Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ван Гал матер им еба на "првотимците" што играа против МК ДОНС
Реков а и ти убаво потсети дека купов служи за филтрирање :) Уште памтам Фергусон како ги крена на клоци тие шо се посрамија од Вест Хем па и од Кристал Палас тогаш.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Иста поента, скоро добри 100 000 фунти неделна плата утната?
o_O
Дека 265к значи making history, а не making money (ако ми збориш за сликата). Ако не, со @Ilumious уште пред 12 саати разјаснивме дека платата од Монако е 350к, ама ќе се одбива таксата и Јунактед ќе дава помалце, што е пак доста. Најплатениот играч во Челзи на пример зима 80к помалце.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Доста криев, ова е мислам најдобриот момент да ви признаам дека сум педер. Ќе ве молам без предрасуди, ова се моментите во кои ќе се види кој ми бил пријател а кој бил всушност поголем педер од мене.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Доста криев, ова е мислам најдобриот момент да ви признаам дека сум педер. Ќе ве молам без предрасуди, ова се моментите во кои ќе се види кој ми бил пријател а кој бил всушност поголем педер од мене.
Уууаа педери:pos::pos:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Томислав го разделија од другарчето Велбек. Интересно ќе е кога ќе дојде дербито, уствари шо ќе е интересно Томислав ќе грицка нокти на клупа. :D

Manager reaction
FALCAO SIGNS

Posted at 01:33

Manchester United manager Louis van Gaal; "When a player of Radamel Falcao's calibre becomes available it's an opportunity not to be missed."

Нек се угоде, да даде 30 гола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom