Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Романо ова го зборува веќе скоро цел месец.
Ова смрди на "Рамос сагата" .
Рамос,Роналдо,Крос и Иско мислам дека сите наведени го искористија името на Јунајтед за подобри договори.
И Саул си промовираше нов клуб со помош на Јунајтед.
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Имаше речено Романо уште прошлата недела дека сигурно Варан не не користи за да добие нов договор, и сигурно сакал промена. Е сега, ова со Реал ми личи на ситуацијата со Санчо од прошлата сезона, кога не сакал да форсира трансфер од почитување кон клубот, бла, бла.
Тука е поразлична ситуацијата со тоа што овој влегува во последни 10 месеци од договорот, па мора да го продаваат за да извадат пари.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

П.С. Фабрицио вели дека Анчелоти го следел Далот, доколку можат да го стават во дилот за Варан, би било одлично.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Абе Амад е повреден или на одмор го нема во тимот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Би требало ова до крајот на неделата да е done deal. :icon_lol:
Неделава треба да се врати на тренинзи, а нејке да оди кај нив на припреми, па веројатно ќе оди брзо работава.

Инаку ми е гајле за муабетите од типот демек без Рамос не постои, секако Мегваер ќе биде командантот додека Варан ќе седи и ќе му ги чисти глупостите (како Баји што играше прошлава сезона во онаа фамозна серија од 6 натпревари, кога сите доживуваа оргазми). Ми се свиѓа што е висок, снажен, брз и има техинка + знае со топка.

Едино што ми ствара сомнеж е да не биде стаклен или често да не се повредува.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Неделава треба да се врати на тренинзи, а нејке да оди кај нив на припреми, па веројатно ќе оди брзо работава.

Инаку ми е гајле за муабетите од типот демек без Рамос не постои, секако Мегваер ќе биде командантот додека Варан ќе седи и ќе му ги чисти глупостите (како Баји што играше прошлава сезона во онаа фамозна серија од 6 натпревари, кога сите доживуваа оргазми). Ми се свиѓа што е висок, снажен, брз и има техинка + знае со топка.

Едино што ми ствара сомнеж е да не биде стаклен или често да не се повредува.
Утре треба да е во Мадрид, би требало да се интезивира работата овие дена.
До сега не се покажал како injury prone, со исклучок на некои ситни повреди, но последната сезона се работи доста на тоа поле во Јунајтед, штом успеаа Шо со задната ложа да го средат и спремат, и повредите беа сведени на минимум во онаа луда сезона кога немаше друг клуб кој има одиграно повеќе утакмици од нас, не се сомневам за друг.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131

П.С. Фабрицио вели дека Анчелоти го следел Далот, доколку можат да го стават во дилот за Варан, би било одлично.
30 милиони и Далот, сите страни среќни, ако веќе се реализира трансферот, нека завршат се наредна недела и да помине подготовки со тимот Варан, сепак е тоа последна линија и моја лична желба е да ја земе 4ката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom