Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.026
Поени од реакции
3.255
Горецка е машина. Дај боже да има вистина во шпекулациите. Добра замена за Погба но заден везен си стои. Мора да се зема.
Доколку земат ДМ ова лето и Горецка од 2022, средината ќе биди гром.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.842
Поени од реакции
4.721
Доколку земат ДМ ова лето и Горецка од 2022, средината ќе биди гром.
Па и Рубен Невеш место Горецка нема да е лошо ма да тој е подефанзивен. Ама братот е страшен пасер.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.417
Поени од реакции
306
Мислам дека на сите им е преку глава од драмите на Погба и Мино. Нека го искешираат ова лето, да флезе барем некоја пара од него. Ќе биде добар во ПСЖ исто како шо е добар и за Франција, ама во Јунајтед не успеа да го покаже тоа. Дали е до Погба, до формации, до соиграчи, до тренер, којзнае, ама тоа е тоа. Нека го решаваат навремено, да има клубот време да реагира за да се најде негова замена. It's time to move on.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
880
Поени од реакции
685
Мислам дека на сите им е преку глава од драмите на Погба и Мино. Нека го искешираат ова лето, да флезе барем некоја пара од него. Ќе биде добар во ПСЖ исто како шо е добар и за Франција, ама во Јунајтед не успеа да го покаже тоа. Дали е до Погба, до формации, до соиграчи, до тренер, којзнае, ама тоа е тоа. Нека го решаваат навремено, да има клубот време да реагира за да се најде негова замена. It's time to move on.
Добар е за Франција, затоа што игра 3-4 утакмици, не може подолг период да игра константно пошто има семки од тиква ви главата, а не мозок и за Јунајтед знае да врзе 3-4 добри утакмици
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.273
Поени од реакции
4.424
нормално дека кучето ќе одбие нов договор, знае дека клубот му го нуди за да може да се извлечат повеќе пари при нареден трансфер.. повеќе од сигурно не заслужил нов договор... колку и да е добар играч (и ова е дискутабилно!!) тој цигански (карактерно) циркус околу него едноставно ги премина сите граници... така да Au Revoir..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom