Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Еве ти од пред недела дена, Евертон ... 80 минути потрошени на него ...
Ти текнува финале ЛШ, како одигра истиот?

Друго крило покорисно од него кое може да игра на негово место? Валенсиа!
А Руни секоја утакмица игра на ниво? Ешли Јанг исто? Или само да се најде по некој да се плука?
Не ти зборам за Валенсија.. кажи некое друго кирло.. од друг тим..
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Што е бе сеа отиде бербатов па нема кого да критикувате па ај наниo_O.
Да лошо изигра нешо е у криза циганчето али верувам после неколку воспитни од ферги ке ги тргне тие коњските дузги или како и да се викаа(y)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.704
А Руни секоја утакмица игра на ниво? Ешли Јанг исто? Или само да се најде по некој да се плука?
Не ти зборам за Валенсија.. кажи некое друго кирло.. од друг тим..
David Silva ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Плеј е Силва. Ко второ, памтиш ланската сезона дека тој истиот Силва 3-4 месеца беше без гол/асистенција? И тоа што ги изигра сите утакмици, а кај нас цело време се ротираат.


најдобро некој од другиве фан клубови да се убаци и да ни ја разреши дилемата, падобранци бујрум :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.704
Плеј е Силва. Ко второ, памтиш ланската сезона дека тој истиот Силва 3-4 месеца беше без гол/асистенција? И тоа што ги изигра сите утакмици, а кај нас цело време се ротираат.


најдобро некој од другиве фан клубови да се убаци и да ни ја разреши дилемата, падобранци бујрум :D
И со тој факт на ум, имаше 15 асистенции, 5 повеќе од Нани, ако добро помнам ...
Доловува добра слика за перзистентноста во форма на Нани ...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.873
Поени од реакции
7.298
Мене не ми е јасно како ги споредуваат Валенсија и Нани?:icon_lol:
Па Нани како прво има 20 пати подобар дриблинг од Валенсија и е попрецизен со асистенциите.Валенсија е дивјак што трча со 20000330000 на саат и уствари не го дрибла играчот туку едино ако пројде топката покрај него па го претрчува.Со ЕВЕРТОН и тој не можеше да мрдне кај Бејнс па неколку пати и по 30 секунди ја држеше безидејно топката.Не ми е јасно што сте се заљубиле во него?
Нани и мене ме нервира на моменти кога се глупира и не подава меѓутоа сигурен сум дека е поквалитетно крило од Валенсија.
Got it?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.704
Да не бидам погрешно сфатен, па ке кажам упростено, Нани е еден од најдобрите крилни играчи во Премиер Лигата ...

Мило ми е што е во Јунајтед и не би го продавал доколку самиот не посака да си иде ...
Ми пречи тоа што знае по 4 натпревари кои ги одиграл на високо ниво, петтиот да го игра како да е прв ден во Јунајтед, а обично тогаш, Јунајтед и губи, па кај него иде индекс прстот ...

Знае некад да тржи топка и многу повише него што е потребно, но за тоа може да му се прогледа низ прсти ..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И со тој факт на ум, имаше 15 асистенции, 5 повеќе од Нани, ако добро помнам ...
Доловува добра слика за перзистентноста во форма на Нани ...
Ама чекај сега, измеша брзините, нели за константност зборуваме? :) Давид Силва немаше асистенција од ноември до крај на фебруари, март негде, го имав тој податок негде, ќе го најдам подоцна, утре ако не ми верувате. Силва имаше 50 настапи, Нани 40, Силва 8 гола, Нани 10. Само има 12 асистенции повеќе со 10 настапи повеќе. Валенсија еве има само 3 асистенции повеќе од Нани. Според тоа мислење и Берба не беше перзистентен затоа што од 20 гола 5 ги даде на Блекбурн ама знаеме како добро играше така?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.601
Поени од реакции
62.704
Ke ja почекаме новата полусезона, до Декември, и ке продискутираме, меч по меч, месец по месец ...

Се надевам дека ке бидам демантиран и Нани нема да зима Flop of the match награди, туку напротив, секој натпревар ке го игра на високо ниво ...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ke ja почекаме новата полусезона, до Декември, и ке продискутираме, меч по меч, месец по месец ...

Се надевам дека ке бидам демантиран и Нани нема да зима Flop of the match награди, туку напротив, секој натпревар ке го игра на високо ниво ...
Ќе те демантира Нани уште во недела. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom