Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.296
Поени од реакции
65.224
14/14 има од пенали. Ми делува чудно, ама се дур функционира...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Е да му се плукнам, баш почав да гледам фудбал они го пуштија Чонг и Лингард, толку од ќејфот :(
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.302
Поени од реакции
7.393
Е да му се плукнам, баш почав да гледам фудбал они го пуштија Чонг и Лингард, толку од ќејфот :(
мене ми умре стримов коа влезе Лингард, ни рефреш ни ништо не помага :D
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.797
Поени од реакции
1.255
Со Чонг и Лингард силите на теренот се изедначени.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Не сфаќам како имаше толкав хајп за Чонг пред година-две. Јас досега немам видено ЕДЕН добар потег од дечково.
Треба да побара од Оле да му лимитира минутажа до крај на сезона ако сака да се шитне во некој клуб, пошто вака само си штети на себе со секое стапнување на терен.

Бтњ, Бруно е играчина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Лингард што направи :pos:
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.267
Поени од реакции
1.144
Лингард што направи :pos:
Асистенција
Автоматски споено мислење:

Не сфаќам како имаше толкав хајп за Чонг пред година-две. Јас досега немам видено ЕДЕН добар потег од дечково.
Треба да побара од Оле да му лимитира минутажа до крај на сезона ако сака да се шитне во некој клуб, пошто вака само си штети на себе со секое стапнување на терен.

Бтњ, Бруно е играчина.
Он ваљда си оди како слободен агент
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Асистенција
Автоматски споено мислење:


Он ваљда си оди како слободен агент
Асистенција во 80 минута против торпедиран Бриж со играч мањак, утакмица која не ја ни стартува. Не е баш за фалење. Нека продолжи Бруно вака и во лигата, тој и другар му нека се сликаат.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.267
Поени од реакции
1.144
Браво конечно добра игра,па макар и против бриж,со 2-3 добри трансфери оваа екипа ветува се гледа напредок
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ne e loso da se priznae deka loso predviduvanje napravil, nema da vi padne krunata od glava.
Нека одигра барем една сезона на ниво па ќе правиме муабет, да не испадне наредна сезона меме материјал како Ди Марија па да мораш нов јузер да правиш.

А и јас никаде не реков дека е лош играч, туку дека не знаеш како ќе се погоди трансфер од португалска лига, што не знам што е толку смешно или пак те повреди
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ne e loso da se priznae deka loso predviduvanje napravil, nema da vi padne krunata od glava.
Друже ти демек 100% беше сигурен дека ќе се погоди? На пример јас и Меси да го земат нема да бидам сигурен како ќе се адаптира на Премиер.

Денес ми се допадна шо не застанавме до крај, уште пола сат да се играше ќе притискавме. И ми се направи ќеф за голот на Игало :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom