Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Ај ако не, да си ги чуваме Баји и Шо до пензија на клупа, да не се повредат недај боже.
Според мене најголем ризик за на терен денеска ми беа Гринвуд и Вилијамс. Тоа другото (без Хари, Фред и Серџо) дај одма на Транмерци у поклон. Марсијал, Переира, Линделоф беа ЛОШИ против третолигашот. Матиќ го боли уво за клубов, ама бар игра професионално. Другото не заслужува да се спомене.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па добро денешната утакмица не е мерило. Требаше да извади покомпактен состав со повеќе младинци од старт со 2-3 ментори поискусни за да поминат натаму колку толку. За со Сити треба да извади скроз различен состав со 2 тим да игра за да не им ја уништи и таа малку самодоверба што и останала на играчите.
П.С. Да не имаше некои изјави од типот не ни требаат засилувања глејте колку сме јаки? Хаха
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Без разлика колку и да сме очајни за играчи, вакво млатење празна слама од страна на Спортинг е претерано. Буквално не уценуваат затоа што сме Манчестер Јунајтед. Јас да сум ќе ги одјебам и никогаш веќе нема да купам играч од кај нив. Трансфер пазаров е бетер од фудбал менаџер, пари, пари и само пари. Поарно нека земат за тие пари 3ца млади таленти.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па ако е јавна тајна дека клаузула има 50м кој ќе му даде повеќе? Нека си го чуваат екс играчот на Сампдорија
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Леле кој кретени овие никој нема да донесат...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Без разлика колку и да сме очајни за играчи, вакво млатење празна слама од страна на Спортинг е претерано. Буквално не уценуваат затоа што сме Манчестер Јунајтед. Јас да сум ќе ги одјебам и никогаш веќе нема да купам играч од кај нив. Трансфер пазаров е бетер од фудбал менаџер, пари, пари и само пари. Поарно нека земат за тие пари 3ца млади таленти.
Другар погрешно си разбрал не уценува Спортинг туку токмакот Вудвард не сака да ја плати цената ни играчот плака многу помалку.
Бруно вредни 50+ е сега што Вудвард утна трансфери па сака да се вади тоа е друго играчот ни треба очајно за да се спаси колку толку сезоната ма да и со него не гледам како би се пласирале за лига на шампиони
P.S. Сабајлево читав дека Гарднер и Ројо не ги пратат на позамица у Сандерленд супер многу креативно како сме кратки си играци удри на штедење .
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

А плачеа со месеци по 4 transfer windows за да се средек тимов, за на крај ништо да не направат за време на transfer window.Ваљда не мислеле 4 летни преодни рокови или у превод 4 години.

ПС: Ериксен 320к фунти неделно договорил и барал, ништо чудно од Јунајтед и повеќе да барал.Не ме чуди што се откажаа летоска од него, смрди на Санчез v2.0
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Другар погрешно си разбрал не уценува Спортинг туку токмакот Вудвард не сака да ја плати цената ни играчот плака многу помалку.
Бруно вредни 50+ е сега што Вудвард утна трансфери па сака да се вади тоа е друго играчот ни треба очајно за да се спаси колку толку сезоната ма да и со него не гледам како би се пласирале за лига на шампиони
P.S. Сабајлево читав дека Гарднер и Ројо не ги пратат на позамица у Сандерленд супер многу креативно како сме кратки си играци удри на штедење .
Ма немој, така ви одговарат за да имате уште една причина да кењате по Ед. Стварно напрај еден куп грешки низ годиниве, ама со Спортинг изигра паметно, доста веќе не дереше кој ќе стигне. Поарно би играл со Лингард до крај на сезона , него да дозвллам факинг Спортинг да ме уценува.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Ма немој, така ви одговарат за да имате уште една причина да кењате по Ед. Стварно напрај еден куп грешки низ годиниве, ама со Спортинг изигра паметно, доста веќе не дереше кој ќе стигне. Поарно би играл со Лингард до крај на сезона , него да дозвллам факинг Спортинг да ме уценува.
Точно. Таман Лингард влезе у животна форма. Така да освојуваме три трофеи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Ма немој, така ви одговарат за да имате уште една причина да кењате по Ед. Стварно напрај еден куп грешки низ годиниве, ама со Спортинг изигра паметно, доста веќе не дереше кој ќе стигне. Поарно би играл со Лингард до крај на сезона , него да дозвллам факинг Спортинг да ме уценува.
Очигледно ништо немаш разбрано. Дај објасни како тоа Спортинг сака да го одере Јунајтед? Немој само да ми пишеш дека барале 80 милиони зошто ете и погоре е пишано, а и јас уште пред неколку дена пишав дека најверојатно тие муабети се пуштени од Јунјатед, во случај да не го земат Бруно да имаат алиби. Многу е проста ситуацијата, Спортинг уште од старт си бараат 60 милиони евра, а Јунајтед не сака да понуди повеќе од 50 милиони евра. Иначе 60 милиони евра ти се некаде околу 54-5 милиони фунти.Сумата што ја бара Спортинг е сосема пристојна за денешен трансфер маркет, плус играчот има потишано нов договор, а и пак игра супер сезона. И за крај, зимски преоден рок е. За споредба, Јунајтед е спремен да плати 30 милиони фунти, околу 35 илјади евра, за 16 годишно дете, од втора англиска лига. Вудвард милеше дека ќе ги поебе Спортинг со тоа што ќе понуди само 50 милиони, а овие одма ќе прифатат, пошто у договорот му стои дека ако одбијат понуда од 50+ милиони, Спортиг ќе треба да му плати 5 милиони како бонус некој. И летоска имаше таква опција во договорот и тоа за 35-40 милиони мислав, па пак Спортинг си остана на зацртаната сума што ја одредија. И тогаш мислам дека бараа околу 60 милиони.
Гледам дека тој дел од договорот повеќе луѓе ги буни. Бруно нема клаузула у договорот дека за 50 милиони треба да биде продаден. Ако имаше таква клаузула, кубовите нема потреба да преговараат. Си ја плаќаш клаузулата и играчот си е твој. Тоа што стои во договорот 50 милиони не значи дека Спортинг треба за тие пари да го продаде. Само за споредба, какви цени се плаќаат за играчи од средина па и останати, не некои екстра класа играчи, туку од типот на Бруно. Ндомбеле во Тотајнхем 60 милиони евра, Фред 59 милиони евра, Кеита во Ливерпул 60 милиони, Пулишиќ 64 милиони евра, Пепе у Арсенал 80 милиони евра, Лемат у Атлетико 70 милиони евра, Лука Јовиќ у Реал 60 милиони евра, Феликс у Атлетико 126 милиони евра. За голмани и дефанзифци: Кепа у Челзи 80 милиони, Хернандез у Баерн 80 милиони, Мегваер 87 милиони евра и да не набројувам понатака. Поентата е дека на денешниоф пазар 60 милиони евра за Бруно е сосема пристојна цена, а Јунајтед не сака да ја плати. Момнтално ни се потребни засилувања у средина и напад, по цена и да се плати повеќе од реалната цена. Со ебани 2 играчи сме у средина, Матиќ и Фред. Нема кој да ги замени, Погба и Мек Томинеј имаат посериони повреди и дур да се вратат овие двајца ќе поцркаат на терен и шансите за да се повредат се зголемуваат. Веќе во јануари се приметува замор кај повеќе играчи зошто се исцедени, нема кој да ги одмори, а некои и по вина на Оле, пошто ги форсира на секоја утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom