паразити отстранивме. Неверојатно. Ако ги додадеме и тие од минатото лето - чистка и пол. Ван Гал за многу работи му замерувам, ама за чистење ти си стари #1. Нема сентименталност, нема играње на стара слава.

Поразов од ебаниве Свонси може да биде turning point во сезонава. Супер тајминг, почеток на сезона, и другите тимови се успани (освен комшиките). Постигни моментум, ебавај мајки. Да почнеме со ливерпул.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
што знам во тоа време ви беше топ велбек и демек тогаш знаевте па фрлавте со дрва и камења зашто мислев спротивно но ок.
Плиткоста на твоето размислување илустрирано е, ајде де ќе ме изебе а утре ќе се заборави, но фактот што ќе бидеш изебан пред цел фудбалски свет остава на знаење дека имаш слаба точка а тоа дека немаш став и карактер и дека еден ебан играч може да фрли во канта 100 годишна историја само ради желбата да си иде поради дунда. Е НЕ, го ставаш у 6-ти тим и му даваш на знаење дека некои работи не се така едноставни и дека денес во фирма ) во случајов јунајтед) за да си заминеш мора некој соодветен да те замени и да ја врши твојата работа. Ти да си директор на фирма, твојата фирма ќе пропадне за 24 ебани часа пошто тебе ќе те ебат вработените а ќе фигурираш како директор само на хартија.
Ама ти стварно брате живееш у свој имагинарен свет. Тропаш зелени на кило. Еве ти мој пример работев у кладилница Моцарт и ми се укажа боље прилика. Бев да ги известам дека напуштам. И нормално ме пуштија и ми посакаа среќа во новата работа. Пропадна Моцарт без мене ? НЕ !!! Требаше да ми кажат НЕ МОЖЕ , ние кога ќе те пуштиме тогаш ќе одиш.. ? Па ќе им е.ев се до трето колено и ќе си заминев пак на крај. Инаку новата работа која ја најдов е како управител на една фирма и да чукнам супер си оди фирмата сеа за сеа. Не се секирај за мене. Така и со Де Геа, подобри услови, поубаво сончево место, назад у татковина зошто да не . Мој живот е, како ми е убаво така ќе терам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom