Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Тоа е, во такви утакмици забораваш и на болки и на се. Ваљда ќе биди спремен за почетокот на сезоната.

А Санчо да не го чуваат со Варан во еден ден да ги објават, double announcement, да падни интернетот. :ROFLMAO:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Тоа е, во такви утакмици забораваш и на болки и на се. Ваљда ќе биди спремен за почетокот на сезоната.

А Санчо да не го чуваат со Варан во еден ден да ги објават, double announcement, да падни интернетот. :ROFLMAO:
Можеби на трио одат како на времето Швајни, Блинд и Ел Тигре. :pos: :pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Горецка ми е фав, истото што ми беше Џонс пред години. Се надевам ќе го соберат иако германскиот фактор овде би заебал работа, пошто ипак игра за Баерн. Иако не е касно ни на 33 да го донесеме ко Швајни.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Добар играч, вакви преговори да правиме е доста чудно за нас
Доста чудно да, обично ги чекаме со нови договори и да ги преплатиме. Ќе биде добро ако почнат вакви потези, се почесто се случува играчите да чекат крај на договор и да одат без оштета (Погба жив пример), треба да се обидеме да искористеме и ние нешто. Иако во вакви сценарија играчите бараат поголеми плати (демек не се плаќа оштета, има повеќе пари за играчот/агентот), и може да се напумпат сумите за договор, што си има своја тежина на долг рок.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не знам кој колку има шанси да се донеси, но овие поврзувања и шпекулации за Рајс, Невес, Горецка, Камавинга и тн. индицира дека сериозно разгледуваат и најверојатно ќе има и трансфер на играч од средина.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Не знам кој колку има шанси да се донеси, но овие поврзувања и шпекулации за Рајс, Невес, Горецка, Камавинга и тн. индицира дека сериозно разгледуваат и најверојатно ќе има и трансфер на играч од средина.
Секако дека размислуваат Мата неможе да трча повеќе Матич е прикрај примадоната си оди следното лето на кого ќе се ослониме на Фред и Скот?
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Не знам кој колку има шанси да се донеси, но овие поврзувања и шпекулации за Рајс, Невес, Горецка, Камавинга и тн. индицира дека сериозно разгледуваат и најверојатно ќе има и трансфер на играч од средина.
Мене од овие четворица Камавинга ми е последна опција, иако е преголем талент, мислам дека ке бидне нов Погба, а преку курот е од такви заебанции
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Мене од овие четворица Камавинга ми е последна опција, иако е преголем талент, мислам дека ке бидне нов Погба, а преку курот е од такви заебанции
Што помалку глупи црнци во тимот, тоа подобро.

П.С. не сум расист :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Горецка е машина. Дај боже да има вистина во шпекулациите. Добра замена за Погба но заден везен си стои. Мора да се зема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom