Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Од супер утакмица, мргудот ме изнервира со реакцијата кога Оле го извади... Цреп, не му фаќа црпката дека за неколку дена пак играат. Искрено едино он не покажува тимски дух. Дури и Фриз, кога на Раш му го поништија голот ради пасивен офсајд/опструкција лупаше по трева оти знаеше дека е он крив.
Колку само се мењаат примадониве (n)
И мене ме изнервира истото, ама ке го среди Оле
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Од супер утакмица, мргудот ме изнервира со реакцијата кога Оле го извади... Цреп, не му фаќа црпката дека за неколку дена пак играат. Искрено едино он не покажува тимски дух. Дури и Фриз, кога на Раш му го поништија голот ради пасивен офсајд/опструкција лупаше по трева оти знаеше дека е он крив.
Колку само се мењаат примадониве (n)
Биди среќен што се труди и што му е криво што не се покажал најдобро, зошто можеби последа утакмица ќе му е (хипотетички кажано).Игра за Јунајтед и има стандарди кои конечно се враќаат.Или ќе игра или ќе седи пред ТВ, он бира.

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Од супер утакмица, мргудот ме изнервира со реакцијата кога Оле го извади... Цреп, не му фаќа црпката дека за неколку дена пак играат. Искрено едино он не покажува тимски дух. Дури и Фриз, кога на Раш му го поништија голот ради пасивен офсајд/опструкција лупаше по трева оти знаеше дека е он крив.
Колку само се мењаат примадониве (n)
На Мргуд толку му фаќа црпката, не дека е лош човек или сака да расипе атмосфера! Да го зарчкаше некој кога го извадија или ќе се степаше или ќе се расплачеше. ЈБГ секој си има понекоја бубачка во главата, на овој бубачката му е психички неурамнотежена изгледа :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Биди среќен што се труди и што му е криво што не се покажал најдобро, зошто можеби последа утакмица ќе му е (хипотетички кажано).Игра за Јунајтед и има стандарди кои конечно се враќаат.Или ќе игра или ќе седи пред ТВ, он бира.

За кого зборите? Марсиал? Го пропуштив тој момент.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Откако е дојден Линделоф трубам да не се игра на штопер позиција, зошто реално не е тој профил барем за во англија.Но од друга страна ќе е страшен ДМ, брз, техничар, знае да игра дефанзива и има добра визија.Веројатно и затоа Оле не планира да носи ДМ, туку офанзицен везњак.
Ако биде среќа да го играат Линделоф на ДМ или ЦМ, памтете ми збор, ќе биде везњак од светска класа!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Марсијал ДРАСТИЧНО го има кренато квалитетот на играта, посебно без топка. Со топка и порано знаевме дека го бива.
Ja прифаќа "прљавата" улогата на фирмињо, што ме радува. Тој му ја извади онаа топка на Мингс од нозе кој е 2 пати поголем од него, по кој го дадовме вториот гол, кој го реши мечот. Гледам и дека без топка движењето му е значително подобрено по рестартов, освен мечот со Тотенхем, каде беше дупка класична.

 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026

Откако е дојден Линделоф трубам да не се игра на штопер позиција, зошто реално не е тој профил барем за во англија.Но од друга страна ќе е страшен ДМ, брз, техничар, знае да игра дефанзива и има добра визија.Веројатно и затоа Оле не планира да носи ДМ, туку офанзицен везњак.
Ако биде среќа да го играат Линделоф на ДМ или ЦМ, памтете ми збор, ќе биде везњак од светска класа!
Брат, на Линделоф најдобра позиција му е на клупа или на трибини. Толку плашлив фудбалер до сега не сум видел, бега од дуели, на нафрлени топки врти тоа главата наоколу како мозочен удар да добива и погрешно проценува 9 од 10, на корнери се крие на втора статива како пичка некоја. Каков холдинг цм, ти треба некој дрзок играч таму како Канте, Матич, а не овој кутриот што бега од дуели.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135

Откако е дојден Линделоф трубам да не се игра на штопер позиција, зошто реално не е тој профил барем за во англија.Но од друга страна ќе е страшен ДМ, брз, техничар, знае да игра дефанзива и има добра визија.Веројатно и затоа Оле не планира да носи ДМ, туку офанзицен везњак.
Ако биде среќа да го играат Линделоф на ДМ или ЦМ, памтете ми збор, ќе биде везњак од светска класа!
Многу вакви експерименти пропаднале. Шознам, не го гледам Линделоф на таа позиција.

Инаку Марсијал е друг играч последните натпревари. Покажува жар. Браво. Ако дојде Санчо, со оваа форма, Рашфорд е прв за на клупа. Ама ако. Нека има конкуренција малку во тимот.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Мурињо стана тежок просек од тренер. Каква само грешка направија Тотенхем што се откажаа од Покетино.
Само пред една година играа финале во Лига на шампиони а сега се просечна екипа која на прсти можат да се избројат натпреварите кога постигнале два или повеќе голови. Човекот навистина го убива фудбалот во вистинска смисла на зборот. Добро е што на време се отерасивме од него. Сега да ти е милина да го гледаш Јунајтед како игра. Со ваква игра и овој состав плус Санчо, Грилиш и еден одбранбен играч, догодина титулата ни е на дофат
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Откако е дојден Линделоф трубам да не се игра на штопер позиција, зошто реално не е тој профил барем за во англија.Но од друга страна ќе е страшен ДМ, брз, техничар, знае да игра дефанзива и има добра визија.Веројатно и затоа Оле не планира да носи ДМ, туку офанзицен везњак.
Ако биде среќа да го играат Линделоф на ДМ или ЦМ, памтете ми збор, ќе биде везњак од светска класа!
Или тоа ќе биде белиот МакеЛЕЛЕ!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Под хитно треба да се ослободи буџетот за плати од страна на Санчез, Рохо, Џонс, Лингард, Переира. Ако Интер нудат нешто пари за Алексис колку и да нудат - прифаќај, ако не, за без пари дај го некаде.
Да се размисли што ќе се прави со Смолинг, ако сака да покрива од клупа во купови, нека седи, но чисто сумљам така што ќе мора да се продаде и тој.

Еден од Санчо/Грилиш е must buy летово (ако останува Погба), понатака што се купи плус е бонус.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Под хитно треба да се ослободи буџетот за плати од страна на Санчез, Рохо, Џонс, Лингард, Переира. Ако Интер нудат нешто пари за Алексис колку и да нудат - прифаќај, ако не, за без пари дај го некаде.
Да се размисли што ќе се прави со Смолинг, ако сака да покрива од клупа во купови, нека седи, но чисто сумљам така што ќе мора да се продаде и тој.

Еден од Санчо/Грилиш е must buy летово (ако останува Погба), понатака што се купи плус е бонус.
Погба сигурно останува, му спремаат нов договор. Ако Погба остане не верувам дека ќе ги донесат и Грилиш и Санчо, највероватно ќе биде Санчо. Ако не дај боже Бруно се повреди Погба ќе оди понапред а Мектоминеј или Фред на негово место. Дури може да се проба и со Гринвуд на таа позиција. Штопер очигледно ќе мора да се купи, критична е таа позиција. За лев бек почнува да ми се враќа вербата во Шо, а Вилијамс е златно дете, покрива и на лев и на десен бек.

Инаку, Матич-Погба-Фернадес е најдобар среден ред во ПЛ, памтете шо ви велам сега за догодина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom