Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.990
Поени од реакции
174.954
Марсијал треба да се цеди под казна за се што испопромаши периодов.

На Мегваер, Ван Бисака, Џејмс, Рашфорд мајката им ја еба и мислам дека и ЕП ќе им го сјебе
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
509
Поени од реакции
649
Солскер не е нормален со составов. Мегвајер пак у тим, Марсијал исто.
Ало со факинг транмере играш. Пичка невидена е станат. Гомеш, Гарнер, Баји за што кур ти се.
Жими се го чекам денот кога ќе го избркаат.
Дај боже денес да изгубат
Гомес и Гарнер ги нема во составот. За Мегваер само му замерам. Останатото то е то, толку играчи има на располагање. Нека ја решат првото полувреме утакмицата и нека ги вади Марсијал и Мегваер
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.857
Поени од реакции
5.070
Гомес и Гарнер ги нема во составот. За Мегваер само му замерам. Останатото то е то, толку играчи има на располагање. Нека ја решат првото полувреме утакмицата и нека ги вади Марсијал и Мегваер
А зашто не ги вклучи во состав. Тоа е негова одлука.
Ама не бе ќе ги цедам другиве до крај дур не се повреди уште некој
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
735
Поени од реакции
1.620
По муабетов си го преценил Шо, пред се зошто го немаше 4 5 месеци, а у тие месеци Јанг ги изигра 85% натпревари дур се проби Вилијамс.
И да 34 годишен Јанг е од поголема доверба и корист од Шо, пред се зошто е фит и има некој карактер и авторитет.Кога Шо ќе биде фит цела сезона или подолг период ќе можеме да збориме вака за Јанг.
Не сум го преценил Шо. Кој е учинокот на Јанг сезонава, ништо посебно у одбрана, ништо посебно у напад. На дерби утакмици беше добар, дефанзивно. Се што има направено офанзивно е рогање напред, мислиш Лукаку и Крауч ни се напаѓачи.
Кој курац ќе ми е Јанг со 35 години како лев бек, па и ако му лупнеа поголема плата, во ситуација кова веќе ги имаш како Вилијамс како прв избор и Шо како замена. Големи се шансите да му се деси истото ко на Валенсија. Да немаме играчи па да разберам, ама во ваква ситуација Јанг ќе му фали на Јунајтед, ко Валенсија што фали десно сезонава.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
509
Поени од реакции
649
А зашто не ги вклучи во состав. Тоа е негова одлука.
Ама не бе ќе ги цедам другиве до крај дур не се повреди уште некој
Гомес ваљда не е фит, и тој влечеше некоја повреда. А Гарнер највероватно ќе оди на позајмица во Сандерленд
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.143
Поени од реакции
3.542
Не сум го преценил Шо. Кој е учинокот на Јанг сезонава, ништо посебно у одбрана, ништо посебно у напад. На дерби утакмици беше добар, дефанзивно. Се што има направено офанзивно е рогање напред, мислиш Лукаку и Крауч ни се напаѓачи.
Кој курац ќе ми е Јанг со 35 години како лев бек, па и ако му лупнеа поголема плата, во ситуација кова веќе ги имаш како Вилијамс како прв избор и Шо како замена. Големи се шансите да му се деси истото ко на Валенсија. Да немаме играчи па да разберам, ама во ваква ситуација Јанг ќе му фали на Јунајтед, ко Валенсија што фали десно сезонава.
Истото мислење го делиме, само што шо ни тоа ништо посебно не го нуди зошто кај и да е ќе се повреди пак.Јанг го имаш стално на располагање и плус има некои лидерски способности, шо ти е прво плачипиче заедно со Марсијал.

Да не ме сфатиш погрешно, не плачам по Јанг неговото одамна помина, него плачам што сме оставени само на Вилијамс.Среќа у несреќа Вилијамс ќе напредува побрзо и летоска ќе пазарат солиден бек, а Шо ќе лета(ваљда)
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
735
Поени од реакции
1.620
Марсијал треба да се цеди под казна за се што испопромаши периодов.

На Мегваер, Ван Бисака, Џејмс, Рашфорд мајката им ја еба и мислам дека и ЕП ќе им го сјебе
Не дека го бранам Марсијал, али како тоа се изнапромашил периодов? Една шанса против Ливерпул и една против Барнли. Тоа ти се две шанси креирани напаѓач во две утакмици. Да беа прилично добри шанси, али исти такви шанси промашува и Агуеро и Стерлинг и Салах и Мане и Кејн и сите топ напаѓачи. И тоа на секоја утакмица скоро. Е сеа работата е што на нив им создаваат по 3-4 такви шанси на утакмица па промашувањата им се занемаруваат. Не може он да е дежурен кривец за нешто што буквално на многу поквалитетни и поискусни напаѓачи им се дешава исто секоја утакмица.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.005
Поени од реакции
525
А не мислите дека треба да има некој искусен. Некој што долго играл за клубов. Макар и играл во 10% од утакмициве. Вака испаѓа дека Рашфорд ни е најискусен, а детево има 22 години.

НЕ МОЖЕ во ПЛ да играш искличиво со деца од и да очекуваш нешто. Мора да имаш 3-4 искусни играчи од по триесетина години од кои овие младиве ќе можат да научат нешто.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.143
Поени од реакции
3.542
А не мислите дека треба да има некој искусен. Некој што долго играл за клубов. Макар и играл во 10% од утакмициве. Вака испаѓа дека Рашфорд ни е најискусен, а детево има 22 години.

НЕ МОЖЕ во ПЛ да играш искличиво со деца од и да очекуваш нешто. Мора да имаш 3-4 искусни играчи од по триесетина години од кои овие младиве ќе можат да научат нешто.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Марсијал е најискусен, 200 утакмици за клубот прави денес :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Бреј какви голови, и двата ко Роналдо во 2008ма.
Автоматски споено мислење:

И Џеси стигна да се израдува
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
509
Поени од реакции
649
Очекувам пресврт на сезоната... Лингард гол даде после 1 година :)
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.506
Поени од реакции
6.901
Ед, дај му нов договор на Меси...овој Џеси де

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.143
Поени од реакции
3.542
Сити вака си игра со премиерлигаши, ние со екипи од 4та лига.When you see it ...
 
На врв Bottom