Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
@ManUtdChampions @~2A @budaletinka_r луѓе не се инаетете само, баш заради тоа што екипата(играчите) се исти од лани, преклани кога освојуваа титули нетреба да има толку лоши резултати. ЗНачи разбирам да има многу нови играчи сменето, па сеуште не се воиграни па да разберам дека даваат се и дека не е до нив. Ама вака кога истите тие што лани 100 утакмици пресврт правеа и трчаа како коњи, ги гледаш сега како се влечат како умрени на терен знаеш дека плачат за стап! Не се мотивирани очигледно. А најверојатно и неможи да ги мотивира Мојс пошто овој сет на играчи беше од режимот на САФ и во него гледаа и татко и тренер и бог. Тоа најмногу се гледа кај РВП, Видиќ, Евра, Керик, да не речам сите. Затоа и Видиќ имаше храброст да стави крај на тоа и да каже луѓе јас завршив тука, сакам нов предизвик. Тоа е тоа и јас го почитувам и поддржувам апсолутно за тоа.
Затоа треба да се почека да се формира нов тим со играчи доведени од Мојс, што ќе играат за Мојс. Ако воопшто и се најде некој таков после сите овие фијаска. Ама сепак главната причина ја гледам во играчите и нивото опуштање по заминувањето на САФ.
Затоа реков со душа чекам да заминат овие стари играчи кои веќе најавија заминување. Колку и да сакаат да изиграат максимум за клубот и за Мојс, едноставно неможат бидејќи да неречам ги тепа носталгија за времето кога играа за серот.[DOUBLEPOST=1393438823][/DOUBLEPOST]
Еве за вакви работи зборувам. И да не е ова точнo, пак не е тоа тоа, како што беше под САФ. Ќе се менуваат работи од темел допрва. Затоа велам му треба време на Мојс.[DOUBLEPOST=1393439030][/DOUBLEPOST]И да се надоврзам уште ова.... Мислите дека Гвардиола го направи овај јак Баерн и дека тој е невидено менаџериште???? Не браќа тој си наследи готови ЕКИПИШТА и во Барса и во Баерн. Така да кој сака нека ме убедува во тоа дека Гвардиола е еден од најјаките тренери нема да се сложам. Нека го пуштат прво нека прави сам свој тим како Мурињо што правеше во Интер, Челзи на почетокот и САФ во Јунајтед на времето тогаш можеби и ќе се согласам.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
@ManUtdChampions @~2A @budaletinka_r луѓе не се инаетете само, баш заради тоа што екипата(играчите) се исти од лани, преклани кога освојуваа титули нетреба да има толку лоши резултати. ЗНачи разбирам да има многу нови играчи сменето, па сеуште не се воиграни па да разберам дека даваат се и дека не е до нив. Ама вака кога истите тие што лани 100 утакмици пресврт правеа и трчаа како коњи, ги гледаш сега како се влечат како умрени на терен знаеш дека плачат за стап! Не се мотивирани очигледно. А најверојатно и неможи да ги мотивира Мојс пошто овој сет на играчи беше од режимот на САФ и во него гледаа и татко и тренер и бог. Тоа најмногу се гледа кај РВП, Видиќ, Евра, Керик, да не речам сите. Затоа и Видиќ имаше храброст да стави крај на тоа и да каже луѓе јас завршив тука, сакам нов предизвик. Тоа е тоа и јас го почитувам и поддржувам апсолутно за тоа.
Затоа треба да се почека да се формира нов тим со играчи доведени од Мојс, што ќе играат за Мојс. Ако воопшто и се најде некој таков после сите овие фијаска. Ама сепак главната причина ја гледам во играчите и нивото опуштање по заминувањето на САФ.
Затоа реков со душа чекам да заминат овие стари играчи кои веќе најавија заминување. Колку и да сакаат да изиграат максимум за клубот и за Мојс, едноставно неможат бидејќи да неречам ги тепа носталгија за времето кога играа за серот.[DOUBLEPOST=1393438823][/DOUBLEPOST]

Еве за вакви работи зборувам. И да не е ова точно. Не е тоа тоа, како што беше под САФ. Ќе се менуваат работи од темел допрва. Затоа велам му треба време на Мојс.[DOUBLEPOST=1393439030][/DOUBLEPOST]И да се надоврзам уште ова.... Мислите дека Гвардиола го направи овај јак Баерн и дека тој е невидено менаџериште???? Не браќа тој си наследи готови ЕКИПИШТА и во Барса и во Баерн. Така да кој сака нека ме убедува во тоа дека Гвардиола е еден од најјаките тренери нема да се сложам. Нека го пуштат прво нека прави сам свој тим како Муриње што правеше во Интер, Челзи на почетокот и САФ во Јунајтед на времето тогаш можеби и ќе се согласам.
Никој не се инаети ,ти истото го пишуваш , мојс нема капацитет да ги води овие играчи. Еве и да ги стегне пак ке биде исто. Глуп е чоекот тоа е , и ништо чудно да е ова точно за видич , не можам да го најдам последното евер интервју дадено за МУТВ кога фати да плука по мојс и неговата политика. Изгледа се имаат закарано ,али се фатил со поголема будала од него изгледа.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Мислите дека Гвардиола го направи овај јак Баерн и дека тој е невидено менаџериште???? Не браќа тој си наследи готови ЕКИПИШТА и во Барса и во Баерн. Така да кој сака нека ме убедува во тоа дека Гвардиола е еден од најјаките тренери нема да се сложам. Нека го пуштат прво нека прави сам свој тим како Мурињо што правеше во Интер, Челзи на почетокот и САФ во Јунајтед на времето тогаш можеби и ќе се согласам.
Ја ќе ти одговарам пошто се осеќам повикан како фан на Баерн.

Да, Гвардиола го унапреди овој Баерн од тој лани (што според мене, а и многу фанови на Баерн беше/е скоро невозможно). Може не го направил јак, ама НИКОЈ менаџер САМ не ја прави екипата, туку тоа се сплет на околности, трансфери и слично.
И јас мислев дека Пеп доби готова екипа со Барса, но да кажеш дека не е менаџериште е лудило.
Секоја утакмица ја гледам на Баерн откако дојде Пеп и дефинитивно се гледа разлика од играта од лани. Еј, со толку повреди во екипата имаме 47 утакмици без пораз. Па еден Рафиња игра невидено и доби повик за Бразил поради Пеп. Еден Лам го направи светска класа среден играч. Еден егоист како Робен ќе го продужи договорот, а сите паничеа дека ќе си замине поради Пеп.
Да не должам - Не го мешајте Пеп со Мојс!!!
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Ја ќе ти одговарам пошто се осеќам повикан како фан на Баерн.

Да, Гвардиола го унапреди овој Баерн од тој лани (што според мене, а и многу фанови на Баерн беше/е скоро невозможно). Може не го направил јак, ама НИКОЈ менаџер САМ не ја прави екипата, туку тоа се сплет на околности, трансфери и слично.
И јас мислев дека Пеп доби готова екипа со Барса, но да кажеш дека не е менаџериште е лудило.
Секоја утакмица ја гледам на Баерн откако дојде Пеп и дефинитивно се гледа разлика од играта од лани. Еј, со толку повреди во екипата имаме 47 утакмици без пораз. Па еден Рафиња игра невидено и доби повик за Бразил поради Пеп. Еден Лам го направи светска класа среден играч. Еден егоист како Робен ќе го продужи договорот, а сите паничеа дека ќе си замине поради Пеп.
Да не должам - Не го мешајте Пеп со Мојс!!!
:icon_lol: не ви го мешаме не се секирај.... Реков никој нема да ме убеди џабе кажуваш што се направил во Баeрн, кога тој дојде тие беа европски шампиони со играчи кои допрва треба да имаат иднина во клубот. Крај.
А и да признавам, Гвардиола со самото тоа што ја водеше Барселона е поизвикано име од Мојс, и од таму играчите на Баерн немаа проблем со мотивацијата да играат за еден таков менаџер кој ја водел Барселона. Додека Мојс пред ова го водеше јаден Евертон....
И уште за 47те утакмици... И Арсенал на времето имаше 49 утакмици без пораз и тоа во ПЛ, па Венгер сакаат сега на сред Емирати да го бесат. А Баерн имал и тоа во германската лига....ОК во ред. Ќе видиме колку сте најаки до крајот на ЛШ годинава.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
САФ не ги зеде со него играчите во пензија,Мојс ја доби истата екипа што ја освои лигата минатата сезона .Тоа би требало да значи дека мораше да ја освои барем лигата..Муабетот..

Дали јаден или нејаден Евертон не знам,ама САФ ви го тртна Мојс.Ако некој е крив за оваа ситуација старото е крив,си замина а остави раштимана банда,воглавно по негова кривица.Сигурно можеше да купи играч од средината,а тој ја покриваше дупката со Сколс кој го врати од пензија.

3 месеци рок за купување играчи,Манчестер купи на ден-два пред да истече рокот.Дали мислеше Мојсије дека не му требаа играчи или не си ја завршија професионално работата Мојсие и спортскиот директор,тоа има некој горе кој ќе ги суди.

Го купува Мата и го игра крило а неговата природна позиција е резервирана за Руни.Ова му иде како од кур на кур.Поради тоа лелекаше во Челзи,сега во нов клуб повторно на неадекватна позиција.
Пак прашањето е дали Мојсие прави грешка или тие над него..Дали се договораат за такви скапи играчи како ќе ги вклопат во тимот или нека има само.

Остај тоа,Кагава е на располагање кој има потенцијал да биде подобар од Мата каде каде.
Кагава го уништија како што Реал уништуваат веќе со години наназад играчи.Му го ебаа пиперот на Сахин,во Дортмунд пак растура.Кагава да се врати во Дортмунд ќе кине обавезно.

Во паралелен универзум ова во Баерн би требало да значи Баерн да купи јак голман а го има најдобриот во светот.Во случајов со Руни,не е најак ама ама тука негде е .Сега што немаше врска вчера тоа е друга работа.

Јака паралела :

И Арсенал на времето имаше 49 утакмици без пораз и тоа во ПЛ, па Венгер сакаат сега на сред Емирати да го бесат.
Прашањето е дали тогаш кога растурале сакале да го бесат или сега после 6-7 години кога не прави ништо ? Па нормално дека тоа се случуваше пред некој месец.:rolleyes:

А што мислиш дека Пеп нема да го распнат ако наредна сезона не освои ништо или пак оваа сезона ја заврши со само еден освоен трофеј(БуЛи)?

Ја маме ќе му расплакам.

Венгер до сега ќе беше избркан од Баерн,тоа што го толерираат Арсенал си е нивна работа.

Така да можеби и правично е Мојсие да продолжи барем уште една година ама доколку продолжи по ист терк,клоците и да го нема.

Тој знаеше уште од Мај(мислам) дека ќе биде назначен за наследник на САФ и имаше време да си ја направи екипата по сопствен шмек,ама ајде од Евертон во Манчестер не е исто.

@ManUtdChampions

Замер изјави дека Крос до 2015 не мрда.Прашањето е само дали ќе остане после тоа или ќе си замине за без пари.
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Пак трескаш глупости. Ја никаде не реков дека Баерн е непобедлив сега, туку дека Пеп има очигледен печат во Баерн, и тоа на добро!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.419
Поени од реакции
42.676
@ManUtdChampions @~2A @budaletinka_r луѓе не се инаетете само, баш заради тоа што екипата(играчите) се исти од лани, преклани кога освојуваа титули нетреба да има толку лоши резултати. ЗНачи разбирам да има многу нови играчи сменето, па сеуште не се воиграни па да разберам дека даваат се и дека не е до нив. Ама вака кога истите тие што лани 100 утакмици пресврт правеа и трчаа како коњи, ги гледаш сега како се влечат како умрени на терен знаеш дека плачат за стап! Не се мотивирани очигледно. А најверојатно и неможи да ги мотивира Мојс пошто овој сет на играчи беше од режимот на САФ и во него гледаа и татко и тренер и бог. Тоа најмногу се гледа кај РВП, Видиќ, Евра, Керик, да не речам сите. Затоа и Видиќ имаше храброст да стави крај на тоа и да каже луѓе јас завршив тука, сакам нов предизвик. Тоа е тоа и јас го почитувам и поддржувам апсолутно за тоа.
Затоа треба да се почека да се формира нов тим со играчи доведени од Мојс, што ќе играат за Мојс. Ако воопшто и се најде некој таков после сите овие фијаска. Ама сепак главната причина ја гледам во играчите и нивото опуштање по заминувањето на САФ.
Затоа реков со душа чекам да заминат овие стари играчи кои веќе најавија заминување. Колку и да сакаат да изиграат максимум за клубот и за Мојс, едноставно неможат бидејќи да неречам ги тепа носталгија за времето кога играа за серот.[DOUBLEPOST=1393438823][/DOUBLEPOST]
Муабетот ти држи вода, ама како и да се врти, пак тој испаѓа неспособниот, бидејќи неможе да најде начин да ги мотивира. И самиот кажа оти ако некој јак фудбалер по повикаат уште 2 јаки екипи и му дадат исто пари како нас, тој наверојатно ќе не одбие. Мојс сега мора многу паметно да изигра и да одма да им се залепи на тие што ги сака, со богати понуди, оти да речеме ако Крос стварно си оди и овој не го договори одма, летото кога ќе го побараат и Челзи и Реал на пример, нема шанса да не одбере нас. :)
 
Член од
15 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
35
Мојс едноставно нема муда да биде тренер на јунајтед!
После вакво незалагање на фудбалерите Ферги маваше копачки а тој ги пушта во Дубаи на релаксација.
Човекот едноставно сам себеси се негира. Цело време алудира на тоа дека ке прави револуција и ке гради нов јунајтед, а на терен ги пушта Видич,Фердинанд и Евра. Ако тој планира да гради нов јунајтед нека пушти деца од акедемијата кој ке дадат се од себе за да се докажат и ке остават срце на терен и верувам дека некој од нив ке се докажат а не Евра кој што ги почна 99% од мечевите сезонава и ми глуми Роналдо на теренот.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Мојс едноставно нема муда да биде тренер на јунајтед!
После вакво незалагање на фудбалерите Ферги маваше копачки а тој ги пушта во Дубаи на релаксација.
Човекот едноставно сам себеси се негира. Цело време алудира на тоа дека ке прави револуција и ке гради нов јунајтед, а на терен ги пушта Видич,Фердинанд и Евра. Ако тој планира да гради нов јунајтед нека пушти деца од акедемијата кој ке дадат се од себе за да се докажат и ке остават срце на терен и верувам дека некој од нив ке се докажат а не Евра кој што ги почна 99% од мечевите сезонава и ми глуми Роналдо на теренот.
Во право си, ама притисокот врз Мојс е толку голем моментално што неможи да си дозволи да игра со младинци на сметка на овие немотивираниве. Кога ќе видиш какви критики јаде од нас за тоа што Кагава не го игра, или пак Клеверли го игра, а недај боже да го стави Битнер на лев бек и на централни стопери да извади некој од младинска и притоа да загуби... Па мислам оти тогаш Луцифер директно од пеколот ќе дојде и жив ќе го изеде. Едноставно притисок од сите страни има. Затоа ете му време од мене, колку и да ме боли да го гледам ваков никаков Јунајтед.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
Ја ќе ти одговарам пошто се осеќам повикан како фан на Баерн.

Да, Гвардиола го унапреди овој Баерн од тој лани (што според мене, а и многу фанови на Баерн беше/е скоро невозможно). Може не го направил јак, ама НИКОЈ менаџер САМ не ја прави екипата, туку тоа се сплет на околности, трансфери и слично.
И јас мислев дека Пеп доби готова екипа со Барса, но да кажеш дека не е менаџериште е лудило.
Секоја утакмица ја гледам на Баерн откако дојде Пеп и дефинитивно се гледа разлика од играта од лани. Еј, со толку повреди во екипата имаме 47 утакмици без пораз. Па еден Рафиња игра невидено и доби повик за Бразил поради Пеп. Еден Лам го направи светска класа среден играч. Еден егоист како Робен ќе го продужи договорот, а сите паничеа дека ќе си замине поради Пеп.
Да не должам - Не го мешајте Пеп со Мојс!!!
Еј, жал ми падна за Баерн кога го прочитав ова болдов :oops:
реално голем стап ако сте имале неколку повредени и онака имате достојни замени, особено у средина.
така тнки сте у одбрана ми се чини али ке го решите тоа летово со Хумелс или Суботич :)
додека Јунајтед кај неколку играчи имаат добри па и повредени, прв на листа Перси па Руни средина немаме, стварно немаме, одбраната швајцарско сирење, сите можни комбинации од стоперите се направија, 90 посто од натпреварите десен бек ни игра Смолинг-централен дефанзивец...
згора на тоа пола од натпреварите стварно баксузно ги изгубивме, само сите гледаме на работите како ни одговара :)[DOUBLEPOST=1393444158][/DOUBLEPOST]
А чија е кривицата за немотивираноста на играчите?
Бранко е крив
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
по толку испишани страни мислев го отпуштиле Мојсие ...
Ајде што чекаат !
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Реал си играат најубав фудбал во Европа. Ние како демек имаме таква финансиска моќ но имаме магариња на клупа. Ај баш ќе видиме дали и какви заби ќе покажат летово на трансфер маркетот. Па ќе видиме следната година шо ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom