Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Нека одигра барем една сезона на ниво па ќе правиме муабет, да не испадне наредна сезона меме материјал како Ди Марија па да мораш нов јузер да правиш.

А и јас никаде не реков дека е лош играч, туку дека не знаеш како ќе се погоди трансфер од португалска лига, што не знам што е толку смешно или пак те повреди
Ako si go gledala Fernandes vo portugalska liga ili reprezentacija kje znaes za kakov igrac stanuva zbor, a ne da mu lepes prekar macka vo vrekja.

Uste sega tvrdam ako nema povredi Bruno kje rasturi, elegancija vo dvizenje e.
Tebe ti e krivo sto Pogba ne uspea, pa sega forsiras za Bruno.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ako si go gledala Fernandes vo portugalska liga ili reprezentacija kje znaes za kakov igrac stanuva zbor, a ne da mu lepes prekar macka vo vrekja.

Uste sega tvrdam ako nema povredi Bruno kje rasturi, elegancija vo dvizenje e.
Tebe ti e krivo sto Pogba ne uspea, pa sega forsiras za Bruno.
:facepalm: :pos:

Ди Марија не изгази за Реал и Аргентина пред да го земеме па да се изгуби тука? Каква самодоверба имате некои за сите можни трансфери, браво, без грам иронија го зборам ова.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Друже ти демек 100% беше сигурен дека ќе се погоди? На пример јас и Меси да го земат нема да бидам сигурен како ќе се адаптира на Премиер.

Денес ми се допадна шо не застанавме до крај, уште пола сат да се играше ќе притискавме. И ми се направи ќеф за голот на Игало :)
Da, tvrdev, trazi postovi ako ne veruvas.
Na vas vi e sumljiv zatoa sto mn slabo ste go gledale, ili klipcinja na youtube, isto kako za James koga vi pisuvav dekae dobar i na desno krilo, a vie pravevte dosetki.
Автоматски споено мислење:

:facepalm: :pos:

Ди Марија не изгази за Реал и Аргентина пред да го земеме па да се изгуби тука? Каква самодоверба имате некои за сите можни трансфери, браво, без грам иронија го зборам ова.
Kakva ima vrska di maria vo muabetov?
I ako tolku mislis deka znaes koj bese glavniot problem na di maria? Da ne se macis, ffp i toa sto ne otide vo paris istata godina.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Не е мерило против Бриж кој одигра 2/3 со играч помалку, но добро е ваква победа да го крени моралот пред најважниот дел од сезоната.

Што се однесува околу Бруно, се гледа желбата кај него да импресионира и фудбалските квалитети кои ги поседува му го дозволуваат тоа. Според мене полн погодок ќе биде ако му се суди по почетоков. Со Мата играа како да се партнери неколку сезони. Игало за 6 месеци да покрие не е лоша аквизиција иако некако тромаво ми делува и доцни со одлуки.

Џејмс е паднат доста во формата и тоа ме загрижува со оглед на тоа што немаме опции по крилата.

И покрај резултатски скромна сезона, имаме доста откритија годинава. Настрана засилувањата кои според мене се баш Јунајтед карактер, Шо почна да ја крева формата и како најголем виновник за тоа ја гледам конкуренцијата со Вилијамс. Фред и Скот се посебно добри, Гринвуд ќе биде гол машина за некоја година.

Наредново трансфер лето ќе биде пресудно да направиме сериозен исчекор квалитативно што ќе значи поголем континуитет во играта, а со тоа автоматски и подобри изданија и во ПЛ и во Европа (се надевам ЛШ).
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.302
Поени од реакции
7.393
Убаво ти викаат дечкиве, Меси Роналдо и Мбапе да ни бидат прва 3ка, не би бил сигурен дека ќе се снајдат не па Бруно(иако сум голем фан и цело лето спамав да го земат).За сега, од магаре у тојота корола од 2003, ќе ти се чини тојотава ко Ферари.Се научивме со Лингард и Переира и сега Бруно личи ко Меси покрај нив.Да се стрпиме да го видиме, физички е ситен и не се знае дали ќе се адаптира.
Фудбалска интелигенција има страшно добра и е ко магионичар со топка, дали ќе има психа да издржи константен притисок и се што следи допрва ќе видиме.


Оле фудбал менаџер репрезент јеа :cool:(y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Da, tvrdev, trazi postovi ako ne veruvas.
Na vas vi e sumljiv zatoa sto mn slabo ste go gledale, ili klipcinja na youtube, isto kako za James koga vi pisuvav dekae dobar i na desno krilo, a vie pravevte dosetki.
Автоматски споено мислење:


Kakva ima vrska di maria vo muabetov?
I ako tolku mislis deka znaes koj bese glavniot problem na di maria? Da ne se macis, ffp i toa sto ne otide vo paris istata godina.
Како бе што имал врска Анхел со муабетов :pos: прво ни викаш не сте гледале португалска лига кај што газел Бруно, после ти го давам за пример Ди Марија како апла иста ситуација и ми викаш што има врска, ФФП бил проблемот, не дека против третолигаши во куп не можеше со топката да се состави.

Иначе не сум умоболна да го чекам Бруно да згреши за тебе да ти се докажувам или да те подјебавам, дај боже да не одведе до ПЛ или ЛШ трофеј.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Како бе што имал врска Анхел со муабетов :pos: прво ни викаш не сте гледале португалска лига кај што газел Бруно, после ти го давам за пример Ди Марија како апла иста ситуација и ми викаш што има врска, ФФП бил проблемот, не дека против третолигаши во куп не можеше со топката да се состави.

Иначе не сум умоболна да го чекам Бруно да згреши за тебе да ти се докажувам или да те подјебавам, дај боже да не одведе до ПЛ или ЛШ трофеј.
Na tebe ne mozat nisto da ti dokazat. Koga za Pogba ne prizna, od tuka natamu......
Ubava nokj.

Ps. Se nadevam utre za zdrepkata na izbegnuvanje na Vulvs( rak utakmici kje bide) ili Getafe( ogromen pocit kon timot kako igraat).
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Рик ќе го биде ли Медисон или Грилиш или ќе не пцуеш тука? :cautious:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.296
Поени од реакции
65.223
Одличен е Бруно, со оглед на тоа кој играше на тие позиции претходно. Пишав пред некој ден, за нив е Зидан.

Забележливо е дека гори од желба за докажување што многу ме радува, па често знае и да форсира пасови. Оле му пререче пред некој ден, гледам и денес имаше слични обиди. Но нејсе, само нека продолжи како денес. Пасот за асистенцијата на Мата е нешто што Погба би го направил.

Шо игра како препороден, не би да го фалам, да не пропадне со форма. Таа новата диета му се исплати.

Кај Мегваер гледам доста невообичаени грешки, делува дека уморот го стига.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.302
Поени од реакции
7.393
Одличен е Бруно, со оглед на тоа кој играше на тие позиции претходно. Пишав пред некој ден, за нив е Зидан.

Забележливо е дека гори од желба за докажување што многу ме радува, па често знае и да форсира пасови. Оле му пререче пред некој ден, гледам и денес имаше слични обиди. Но нејсе, само нека продолжи како денес. Пасот за асистенцијата на Мата е нешто што Погба би го направил.

Шо игра како препороден, не би да го фалам, да не пропадне со форма. Таа новата диета му се исплати.

Кај Мегваер гледам доста невообичаени грешки, делува дека уморот го стига.
Која црна диета, му се запали моторчето кога виде Вилијамс ќе го изеде за доручек а тој ќе заврши у Бургер Кинг како касиер.

ПС:Воздржете се од коментари, на Гудисон идеме викендов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.296
Поени од реакции
65.223
Која црна диета, му се запали моторчето кога виде Вилијамс ќе го изеде за доручек а тој ќе заврши у Бургер Кинг како касиер.

ПС:Воздржете се од коментари, на Гудисон идеме викендов.
Демек вака нешто. Приметив разлика во неговата брзина во неколку наврати.

 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Друже ти демек 100% беше сигурен дека ќе се погоди? На пример јас и Меси да го земат нема да бидам сигурен како ќе се адаптира на Премиер.

Денес ми се допадна шо не застанавме до крај, уште пола сат да се играше ќе притискавме. И ми се направи ќеф за голот на Игало :)
Кај нас почесто е проблемот до тренерите отколку што е до неадаптирањето на лигата. И Ди Мариа да беше кај некој друг верувам ќе покажеше повеќе.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Maта конечно доби другарче со кое би можел да игра фудбал. :D
Може ти е на зез постов, ама сам не си свесен колку си во право. Досега или копачи или мрзи беа околу него. Бруно ем има сенс за фудбал ем како нов сака да го покаже тоа, а на Мата дај му човек што разбира фудбал, филиграни ќе ти прави. Штета малку е доцна оваа инекција, ама и три четири вакви утакмици да направат мелем ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom