Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Нани е класа бе, не грешете душа...

За Бербатов се најдобро во остатокот од кариерата, едноставно не ни беше потребен и помирете се со тоа. Fergie knows the best. Од каде ви иде оваа сентименталност...
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Точно е, така не бива да се докаже. Треба да одеме сите заедно да гледаме мирно утакмица и да коментираме за секоја ситуација. Јас дури се осеќам как изрод шо само јас нон-стоп го критикувам Нани тука и чат-пат некој друг как мене, ама нее имало утакмица да гледам у друштво со фанови на Јунајтед, а Нани да нее пцуун у секоја минута, а јас да си седам мирен, да не згрешам на некој, иако и јас ги гледам неговите шалабајзерски намери и ефтини ѓупски финти. А и не верувам дека само македонските фанови мислат дека Нани може повеќе и се нервират за него, туку и од други држави, барем тие шо гледат фудбал, а не миженка.
Коо Хазард ќе ни го опне или тај Расисто ќе ни га наниже цела одбрана ќе сфатете колко ОПАСЕН сакам да биде Нани. А да не прааме маабет за Силва, Агуеро, кога сакат тогај минат кој играч сакат, исто как Мекелеб, чека 4 секунди до крај на напад да дојде па да се залета и да им го залепе. Или ќе сфатете колко сме слаби коо ќе се мачеме цела сезона и ПЛ и ЛШ. А на Нани му фале само поголема самодоверба, оти стварно е најјак, а сите го споредуват со Роналдо и е у сенка.
Се надевам оти Евра ќе се опраа, сега веќе коо Бербатов си ојде, па ќе видете колко квалитетни се Нани и Андерсон. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Нани е класа бе, не грешете душа...

За Бербатов се најдобро во остатокот од кариерата, едноставно не ни беше потребен и помирете се со тоа. Fergie knows the best. Од каде ви иде оваа сентименталност...
Затоа што со ништо не го посрамоти клубот, никогаш не плачеше деке не игра, а кога играше, иако знаеше да се влече некогаш по теренот али рака на срце имаше маестрални партии :cuc: Нема да му простам на Ферги шо го изостави од финалето со Барса али тоа...освои неколку титули, го достигна зенитот на кариерата со Јунајтед и сега полека полека оди надолу, тоа е неминовно.
Хет-трикот против Ливерпул и 5-та против Блекбурн никогаш нема да му ги заборавам (y) Мал трибјут... ManUtd wallpaper8.jpg
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Затоа што со ништо не го посрамоти клубот, никогаш не плачеше деке не игра, а кога играше, иако знаеше да се влече некогаш по теренот али рака на срце имаше маестрални партии :cuc: Нема да му простам на Ферги шо го изостави од финалето со Барса али тоа...освои неколку титули, го достигна зенитот на кариерата со Јунајтед и сега полека полека оди надолу, тоа е неминовно.
Хет-трикот против Ливерпул и 5-та против Блекбурн никогаш нема да му ги заборавам (y) Мал трибјут...Прегледај го приврзокот 48332
Дали искрено веруваш дека димче ке се вклопеше и ке беше корисен на терен против фарса?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Дали искрено веруваш дека димче ке се фклопеше и ке беше корисен на терен против фарса?
А што би било кога би било .........да дадеше еден гол од корнер со глава? :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom